Adresář
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse

02.08.2021 9:14:55
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

KONDENZÁTORY KEMET ŘADY R52
Navrhujeme-li libovolné zařízení, pak nezávisle na jeho pozdějším použití stojí za to osadit je kvalitními kondenzátory. Na nich totiž do značné míry závisí životnost zařízení. Jednou z firem, jejíž produkty se vyznačují nejvyšší jakostí provedení, je Kemet. V nabídce tohoto výrobce si zvláštní pozornost zaslouží odrušovací kondenzátory z řady R52.

Seznamte se s nabídkou kondenzátorů R52

Odrušovací kondenzátory Kemet řady R52 - charakteristika

Polypropylenové kondenzátory z řady R52 se vyznačují následujícími parametry:

  • Kapacita 100 nF až 22 µF
  • Jmenovité napětí 310 VAC / 560 VDC
  • Pracovní teplota do 110 °C
  • Rozteč vývodů od 15 mm do 37,5 mm (závisí na kapacitě)
  • Shoda s normou odvětví automotive (AEC–Q200)
  • Vysoká odolnost vůči nepříznivým pracovním podmínkám (IEC 60384-14)

Kemet R52

Kondenzátory firmy Kemet se skládají ze dvou vrstev – vodivé a izolační, které tvoří dohromady zploštělý válec. Po jeho obou stranách se nacházejí kovové destičky, k nimž jsou připevněny vývody. Celek je umístěn v plastovém pouzdru.

Samotné pouzdro kondenzátorů z řady R52 si zaslouží pozornost kvůli svým rozměrům. Ve srovnání např. se starším modelem řady F862 s kapacitou 0,47 µF a roztečí vývodů 15 mm je kondenzátor řady R52 až o 86 % menší.

Kondenzátory R52, podobně jak jiné produkty značky Kemet, jsou podrobovány četným testům, které potvrzují jejich spolehlivost za každých podmínek. Na jejich základě je možné si všimnout, že se nová řada kondenzátorů vyznačuje mj. skvělou odolností vůči nepříznivým vnějším podmínkám. Testy poklesu kapacity prezentuje graf:

Kemet R52

Testy prováděné za podmínek 85 °C, při vlhkosti 85 % ukazují, že maximální pokles kapacity kondenzátoru je v rozmezí 6 – 8 %, přičemž průměrná hodnota je 2 - 4 %.

Pozornost si zaslouží rovněž maximální nabíjecí proud nových kondenzátorů. Během testu byla zjišťovaná velikost nabíjecího proudu v závislosti na kmitočtu a kapacitě kondenzátoru. Test byl prováděn při teplotě 25 °C. U některých kapacit je nabíjecí proud při kmitočtu pod 1 kHz menší než 1 A, avšak při překročení 1 kHz je proud vždy větší než 1 A. Výsledky ukazuje graf:

Kemet R52

Použití kondenzátorů Kemet v oboru automotive a elektromobility

Jedním z oborů, ve kterém lze s úspěchem používat kondenzátory z řady R52, je automobilismus. Elektronika instalovaná do aut se musí vyznačovat skvělou trvanlivostí. Navíc musí být každá součástka, také kondenzátor, odolný vůči nepříznivým podmínkám silničního provozu.

Měniče a invertory používané v elektromobilech se také musejí vyznačovat skvělou kulturou práce. Má na ni vliv mezi jiným doba nabíjení baterií. V jejich případě mohou kondenzátory řady R52 posloužit ke zvýšení efektivity výrobků.

Kondenzátory R52 v přístrojích RTV a domácích spotřebičích

Kondenzátory R52 lze používat rovněž v průmyslu RTV a domácích spotřebičů. V zařízeních tohoto druhu jsou napájecí systémy navrhovány od základu. Je to nezbytné, chceme-li zajistit dokonalou funkčnost přístrojů a udržet kontinuitu výroby. Na příklad správná příprava elektronických součástek pro výrobu RTV přístrojů vyžaduje jejich dřívější uvedení do provozu. Tento proces je nejčastěji realizován paralelně s hlavní montáží. Všechny komponenty se musejí dostat na výrobní linku ve správném okamžiku a jejich kvalita nesmí zavdat příčinu k připomínkám.

Ideální řešení pro elektroniku

Při výrobě elektronických zařízení je důležitý jeho rozměr a je tedy důležité použít součástky s co nejmenšími rozměry. Jak uvádí Kemet, umožní použití jeho výrobků ušetřit průměrně 41 % prostoru na desce plošného spoje (údaje se týkají napájecích zdrojů). Úspora místa na plošném spoji umožní rovněž v budoucnosti dosáhnout kladů jiného druhu. Menší deska dovolí úsporu skladovacího prostoru, který je rovněž velmi důležitý v procesu optimalizace výrobního procesu.

Elektroměry s kondenzátory Kemet

Elektroměry jsou dalším výrobkem, který musí fungovat s nejvyšší přesností a v nepřetržitém režimu. Použití kondenzátorů firmy Kemet umožňuje vytvoření zařízení vysoké kvality, odolné vůči vnějším faktorům všeho druhu. Navíc dovolí jejich rozměr zmenšit rozměry plošného spoje průměrně o 38 %.

Výroba kontrolní a měřicí techniky

Každé kontrolní a měřicí zařízení (nezávisle na tom, zda se jedná o obyčejný číslicový multimetr nebo profesionální kalibrátor) se musí vyznačovat co největší přesností měření. Aby to bylo možné, musejí výrobci přístrojů patřičným způsobem navrhnout měřicí obvody výše uvedených zařízení. Čím vyšší je jakost součástek, tím snadněji lze dosáhnout plánového efektu a přesnosti hotových zařízení.

