Adresář
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER
 

Parker Hannifin
 

MOXA
 

DANFOSS
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA

02.04.2023 0:07:32
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

FERITOVÉ DESKY ZNAČKY KEMET
V současné době jsou vozidla poháněná elektřinou stále oblíbenější. Elektromotory postupně nahrazují tradiční spalovací pohony a v budoucnu uvidíme v ulicích rostoucí počet takto poháněných strojů.

Důvody takového vývoje elektrických pohonů lze nalézt v legislativních změnách mnoha států po celém světě, jež stanovují stále přísnější limity emisí skleníkových plynů u vozidel se spalovacím pohonem. Ve společnosti navíc roste povědomí o potřebě pečovat o životní prostředí a omezovat klimatické změny.

Feritové desky KEMET v nabídce TME

Hlavní nevýhodou elektrických vozidel je jejich omezený dojezd a brzdou rozvoje tohoto odvětví jsou technologická omezení. Klasické elektromobily jsou nabíjeny pomocí kabelu, který musí být připojen k příslušné zásuvce ve vozidle. Dlouhé doby nabíjení mohou být odrazující, zejména s ohledem například na povětrnostní podmínky, které mohou při stání vadit. Odpovědí na tyto výzvy je systém bezdrátového nabíjení elektrických baterií, který se čím dál dynamičtějším způsobem začíná rozvíjet po celém světě.

Systém bezdrátového nabíjení využívá jevu magnetické indukce. Střídavý proud protéká vysílací cívkou. Tím se kolem této cívky vytvoří střídavé magnetické pole. Když umístíme v malé vzdálenosti druhou cívku (přijímací), můžeme pozorovat, že se na jejích koncích indukuje elektromotorická síla, a když obvod uzavřeme, proud jí proteče a baterie se může nabíjet. Podobně funguje transformátor se vzduchovou mezerou.

Snadné nabíjení elektromobilů

Nabíjení elektromobilů pomocí indukčního jevu spočívá z pohledu řidiče v najetí vozidlem do nabíjecí oblasti. Díky tomu jsou cívky umístěny v nejmenší možné vzdálenosti. Baterie se začnou nabíjet bez nutnosti použití nepraktického kabelu, jako je tomu u tradiční metody. Pro ještě lepší ilustraci principu fungování tohoto systému je možné použít srovnání s bezdrátovým nabíjením smartphonů, které se v posledních letech stává stále více populárnější. Při nabíjení telefonu položíme zařízení na indukční desku. S nabíjením vozidel je to úplně stejné, jen s tím rozdílem, že měřítko je větší.

Lepší účinnost nabíjení elektromobilů

Konstruktéři bezdrátových nabíjecích systémů věnují největší pozornost otázce účinnosti nabíjení. To je důvod, proč vznikají čím dál novější desky, které zvyšují účinnost bezdrátového nabíjení. Tyto desky jsou vyrobeny ze slinutých práškových oxidu kovů, které pomáhají dosáhnout nejvyšší možné účinnosti. V klasických řešeních je nabíjecí zařízení založeno na kovovém tělese, které bohužel pohlcuje magnetické pole a výrazně snižuje účinnost celého systému. Pomocí mohou feritové desky, které vyrábí firma KEMET. Deska se umístí mezi cívku nabíjecího zařízení a kovové těleso, čímž se výrazně zvyšuje účinnost přenosu energie.

Při pohledu na charakteristiku ukazující závislost energetických ztrát na okolní teplotě vidíme, že konvenční materiály (modrá křivka) dosahují nejmenších ztrát při teplotě přibližně 100 °C. Největší ztráty zase vznikají při pokojové teplotě. Feritové desky KEMET se vyznačují tím, že charakteristika energetických ztrát (červená křivka) je mnohem příznivější. Účinnost přenosu energie je při pokojové teplotě a při teplotě 100 °C obdobná. Tato vlastnost umožňuje efektivní použití desek jak v mrazivém klimatu, jako je například Aljaška nebo Skandinávie, tak i v teplém klimatu, například na Havaji.

Správný výběr feritových desek

Feritové desky, které nabízí firma KEMET, mají standardní velikost 100×100 mm. Můžeme si však zvolit tloušťku dané desky. Nabídka zahrnuje desky o tloušťce 4, 6, 8, 10 a 12 mm. Tloušťka desky se promítá do hmotnosti zařízení \– tedy čím je deska silnější, tím je její hmotnost větší. Desky umožňují přenos výkonu 3,7 kW, 7,7 kW nebo dokonce až 11 kW. Firma KEMET kromě toho umožňuje vytvoření desky s nestandardními rozměry, podle potřeby zákazníka.

Při výběru vhodné desky by konstruktéři měli věnovat zvláštní pozornost výběru správné tloušťky feritové desky, která by vyhovovala požadavkům. Výběr příliš tenké desky bude mít za následek zhoršení vlastností a výkonu bezdrátového nabíjecího systému.

