Adresář
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics

23.05.2024 0:07:15
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

Access Point WBE750
 
NETGEAR WBE750: nadupaný výkon a nepřeko
POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381

Zhaga. Chytré osvětlení pro chytrá města
Moderní LED svítidla budou moci díky senzorům a komunikačním modulům poskytovat i chytré služby. Klíčovou součástí těchto svítidel jsou konektory série LUMAWISE Endurance S. Najdete je v našem sortimentu pod značkou TE Connectivity, která je členem konsorcia Zhaga - organizace pro standardizaci komponentů určených k výrobě LED svítidel pro veřejné osvětlení.

Konsorcium Zhaga, založené v roce 2010, je globální organizace, jejímž cílem je standardizovat komponenty pro LED svítidla. Pod pojmem LED svítidlo nyní rozumíme svítidlo pro všeobecné osvětlení, které používá jako zdroj světla polovodičovou technologii. Takové zdroje světla se obvykle skládají z LED diod kombinovaných s elektronickou řídicí jednotkou. Do systému zahrnujeme i držáky a konektory.

V listopadu 2019 mělo konsorcium Zhaga již 150 stálých, přidružených a komunitních členů. Jsou to výrobci LED svítidel, LED modulů, napájecích zdrojů, ostatních potřebných materiálů a komponentů, jakož i testovacích zařízení. Členové konsorcia sdílejí své technické zkušenosti v otevřeném a nápomocném prostředí. Konsorcium je tržně orientováno, pracuje naplno v zájmu všech zainteresovaných v oblasti průmyslu osvětlení.

Konsorcium Zhaga vytvořilo sadu specifikací pro rozhraní známých jako knihy, které definují rozhraní mezi komponenty a jejich okolím. Každá kniha definuje jeden nebo více komponentů LED svítidla z pohledu mechanického, fotometrického, elektrického, tepelného a řídícího rozhraní ke svému okolí.
Kniha 1 je speciální v tom smyslu, že poskytuje společné informace, které jsou relevantní pro všechny další knihy. Navíc definuje požadavky a testy shody.

Pro nás je nyní zajímavá kniha 18, která definuje mechanické a elektrické rozhraní mezi rozšiřujícím konektorem svítidla a rozšiřujícím modulem svítidla, typicky používanými pro exteriérové osvětlení.
Novější knihy se věnují například chytrým rozhraním mezi interiérovými svítidly a senzorovými /komunikačními moduly (kniha 20) nebo programování svítidel pomocí NFC (kniha 24).

Zde je grafický přehled knih 1 až 18:

Jedním z důležitých a aktivních členů konsorcia Zhaga je firma TE Connectivity, globální technologická společnost zaměřená na konektory a senzory. V lednu 2019 dostala jako první na své konektory certifikát kompatibility se Zhaga knihou 18 od certifikační společnosti DEKRA.

Řešení podle Zhaga knihy 18 přináší exteriérovým LED svítidlům funkcionalitu vytvářející příležitosti pro IoT aplikace a pro prostředí chytrých měst.

Konektory série LUMAWISE Endurance S od TE Connectivity propojují exteriérové LED svítidlo se senzorovým nebo komunikačním modulem, který je na svítidle zvenčí, umožňujíc takto snadnou výměnu při opravě respektive nabízející možnost upgradovat na novější LED osvětlovací systém.

Série LUMAWISE Endurance S byla vyvinuta v úzké spolupráci s konsorciem Zhaga v souladu s požadavky zmíněné knihy 18. Certifikát navíc dává větší možnosti vývojářům, montérům i uživatelům, rovněž punc spolehlivosti zavedeného průmyslového standardu. Vyšší podíl exteriérových LED svítidel snižuje spotřebu elektrické energie obcím, městům a komunálním firmám. Moderní LED svítidla budou moci poskytovat vyšší účinnost, snadnější údržbu, díky senzorům a komunikačním modulům i chytré služby jako sledování provozu, detekci nehod nebo monitoring znečištění ovzduší.

My jsme se rozhodli přidat ke skladovým produktům základní výběr komponent ze série LUMAWISE Endurance S.

Série sestává ze dvou velikostí. Objímka je společná pro velikosti 40mm i 80mm. Základna a kryty jsou pak již rozdílné. Kryty mohou být čiré nebo z kouřového plastu nízké (33,43mm), střední (43,43mm) a vysoké (58,43mm) pro 80mm velikost, nízké (24,25mm) a vysoké (39,25mm) pro 40mm velikost. Všechny důležité informace k produktům řady LUMAWISE Endurance S naleznete na našem webu.

