Adresář
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH
 

Future Electronics
 

Foremost Electronics
 

Littelfuse

29.09.2021 0:07:14
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir


PŘEPÍNAČE NKK SWITCHES – KVALITA A FUNKČNOST
Přepínače jsou elektromechanické prvky, které jsou určeny k řízení toku proudu v systému spínáním a rozpojováním elektrického obvodu. Ani popularita dotykových obrazovek nezměnila skutečnost, že je to stále hlavní metoda interakce uživatele se zařízením.

Přepínače plní nesmírně důležitou funkci a zároveň se zdají být tak jednoduché, že mnoho inženýrů nevěnuje náležitou pozornost výběru správného komponentu. Ano, množství typů a modelů přepínačů dostupných na trhu může skutečně zarazit. Stojí však za to hledat produkty, jejichž kvalita a spolehlivost jdou ruku v ruce s atraktivní cenou. Příkladem jsou komponenty firmy NKK Switches, japonského výrobce, který působíc od roku 1953 upevnil své postavení lídra inovací ve výrobě přepínačů. Výrobky společnosti jsou všeobecně považovány za nejlepší v oboru a mnoho řešení vyvinutých společností se stalo standardem, včetně technologie Sliding Twin Crossbar (STC), která zajišťuje vysokou spolehlivost a stabilitu fungování přepínače. TME nabízí více než 100 modelů přepínačů NKK Switches, mimo jiné páčkové, kolébkové, posuvné, otočné a miniaturní přepínače.

Níže uvádíme tři nejoblíbenější skupiny produktů v nabídce TME.

Páčkové přepínače NKK Switches

Páčkové přepínače jsou univerzálním typem spínacích prvků, který je díky své vysoké odolnosti a snadnému použití široce používán v elektronice a v průmyslové automatizaci. Dvoustavové a třístavové páčkové přepínače NKK Switches se používají mimo jiné v mobilních zařízeních, průmyslu, dopravě nebo medicíně, tedy ve velmi náročných podmínkách okolního prostředí, kde je zajištění odolnosti klíčové. Široká škála prvků z této skupiny usnadňuje práci konstruktérům, kteří nemusí dělat kompromisy, mají totiž možnost výběru optimálního přepínače pro své aplikace z hlediska rozměrů, připojení, počtu poloh a metod přepínání.

Páčkový přepínač A12AB

Prohlédněte si nabídku páčkových přepínačů NKK Switches

Elektronika se zmenšuje a tento trend se nevyhýbá ani přepínačům. Přepínače řady A, B, D2, G jsou komponenty malých rozměrů, které ušetří cenný prostor na deskách plošných spojů. Na základě patentované technologie STC jsou tyto komponenty uzavřeny v těsném krytu, proto jsou vhodné pro montáž na PCB desce pomocí pájení vlnou. Kromě toho řada B má antistatickou konstrukci impregnovanou uhlím, která chrání zařízení před rizikem elektrostatického výboje. Komponenty firmy NKK Switches se vyznačují vysokou mechanickou a elektrickou odolností, která u vybraných modelů řady G může dosáhnout až jednoho milionu cyklů. Vodotěsné přepínače řady M a S se stupněm krytí IP68 rozšiřují škálu potenciálních aplikací o zařízení pracující ve zvláště náročném prostředí.

Je třeba zdůraznit, že bez ohledu na typ přepínače obsahuje nabídka NKK Switches přepínače s mnoha možnostmi konfigurace kontaktů, včetně nejběžnějších: jednopólový, jednoobvodový (SPST); jednopólový, dvouobvodový (SPDT); dvoupólový, dvouobvodový (DPDT).

Tlačítkové přepínače NNK Switches

Tlačítkové přepínače jsou dalším typem komponentů, který je široce používán v elektronice a nachází uplatnění téměř v každém segmentu trhu. Počítače, spotřební elektronika, domácí spotřebiče jsou jen těmi nejčastějšími příklady. Tyto prvky se používají ke spínání obvodu pouze při stisknutí tlačítka, ale mohou také pracovat v bistabilním režimu, kdy následné aktivace střídavě spínají a rozpínají obvod. V závislosti na modelu mohou tlačítkové přepínače NKK odolat napětí až 250 V (AC a DC) a proudu až 5 A, při kontaktním odporu v rozmezí 10 mΩ až 200 mΩ.

