Adresář
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse
 

Mouser Electronics
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Zajímavé videa
Různé
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

VODĚODOLNÉ KONEKTORY SUPERSEAL – JAK JE SPRÁVNĚ KRIMPOVAT A SPOJOVAT

VODĚODOLNÉ KONEKTORY SUPERSEAL – JAK JE SPRÁVNĚ KRIMPOVAT A SPOJOVAT

Konektory Superseal firmy TE Connectivity jsou široce známé svou odolností. Hojně se používají v automobilovém průmyslu, těžkém průmyslu, zemědělství a všude tam, kde mohou být vodiče vystaveny nepříznivým podmínkám.

Prohlédněte si nabídku konektorů Superseal firmy TE Connectivity

Konektory Superseal a nářadí pro ně určené

Při navrhování systémů založených na konektorech Superseal stojí za to se seznámit s několika nejdůležitějšími vlastnostmi, kterými se vyznačují.

  • Konektory jsou v souladu s normami DIN 40050 a IEC 529.
  • Zásuvky určené pro automobilový průmysl lze namontovat na plošných spojích PCB.
  • Provozní teplota konektorů je -40 °C až +125 °C.
  • Jejich stupeň krytí je IPX9K.
  • Izolační odpor konektoru činí <100 MΩ.
  • Izolace je nepropíchnutelná při 1000 V AC nebo 1600 V DC. Izolace je testovaná mezi kontakty a mezi kontaktem a zemí.
  • Kryty konektorů jsou vyrobeny z odolného termoplastu, zatímco samotný konektor je vyroben z polyesteru.
  • Kontakty používané v konektorech Superseal mohou být pocínovány nebo pozlaceny.
  • Konektory mají západkový uzavírací systém.

AMP-0-0282087-1 Konektor vodič-vodič; Superseal; AMP-0-0282087-1

Díky všem těmto vlastnostem jsou konektory Superseal široce používány v mnoha průmyslových odvětvích a získaly si uznání mnoha odborníků. Nicméně aby bylo možné s nimi pracovat efektivně a pohodlně, měli bychom se vybavit vhodnými krimpovacími kleštěmi a odizolovačem.

Konektory Superseal

V katalogu TME máme mnoho druhů konektorů Superseal firmy TE Connectivity. Prvním parametrem, který bychom měli při jejich výběru vzít v úvahu, by měl být počet pinů. V závislosti na počtu vysílaných signálů je nezbytné vybrat konektor s příslušným počtem kontaktů. Dalším kritériem pro výběr konektorů Superseal je jejich místo určení. Můžeme si vybrat mezi zásuvkami určenými pro montáž na plošných spojích, využívanými v automobilovém průmyslu, a zásuvkami a zástrčkami typu vodič-vodič. Je také třeba věnovat pozornost standardu, podle kterého byl konektor vyroben. Tím může být Superseal 1.0 nebo 1.5 – toto označení určuje velikost kontaktu použitého v dotyčném konektoru (příslušně 1 mm a 1,5 mm).

Kontakty a příslušenství ke konektorům Superseal

Kromě samotného konektoru Superseal se musíme vybavit také příslušnými kontakty, zástrčkami a příslušenstvím. Kontakty určené pro konektory Superseal mohou být jak ve verzi zásuvky, tak i zástrčky, ve standardu 1.0 nebo 1.5. Při jejich výběru věnujte pozornost průřezu vodiče a jeho vnějšímu průměru, protože kontakty jsou určeny pro vodiče s konkrétními rozměry.

Ve všech jejich aplikacích jsou konektory Superseal podrobeny náročným pevnostním testům – jak v těžkém průmyslu, tak i v automobilovém průmyslu jsou vystaveny působení vody, prachu a jiných nečistot, jakož i mechanickému poškození. Proto je třeba věnovat pozornost prvkům, jako jsou vývodky, utěsňovací piny a těsnění žíly, které najdeme v nabídce TME. Je třeba také zdůraznit, že jsou určeny pro konkrétní typ a velikost konektoru. Využitím určených vývodek můžeme ochránit konektor a samotný vodič před poškozením nebo přerušením na výstupu z krytu. Naproti tomu použití konektorů Superseal v místech vystavených působení nežádoucích látek, jako jsou olej nebo mazivo, vyžaduje použití vhodných těsnění, mezi něž patří utěsňovací piny a těsnění žíly.

  AMP-493581-1 Vývodka; Superseal; AMP-493581-1

Jak krimpovat a spojovat konektory Superseal?

