Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

24.05.2022 0:07:38
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir


KONDENZÁTORY KEMET ŘADY R52
Navrhujeme-li libovolné zařízení, pak nezávisle na jeho pozdějším použití stojí za to osadit je kvalitními kondenzátory. Na nich totiž do značné míry závisí životnost zařízení. Jednou z firem, jejíž produkty se vyznačují nejvyšší jakostí provedení, je Kemet. V nabídce tohoto výrobce si zvláštní pozornost zaslouží odrušovací kondenzátory z řady R52.

Seznamte se s nabídkou kondenzátorů R52

Odrušovací kondenzátory Kemet řady R52 - charakteristika

Polypropylenové kondenzátory z řady R52 se vyznačují následujícími parametry:

  • Kapacita 100 nF až 22 µF
  • Jmenovité napětí 310 VAC / 560 VDC
  • Pracovní teplota do 110 °C
  • Rozteč vývodů od 15 mm do 37,5 mm (závisí na kapacitě)
  • Shoda s normou odvětví automotive (AEC–Q200)
  • Vysoká odolnost vůči nepříznivým pracovním podmínkám (IEC 60384-14)

Kemet R52

Kondenzátory firmy Kemet se skládají ze dvou vrstev – vodivé a izolační, které tvoří dohromady zploštělý válec. Po jeho obou stranách se nacházejí kovové destičky, k nimž jsou připevněny vývody. Celek je umístěn v plastovém pouzdru.

Samotné pouzdro kondenzátorů z řady R52 si zaslouží pozornost kvůli svým rozměrům. Ve srovnání např. se starším modelem řady F862 s kapacitou 0,47 µF a roztečí vývodů 15 mm je kondenzátor řady R52 až o 86 % menší.

Kondenzátory R52, podobně jak jiné produkty značky Kemet, jsou podrobovány četným testům, které potvrzují jejich spolehlivost za každých podmínek. Na jejich základě je možné si všimnout, že se nová řada kondenzátorů vyznačuje mj. skvělou odolností vůči nepříznivým vnějším podmínkám. Testy poklesu kapacity prezentuje graf:

Kemet R52

Testy prováděné za podmínek 85 °C, při vlhkosti 85 % ukazují, že maximální pokles kapacity kondenzátoru je v rozmezí 6 – 8 %, přičemž průměrná hodnota je 2 - 4 %.

Pozornost si zaslouží rovněž maximální nabíjecí proud nových kondenzátorů. Během testu byla zjišťovaná velikost nabíjecího proudu v závislosti na kmitočtu a kapacitě kondenzátoru. Test byl prováděn při teplotě 25 °C. U některých kapacit je nabíjecí proud při kmitočtu pod 1 kHz menší než 1 A, avšak při překročení 1 kHz je proud vždy větší než 1 A. Výsledky ukazuje graf:

Kemet R52

Použití kondenzátorů Kemet v oboru automotive a elektromobility

Jedním z oborů, ve kterém lze s úspěchem používat kondenzátory z řady R52, je automobilismus. Elektronika instalovaná do aut se musí vyznačovat skvělou trvanlivostí. Navíc musí být každá součástka, také kondenzátor, odolný vůči nepříznivým podmínkám silničního provozu.

Měniče a invertory používané v elektromobilech se také musejí vyznačovat skvělou kulturou práce. Má na ni vliv mezi jiným doba nabíjení baterií. V jejich případě mohou kondenzátory řady R52 posloužit ke zvýšení efektivity výrobků.

Kondenzátory R52 v přístrojích RTV a domácích spotřebičích

Kondenzátory R52 lze používat rovněž v průmyslu RTV a domácích spotřebičů. V zařízeních tohoto druhu jsou napájecí systémy navrhovány od základu. Je to nezbytné, chceme-li zajistit dokonalou funkčnost přístrojů a udržet kontinuitu výroby. Na příklad správná příprava elektronických součástek pro výrobu RTV přístrojů vyžaduje jejich dřívější uvedení do provozu. Tento proces je nejčastěji realizován paralelně s hlavní montáží. Všechny komponenty se musejí dostat na výrobní linku ve správném okamžiku a jejich kvalita nesmí zavdat příčinu k připomínkám.

Ideální řešení pro elektroniku

Při výrobě elektronických zařízení je důležitý jeho rozměr a je tedy důležité použít součástky s co nejmenšími rozměry. Jak uvádí Kemet, umožní použití jeho výrobků ušetřit průměrně 41 % prostoru na desce plošného spoje (údaje se týkají napájecích zdrojů). Úspora místa na plošném spoji umožní rovněž v budoucnosti dosáhnout kladů jiného druhu. Menší deska dovolí úsporu skladovacího prostoru, který je rovněž velmi důležitý v procesu optimalizace výrobního procesu.

Elektroměry s kondenzátory Kemet

Elektroměry jsou dalším výrobkem, který musí fungovat s nejvyšší přesností a v nepřetržitém režimu. Použití kondenzátorů firmy Kemet umožňuje vytvoření zařízení vysoké kvality, odolné vůči vnějším faktorům všeho druhu. Navíc dovolí jejich rozměr zmenšit rozměry plošného spoje průměrně o 38 %.

Výroba kontrolní a měřicí techniky

Každé kontrolní a měřicí zařízení (nezávisle na tom, zda se jedná o obyčejný číslicový multimetr nebo profesionální kalibrátor) se musí vyznačovat co největší přesností měření. Aby to bylo možné, musejí výrobci přístrojů patřičným způsobem navrhnout měřicí obvody výše uvedených zařízení. Čím vyšší je jakost součástek, tím snadněji lze dosáhnout plánového efektu a přesnosti hotových zařízení.

Shrneme-li uvedené, vyznačují se kondenzátory z řady R52, které nabízí Kemet, skvělými vlastnostmi a nevelkými rozměry. Díky tomu mohou být používány ve velmi mnoha aplikacích a osvědčují se i ve velmi náročných podmínkách.

 

Zdroj: www.tme.cz


TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

PŘEPÍNAČE OD NOVÉHO VÝROBCE – ZNAČKY E-SWITCH
E-Switch je americká značka specializující se na všechny druhy přepínačů. Rozsáhlá nabídka výrobce zahrnuje základní prvky, jako jsou tlačítka typu TACT-switch, ale také vysokoproudé spínače, DIP-switche, spínače, dotyková tlačítka, spouštěcí tlačítka a mnoho dalších řešení.

Co jsou měniče stejnosměrného napětí a jaká je jejich úloha?
Měniče napětí dokážou snížit nebo zvýšit výstupní napětí vzhledem ke vstupnímu napětí. Střídavým zapínáním a vypínáním napětí s vysokou frekvencí regulují hodnotu výstupního napětí a nezpůsobují při tom rušení provozu zařízení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
HANNOVER MESSE 2022, 30.5-2.6. 2022
CTiS Shanghai, 31.5.-2.6.2022
automatica 2022, München, 21.6.-24.6.2022
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813