Adresář
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.

28.09.2022 2:13:10
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

FERITOVÉ DESKY ZNAČKY KEMET
V současné době jsou vozidla poháněná elektřinou stále oblíbenější. Elektromotory postupně nahrazují tradiční spalovací pohony a v budoucnu uvidíme v ulicích rostoucí počet takto poháněných strojů.

Důvody takového vývoje elektrických pohonů lze nalézt v legislativních změnách mnoha států po celém světě, jež stanovují stále přísnější limity emisí skleníkových plynů u vozidel se spalovacím pohonem. Ve společnosti navíc roste povědomí o potřebě pečovat o životní prostředí a omezovat klimatické změny.

Feritové desky KEMET v nabídce TME

Hlavní nevýhodou elektrických vozidel je jejich omezený dojezd a brzdou rozvoje tohoto odvětví jsou technologická omezení. Klasické elektromobily jsou nabíjeny pomocí kabelu, který musí být připojen k příslušné zásuvce ve vozidle. Dlouhé doby nabíjení mohou být odrazující, zejména s ohledem například na povětrnostní podmínky, které mohou při stání vadit. Odpovědí na tyto výzvy je systém bezdrátového nabíjení elektrických baterií, který se čím dál dynamičtějším způsobem začíná rozvíjet po celém světě.

Systém bezdrátového nabíjení využívá jevu magnetické indukce. Střídavý proud protéká vysílací cívkou. Tím se kolem této cívky vytvoří střídavé magnetické pole. Když umístíme v malé vzdálenosti druhou cívku (přijímací), můžeme pozorovat, že se na jejích koncích indukuje elektromotorická síla, a když obvod uzavřeme, proud jí proteče a baterie se může nabíjet. Podobně funguje transformátor se vzduchovou mezerou.

Snadné nabíjení elektromobilů

Nabíjení elektromobilů pomocí indukčního jevu spočívá z pohledu řidiče v najetí vozidlem do nabíjecí oblasti. Díky tomu jsou cívky umístěny v nejmenší možné vzdálenosti. Baterie se začnou nabíjet bez nutnosti použití nepraktického kabelu, jako je tomu u tradiční metody. Pro ještě lepší ilustraci principu fungování tohoto systému je možné použít srovnání s bezdrátovým nabíjením smartphonů, které se v posledních letech stává stále více populárnější. Při nabíjení telefonu položíme zařízení na indukční desku. S nabíjením vozidel je to úplně stejné, jen s tím rozdílem, že měřítko je větší.

Lepší účinnost nabíjení elektromobilů

Konstruktéři bezdrátových nabíjecích systémů věnují největší pozornost otázce účinnosti nabíjení. To je důvod, proč vznikají čím dál novější desky, které zvyšují účinnost bezdrátového nabíjení. Tyto desky jsou vyrobeny ze slinutých práškových oxidu kovů, které pomáhají dosáhnout nejvyšší možné účinnosti. V klasických řešeních je nabíjecí zařízení založeno na kovovém tělese, které bohužel pohlcuje magnetické pole a výrazně snižuje účinnost celého systému. Pomocí mohou feritové desky, které vyrábí firma KEMET. Deska se umístí mezi cívku nabíjecího zařízení a kovové těleso, čímž se výrazně zvyšuje účinnost přenosu energie.

Při pohledu na charakteristiku ukazující závislost energetických ztrát na okolní teplotě vidíme, že konvenční materiály (modrá křivka) dosahují nejmenších ztrát při teplotě přibližně 100 °C. Největší ztráty zase vznikají při pokojové teplotě. Feritové desky KEMET se vyznačují tím, že charakteristika energetických ztrát (červená křivka) je mnohem příznivější. Účinnost přenosu energie je při pokojové teplotě a při teplotě 100 °C obdobná. Tato vlastnost umožňuje efektivní použití desek jak v mrazivém klimatu, jako je například Aljaška nebo Skandinávie, tak i v teplém klimatu, například na Havaji.

Správný výběr feritových desek

Feritové desky, které nabízí firma KEMET, mají standardní velikost 100×100 mm. Můžeme si však zvolit tloušťku dané desky. Nabídka zahrnuje desky o tloušťce 4, 6, 8, 10 a 12 mm. Tloušťka desky se promítá do hmotnosti zařízení \– tedy čím je deska silnější, tím je její hmotnost větší. Desky umožňují přenos výkonu 3,7 kW, 7,7 kW nebo dokonce až 11 kW. Firma KEMET kromě toho umožňuje vytvoření desky s nestandardními rozměry, podle potřeby zákazníka.

Při výběru vhodné desky by konstruktéři měli věnovat zvláštní pozornost výběru správné tloušťky feritové desky, která by vyhovovala požadavkům. Výběr příliš tenké desky bude mít za následek zhoršení vlastností a výkonu bezdrátového nabíjecího systému.

Feritové desky nacházejí uplatnění v automobilovém a v jiném průmyslu, a to v bezdrátových nabíjecích systémech.

Máte-li zájem o bezdrátové nabíjecí systémy pro vozidla využívající feritové desky KEMET, neváhejte kontaktovat naše poradce, kteří vám pomohou vybrat vhodné zařízení.

2021060701 / 07.06.2021 / Elektromobilita / TME Czech Republic s.r.o. /

VÝBĚR TLUMIVEK KEMET ŘADY SCF-XV
Nabídka TME byla rozšířena o tlumivky řady SCF-XV výrobce KEMET. Jedná se o prvky typu common mode s širokou škálou vlastností pro použití v náročných podmínkách prostředí, např. v průmyslu nebo v automobilovém průmyslu.

Napájecí zdroje pro LED s rozhraním Bluetooth
Ovládejte osvětlení s využitím nové řady napájecích zdrojů Mean Well.

Nová nabídka profesionálních pájek značky STANNOL
Bezpečné bezolovnaté pájecí prostředky v katalogu TME.

Kondenzátory ze skupiny OS-CON značky Panasonic
Ve snaze o miniaturizaci a zlepšení výkonu elektronických zařízení, zejména jejich napájecích obvodů, hledají výrobci neustále nové, efektivnější a kompaktnější elektronické součástky.

KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Alliance Memory


Adresář


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


LittelfuseKalendář
Mezinárodní strojírenský veletrh, 4.-7.1
sps - smart production solutions, 08.–10.11.2022, Nuremberg,
formnext, 15.-18.11.2022, Frankfurt am Main, DE
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Praha, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813