Odolnost a účinnost konektoru závisí do značné míry na pečlivosti a správnosti jeho krimpování a spojování. Proto doporučujeme používat nářadí na krimpování konektorů. Proces krimpování a spojování konektorů Superseal snadno zvládnete pomocí krimpovacího nástroje 58583-1. Prohlédněte si video, které krok za krokem ukazuje, jak rychle a efektivně připravit konektor:


DC/DC MĚNIČE UNIVERZÁLNÍ A PRO ŽELEZNIČNÍ APLIKACE
DC/DC MĚNIČE UNIVERZÁLNÍ A PRO ŽELEZNIČNÍ APLIKACE
Firma Traco Power patří k prestižním značkám vyrábějícím měniče napětí. Jedná se především o DC/DC komponenty určené pro nejnáročnější průmyslová odvětví. Jednou z takových oblastí jsou železnice. Toto odvětví podléhá řadě bezpečnostních předpisů. Týkají se nejen mechaniky kolejových vozidel, ale také mnoha konstrukčních aspektů.
.....
PATCHCORDY ETHERLINE® LAN CAT.6A FIRMY LAPP
TME zařadila do své nabídky patchcordy ETHERLINE® LAN CAT.6A firmy LAPP, jež jsou určeny pro aplikace, v nichž jsou klíčovou záležitostí spolehlivost a bezpečnost. Vzhledem k vysoké odolnosti vůči elektromagnetickému rušení a náročným podmínkám okolního prostředí jsou výrobky této řady určeny pro náročné průmyslové a komerční aplikace. Patchcordy jsou navrženy tak, aby zajistily bezpečnost uživatelů, což potvrzuje prestižní certifikát UL (Underwriters Laboratories).
.....
PATCHCORDY ETHERLINE® LAN CAT.6A FIRMY LAPP
PCB – JAK SE PŘIPRAVIT NA PRÁCI S DESKOU PLOŠNÝCH SPOJŮ?
PCB – JAK SE PŘIPRAVIT NA PRÁCI S DESKOU PLOŠNÝCH SPOJŮ?
Desky PCB (tištěné) lze nalézt v každém elektronickém zařízení. Právě na nich jsou osazeny všechny prvky. Spojení mezi nimi mají podobu měděných cestiček chráněných před vnějšími podmínkami (např. před oxidací) tzv. nepájivou maskou. Plošné spoje mohou být vyrobeny z různých materiálů, i když se k tomuto účelu nejčastěji používá laminát PCB ze skleněného vlákna zpevněného epoxidovou pryskyřicí.
.....
INFRAČERVENÉ DETEKTORY FIRMY VIGO SYSTEM
V široce chápané elektronice nalézají senzory infračerveného záření (nebo také „světla“) řadu všeobecně známých použití. Na této technologii jsou založeny systémy bezdrátových komunikací, a to i tak běžné jako dálková ovládání pro spotřební elektroniku. Jsou také podstatou fungování pyrometrů a termokamer.
.....
INFRAČERVENÉ DETEKTORY FIRMY VIGO SYSTEM
TME US, LLC. – PRVNÍ KANCELÁŘ TME V USA JE JIŽ ZÁKAZNÍKŮM K DISPOZICI.
TME US, LLC. – PRVNÍ KANCELÁŘ TME V USA JE JIŽ ZÁKAZNÍKŮM K DISPOZICI.
Věděli jste, že se skupina TME rozšířila o další (již jedenáctou!) dceřinou společnost? S potěšením oznamujeme, že společnost TME US, LLC již zahájila činnost v Atlantě. Jedná se o první dceřinou společnost TME na území Spojených států. Náš americký sen se právě naplňuje!
.....
ARDUINO PRO – NEKONVENČNÍ A SNADNÁ CESTA K ÚSPĚCHU APLIKACE IOT
.....
ARDUINO PRO – NEKONVENČNÍ A SNADNÁ CESTA K ÚSPĚCHU APLIKACE IOT
SPOLEHLIVÉ A UNIVERZÁLNÍ EC MOTORY FIRMY OLMO MOTORS
SPOLEHLIVÉ A UNIVERZÁLNÍ EC MOTORY FIRMY OLMO MOTORS
Snažíme se svým zákazníkům připomínat, že TME – kromě obrovského výběru obvyklých elektronických součástek – má ve svém katalogu uspokojivou nabídku mechanických, elektrických a elektromechanických komponentů. K těm posledním patří motory pro ventilátory vynikajícího italského výrobce OLMO MOTORS.
.....
NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED S ROZHRANÍM BLUETOOTH
Dalece pokročilá miniaturizace modulů pro bezdrátovou komunikaci při současném poklesu jejich ceny je důvodem, pro který můžeme najít modul pro rádiový přenos téměř všude. Přesto je jeho vestavba do napájecího zdroje pro LED velmi inovativní a poskytuje dříve nevídanou snadnost tvorby osvětlovacích systémů.
.....
NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED S ROZHRANÍM BLUETOOTH
JAK ZKONTROLOVAT FUNKČNOST POJISTKY
JAK ZKONTROLOVAT FUNKČNOST POJISTKY
Pojistky jsou základními součástmi každé elektrické instalace. Díky jejich fungování je možné efektivně chránit přijímače a elektrické soustavy před zkraty, nadproudem nebo přetížením. Přečtěte si jak zjistit, zda je pojistka přepálená, a co musíte v takovém případě udělat.