Feritové desky nacházejí uplatnění v automobilovém a v jiném průmyslu, a to v bezdrátových nabíjecích systémech.

Máte-li zájem o bezdrátové nabíjecí systémy pro vozidla využívající feritové desky KEMET, neváhejte kontaktovat naše poradce, kteří vám pomohou vybrat vhodné zařízení.

2021060701 / 07.06.2021 / Elektromobilita / TME Czech Republic s.r.o. /

POJISTKY OPTIFUSE V NABÍDCE TME
Při výběru správného druhu pojistky se vyplatí zaměřit na její základní parametry, jako je typ, druh pouzdra, jmenovitý proud a napětí nebo provozní teplota. Z mnoha výrobců pojistek stojí za zmínku nabídka značky Optifuse, jejíž výrobky jsou k dispozici v našem katalogu:

PLYNOVÉ PRUŽINY ZNAČKY PNEUMAT JIŽ DOSTUPNÉ ZE SKLADŮ TME
Již delší dobu pracujeme v TME narozšíření sortimentu výrobků z oblasti pneumatiky. V této části našeho katalogu je v současnosti jedním z největších dodavatelů značka Pneumat. V katalogu TME právě přibyla nová řešení tohoto výrobce – plynové pružiny.

360STUPŇOVÝ 2D LASEROVÝ SKENER ZNAČKY DFROBOT
Zařízení s názvem LIDAR převzalo svůj název z angl. light detection and ranging. Jeho účelem je určit vzdálenost od nejbližšího povrchu v daném směru.

ZÁZNAMNÍKY SE ZOBRAZOVAČEM ŘADY KD6 FIRMY LUMEL
Nabídka TME se rozšířila o záznamník řady KD6 firmy Lumel určený pro měření a kontrolu parametrů technologických procesů. Zařízení může shromažďovat data v měřicích a regulačních systémech nebo fungovat jako autonomní měřicí a záznamový přístroj.

MASTER EVENT TECHMASTEREVENT. PORTÁL, KTERÝ NABÍZÍ UŽIVATELI KOSMICKÉ MOŽNOSTI
Platforma TechMasterEvent je aktivně činná necelý rok. Během této doby vyhlásila 8 tematických soutěží, určených pro mladé tvůrce z celého světa: všechny, kterým učarovala technika, elektrotechnika a elektronika. 5 soutěží již bylo ukončeno. Z odměn v celkové hodnotě 31 700 USD se těší 18 výherců z Evropy a Afriky.

PŘEHLED TIPŮ NA VÁNOČNÍ DÁRKY
Výběr vánočního dárku pro osobu, jejímž koníčkem je elektronika nebo kutilství, není jednoduchý úkol. Bez ohledu na to, zda bude obdarovaným dívka nebo chlapec, žena nebo muž, základním problémem je vybrat dárek, který bude opravdu užitečný. Ostatně ne každý Ježíšek je kompetentní v oblasti elektroniky – a i když se v tom vyzná, neznamená to, že pro něj bude snadné vymyslet atraktivní dárek. Proto vám dnes nabízíme přehled tipů na dárky – produktů dostupných přímo z našich skladů (rychlé odeslání a dodání), za různé, ale vždy příznivé ceny.

MĚNIČE DC/DC ŘADY CCG1R5-10 OD TDK-LAMBDA
TDK-Lambda je japonský výrobce napájecích zdrojů a měničů AC/DC a DC/DC, známý po celém světě.

PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3
Převodníky tlaku jsou neoddělitelným prvkem mnoha zařízení v oblasti automatizace. Vyskytují se jak v pneumatických systémech, např. využívajících pohony, tak i v podtlakových systémech (mimo jiné zajišťují vhodné provozní parametry sacích chapadel).

POUŽITÍ AKUMULÁTORŮ NICHICON SLB V APLIKACÍCH IOT
Internet věcí, neboli IoT technologie, je s námi už léta. Ačkoli si mnozí uživatelé těchto zařízení možná ani neuvědomují, kolik pohodlí jim přináší malá a energeticky účinná zařízení, která provádějí složitá měření a výpočty v našem každodenním prostředí.

VÝBĚR TLUMIVEK KEMET ŘADY SCF-XV
Nabídka TME byla rozšířena o tlumivky řady SCF-XV výrobce KEMET. Jedná se o prvky typu common mode s širokou škálou vlastností pro použití v náročných podmínkách prostředí, např. v průmyslu nebo v automobilovém průmyslu.

Napájecí zdroje pro LED s rozhraním Bluetooth
Ovládejte osvětlení s využitím nové řady napájecích zdrojů Mean Well.

Nová nabídka profesionálních pájek značky STANNOL
Bezpečné bezolovnaté pájecí prostředky v katalogu TME.

Zajímavé videa


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.


PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC

Firma týdne

AERS


Adresář


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


DurakoolKalendář
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813