Pokud máte zájem i o další produkty značky TE Connectivity nebo potřebujete další informace, rádi vám poradíme na adrese info@soselectronic.cz

Videa

Introduction of the Zhaga Consortium and an explanation of the concept of interchangeability with examples from different Zhaga Books.

2020020902 / 13.02.2020 / Osvětlení / SOS electronic s.r.o. /

LiPol akumulátory pro průmyslové použití
3,7V lithium-polymerové akumulátory značky EEMB v ultra tenkém provedení, s vysokou kapacitou, dlouhou životností a nízkou hmotností jsou ideální pro různá mobilní zařízení i v drsném průmyslovém prostředí.

Design v souladu s technologií: FOXNEO
Se sérií FOXNEO mění společnost FRIWO běžný pohled na napájecí adaptéry. Standardní produkt s praktickými prvky nového designu definuje nové standardy i v náročných průmyslových podmínkách.

Král modulů LTE Cat4
Nový Quectel modul EG25-G je optimalizován speciálně pro aplikace M2M a IoT. Je celosvětově 4G kompatibilní a díky 3GPP Rel. 11. a technologii LTE poskytuje maximální rychlost přenosu dat až 150Mb/s downlink a 50Mbps uplink. Modul EG25-G jsme zařadili mezi náš skladový sortiment.

Ověřené a vylepšené senzory pro měření rozdílu tlaků
Senzory série SDP800 firmy Sensirion jsou spolehlivým řešením pro precizní měření průtoku vzduchu v nejnáročnějších, ale na náklady citlivých aplikacích pro ohřev, ventilaci a klimatizaci (HVAC), jako je řízení průtoku ve ventilačních rozvodech (VAV), řízení kotlů, větrání s rekuperací a monitorování filtrů.

Technické poradenství u vás během naší „Tools Tour“
V uplynulých týdnech jsme se vydali na turné k vám, přímo do vašich firem. Tvrdíme, že v dnešní digitální době je cenné si naše produkty „osahat“ naživo a popovídat si o nich. Ba co víc, technické rady jsou k nezaplacení.

Svorkovnice v sedmi barvách
Zelená, šedá, černá, modrá, červená, žlutá a oranžová - barevné svorkovnice Euroclamp radikálně snižují možnost nesprávného zapojení.

Rozšiřujeme portfolio IoT produktů o světovou značku USR IoT
Náš nový dodavatel je odborník na průmyslovou komunikaci IoT se zaměřením na sériové datové sítě a aplikace M2M. Zárukou jeho odbornosti je i certifikace kvality ISO9001 a 20 let zkušeností v byznysu.

Odolné průmyslové konektory - barevnější a levnější
Konektory série CA Hirschmann mají těleso vyrobené ze zesíleného plastu, jsou mimořádně spolehlivé, dokonce i v těžkých podmínkách s vysokou úrovní vlhkosti a prašnosti. Praktické barevné rozlišení je výhodné při instalaci i při údržbě.

Vyzkoušejte “PlusMinus” - ideální šroubovák pro jističe a svorkovnice
Speciální šroubovák, který není ani plochý ani křížový, ale kombinuje to nejlepší z obou. A to už je opravdu velké PLUS.

Jak funguje EMC filtr?
Švýcarská společnost Schurter nabízí EMC filtry, proudově kompenzované tlumivky jakož i filtry integrované se zásuvkou, vypínačem a pojistkou. Typický EMC filtr obsahuje proudově kompenzovanou tlumivku a kondenzátory třídy X a Y. Jak to ale funguje?

Zhaga. Chytré osvětlení pro chytrá města
Moderní LED svítidla budou moci díky senzorům a komunikačním modulům poskytovat i chytré služby. Klíčovou součástí těchto svítidel jsou konektory série LUMAWISE Endurance S. Najdete je v našem sortimentu pod značkou TE Connectivity, která je členem konsorcia Zhaga - organizace pro standardizaci komponentů určených k výrobě LED svítidel pro veřejné osvětlení.

3 praktické sety multimetrů pro spolehlivé měření
3 nejprodávanější multimetry ve třech setech pro průmyslovou údržbu - Fluke IMSK nabízí skvělou příležitost pořídit si špičkový přístroj spolu s klešťovým multimetrem a příslušenstvím za zvýhodněnou cenu se slevou 15%.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.

Firma týdne

BALLUFF


Adresář


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIAKalendář
sps Italia, Parma, 28.-30.5.2024
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813