.....
KONDENZÁTORY KEMET ŘADY R52
Navrhujeme-li libovolné zařízení, pak nezávisle na jeho pozdějším použití stojí za to osadit je kvalitními kondenzátory. Na nich totiž do značné míry závisí životnost zařízení. Jednou z firem, jejíž produkty se vyznačují nejvyšší jakostí provedení, je Kemet. V nabídce tohoto výrobce si zvláštní pozornost zaslouží odrušovací kondenzátory z řady R52.
.....
KONDENZÁTORY KEMET ŘADY R52
KONEKTORY SOLARLOK 2.0 PRO FOTOVOLTAICKÉ INSTALACE
KONEKTORY SOLARLOK 2.0 PRO FOTOVOLTAICKÉ INSTALACE
Konektory Solarlok 2.0 firmy TE Connectivity to jsou beznástrojová řešení pro instalatéry z oboru fotovoltaických systémů. Připojení s kabelem se provádí zasunutím neizolovaného konce kabelu a sevřením krytu kleštěmi. Výrobce odhaduje, že použití řešení Solarlok 2.0 šetří až 80 % času stráveného při montáží konektorů ve fotovoltaických instalacích.
.....
BEZNÁSTROJOVÉ KONEKTORY RJ45 FIRMY HARTING
Firma Harting je světovým lídrem ve výrobě průmyslových konektorů. Tyto výrobky se vyznačují inovativním, odolným designem a přesností zpracování. Stále rozšiřujeme sortiment zboží Harting v katalogu TME – většina komponentů výrobce je k dostání přímo z našich skladů, což zaručuje bleskové odeslání.
.....
BEZNÁSTROJOVÉ KONEKTORY RJ45 FIRMY HARTING
VODĚODOLNÉ KONEKTORY SUPERSEAL – JAK JE SPRÁVNĚ KRIMPOVAT A SPOJOVAT
VODĚODOLNÉ KONEKTORY SUPERSEAL – JAK JE SPRÁVNĚ KRIMPOVAT A SPOJOVAT
Konektory Superseal firmy TE Connectivity jsou široce známé svou odolností. Hojně se používají v automobilovém průmyslu, těžkém průmyslu, zemědělství a všude tam, kde mohou být vodiče vystaveny nepříznivým podmínkám.
.....
Automobilové pojistky řady Smart Glow ATO
Firma Transfer Multisort Elektronik má ve své nabídce široký sortiment výrobků firmy LITTELFUSE, který nachází uplatnění v nejrůznějších odvětvích průmyslu. Automobilové pojistky řady Smart Glow ATO, které dnes doporučujeme, se každodenně používají v automobilovém průmyslu.
.....
Automobilové pojistky řady Smart Glow ATO
Diody UV-C firmy Prolight Opto pro profesionální použití
Diody UV-C firmy Prolight Opto pro profesionální použití
Diody LED PB2D-1CLA-TC firmy Prolight Opto jsou součástky patřící do řady PB2D – jednowattových diod Power LED UV. Jsou nabízeny v nevelkých pouzdrech 3,5 x 3,5 mm a emitují daleké ultrafialové záření (UV-C) s výkonem kolem 10,5 mW.
.....
Miniaturní měniče DC/DC 1 W firmy Recom
ROE je řada měničů DC/DC s výstupním výkonem 1 W. Rodina výrobků pochází od firmyRECOM, oceňovaného výrobce specializujícího se na konvertory.
.....
Miniaturní měniče DC/DC 1 W firmy Recom
Tranzistorové drivery v konfiguraci výstupu high & low side
Tranzistorové drivery v konfiguraci výstupu high & low side
Nabídka firmy TME se rozšířila o další integrovaný obvod IX2113 firmy IXYS. Jeho úkolem je ovládat hradlo tranzistoru typu MOSFET nebo IGBT, kde je důležitá velká rychlost přepínání. Výstupní obvod má dva nezávislé kanály pro dolní a horní stranu (high & low side). Oba s proudovou kapacitou 2A.
.....
Veletrh SMTconnect Digital s účastí TME
V době mnoha změn, které nastávají nejen v elektronickém a průmyslovém odvětví, ale také v celých národních ekonomikách, se udržení dobrých obchodních kontaktů a budování nových vztahů s dodavateli a výrobci stává klíčovou otázkou v rozvoji firmy. Proto také srdečně zveme k účasti na veletrhu SMTconnect, jehož letošní ročník proběhne virtuální formou.
.....
Veletrh SMTconnect Digital s účastí TME
Zajímavé videa


VIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)


Phoenix Contact Dialog Days - 12.-16.4.2021


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer


Firma týdne

Lynred
Adresář


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonics


Murata Manufacturing Co.,
Kalendář
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX
Interesting video
The ISS Design Challenge ...
Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara
naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813