Shrneme-li uvedené, vyznačují se kondenzátory z řady R52, které nabízí Kemet, skvělými vlastnostmi a nevelkými rozměry. Díky tomu mohou být používány ve velmi mnoha aplikacích a osvědčují se i ve velmi náročných podmínkách.

 

Zdroj: www.tme.cz


PŘEPÍNAČE NKK SWITCHES – KVALITA A FUNKČNOST
Přepínače jsou elektromechanické prvky, které jsou určeny k řízení toku proudu v systému spínáním a rozpojováním elektrického obvodu. Ani popularita dotykových obrazovek nezměnila skutečnost, že je to stále hlavní metoda interakce uživatele se zařízením.

BEZDRÁTOVÁ KOMUNIKACE V SYSTÉMECH IOT S VYUŽITÍM MODULŮ ARDUINO MKR
Jedním z největších problémů, se kterým se aktuálně potýká trh Internetu věcí (IoT), je jeho velká roztříštěnost. Početnost zařízení a komunikačních protokolů značně komplikuje stavbu jednolitého a funkčního systému, rozhodneme-li se pro použití prvků procházejících od různých výrobců.

FERITOVÉ DESKY ZNAČKY KEMET
V současné době jsou vozidla poháněná elektřinou stále oblíbenější. Elektromotory postupně nahrazují tradiční spalovací pohony a v budoucnu uvidíme v ulicích rostoucí počet takto poháněných strojů.

DC/DC MĚNIČE UNIVERZÁLNÍ A PRO ŽELEZNIČNÍ APLIKACE
Firma Traco Power patří k prestižním značkám vyrábějícím měniče napětí. Jedná se především o DC/DC komponenty určené pro nejnáročnější průmyslová odvětví. Jednou z takových oblastí jsou železnice. Toto odvětví podléhá řadě bezpečnostních předpisů. Týkají se nejen mechaniky kolejových vozidel, ale také mnoha konstrukčních aspektů.

PATCHCORDY ETHERLINE® LAN CAT.6A FIRMY LAPP
TME zařadila do své nabídky patchcordy ETHERLINE® LAN CAT.6A firmy LAPP, jež jsou určeny pro aplikace, v nichž jsou klíčovou záležitostí spolehlivost a bezpečnost. Vzhledem k vysoké odolnosti vůči elektromagnetickému rušení a náročným podmínkám okolního prostředí jsou výrobky této řady určeny pro náročné průmyslové a komerční aplikace. Patchcordy jsou navrženy tak, aby zajistily bezpečnost uživatelů, což potvrzuje prestižní certifikát UL (Underwriters Laboratories).

PCB – JAK SE PŘIPRAVIT NA PRÁCI S DESKOU PLOŠNÝCH SPOJŮ?
Desky PCB (tištěné) lze nalézt v každém elektronickém zařízení. Právě na nich jsou osazeny všechny prvky. Spojení mezi nimi mají podobu měděných cestiček chráněných před vnějšími podmínkami (např. před oxidací) tzv. nepájivou maskou. Plošné spoje mohou být vyrobeny z různých materiálů, i když se k tomuto účelu nejčastěji používá laminát PCB ze skleněného vlákna zpevněného epoxidovou pryskyřicí.

INFRAČERVENÉ DETEKTORY FIRMY VIGO SYSTEM
V široce chápané elektronice nalézají senzory infračerveného záření (nebo také „světla“) řadu všeobecně známých použití. Na této technologii jsou založeny systémy bezdrátových komunikací, a to i tak běžné jako dálková ovládání pro spotřební elektroniku. Jsou také podstatou fungování pyrometrů a termokamer.

TME US, LLC. – PRVNÍ KANCELÁŘ TME V USA JE JIŽ ZÁKAZNÍKŮM K DISPOZICI.
Věděli jste, že se skupina TME rozšířila o další (již jedenáctou!) dceřinou společnost? S potěšením oznamujeme, že společnost TME US, LLC již zahájila činnost v Atlantě. Jedná se o první dceřinou společnost TME na území Spojených států. Náš americký sen se právě naplňuje!

ARDUINO PRO – NEKONVENČNÍ A SNADNÁ CESTA K ÚSPĚCHU APLIKACE IOT

SPOLEHLIVÉ A UNIVERZÁLNÍ EC MOTORY FIRMY OLMO MOTORS
Snažíme se svým zákazníkům připomínat, že TME – kromě obrovského výběru obvyklých elektronických součástek – má ve svém katalogu uspokojivou nabídku mechanických, elektrických a elektromechanických komponentů. K těm posledním patří motory pro ventilátory vynikajícího italského výrobce OLMO MOTORS.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED S ROZHRANÍM BLUETOOTH
Dalece pokročilá miniaturizace modulů pro bezdrátovou komunikaci při současném poklesu jejich ceny je důvodem, pro který můžeme najít modul pro rádiový přenos téměř všude. Přesto je jeho vestavba do napájecího zdroje pro LED velmi inovativní a poskytuje dříve nevídanou snadnost tvorby osvětlovacích systémů.

JAK ZKONTROLOVAT FUNKČNOST POJISTKY
Pojistky jsou základními součástmi každé elektrické instalace. Díky jejich fungování je možné efektivně chránit přijímače a elektrické soustavy před zkraty, nadproudem nebo přetížením. Přečtěte si jak zjistit, zda je pojistka přepálená, a co musíte v takovém případě udělat.

Zajímavé videa


VIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)


Phoenix Contact Dialog Days - 12.-16.4.2021


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to CustomerFirma týdne

Pico Technology


Adresář


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonicsKalendář
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imaharanaše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813