 

Tlačítkový přepínač AB15AH

Kromě vlastností, jako je životnost a spolehlivost komponentu, je u přepínačů důležité užitné hledisko. Estetika a ergonomie vystupují do popředí a zákazníci oceňují prvky, které poskytují uživatelský komfort. Tlačítkové přepínače NKK jsou k dostání v široké škále rozměrů. Řada GB je příkladem přepínače v mikro verzi, který se díky hmotnosti pouhých 0,25 g skvěle osvědčí v přenosných zařízeních. Opakem jsou prvky řady LB a LP, tedy přepínače ve větších velikostech, které kromě snadného použití nabízejí vysokou mechanickou a elektrickou odolnost. U vybraných modelů se výrobce rozhodl použít modulární konstrukci, stačí tedy zvolit tlačítko podle požadované funkce; naproti tomu výběrem správného průčelí nebo podsvícení získáte požadovaný vzhled tlačítka.

Prohlédněte si nabídku tlačítkových přepínačů

Posuvné přepínače firmy NKK Switches

NKK Switches vyrábí miniaturní a ultra miniaturní posuvné přepínače 2-, 3- a 4-polohové, s posuvníkem v horní nebo boční části prvku, což umožňuje pohodlnou montáž prvku a přizpůsobení požadavkům aplikace. Většina těchto prvků má SPDT konfiguraci kontaktů, tedy jeden pól a dva obvody, díky čemuž se často používají k přepínání mezi dvěma zdroji napájení. Neméně oblíbenou kategorií jsou prvky typu DPDT, které mohou současně ovládat dva samostatné obvody. Používají se např. při řízení motorů a elektrických pohonů.

V této kategorii NKK Switches nabízí prvky s výstupy pro tisk a pájení. Stále větší miniaturizace je zároveň pro výrobce výzvou z hlediska kvality a přesnosti provedení. Mechanicky odolná konstrukce, osvědčený výrobní proces a přísné testování přepínačů NKK Switches zaručují jejich spolehlivost i při intenzivním používání. Řada MS je extrémně odolná a poskytuje mechanickou odolnost řádově 100 000 cyklů, což je doporučováno pro obzvláště náročné aplikace. Za zmínku stojí, že těsnění používané v konstrukci všech přepínačů firmy poskytuje vynikající odolnost vůči nepříznivým podmínkám okolního prostředí, jako je například vlhkost a prach. Standardem je také provoz v širokém rozsahu teplot, a to i v rozmezí od -40 °C do 85 °C, jako v případě řady SM.

Posuvný přepínač AS22AP

Prohlédněte si nabídku posuvných přepínačů

 


Co jsou měniče stejnosměrného napětí a jaká je jejich úloha?
Měniče napětí dokážou snížit nebo zvýšit výstupní napětí vzhledem ke vstupnímu napětí. Střídavým zapínáním a vypínáním napětí s vysokou frekvencí regulují hodnotu výstupního napětí a nezpůsobují při tom rušení provozu zařízení.

ARDUINO – KOMUNIKACE POMOCÍ SÍTĚ ETHERNET
Vytváření složitých počítačových sítí již několik let neslouží pouze k propojování počítačů. Pokles cen a zvýšení výpočetního výkonu malých mikrokontrolérů zahájily prudký proces připojování k místním sítím Ethernet nebo dokonce i ke globální internetové síti, zařízení s nízkým výkonem, která plní především kontrolní, řídicí a měřicí funkce.

BEZDRÁTOVÁ KOMUNIKACE V SYSTÉMECH IOT S VYUŽITÍM MODULŮ ARDUINO MKR
Jedním z největších problémů, se kterým se aktuálně potýká trh Internetu věcí (IoT), je jeho velká roztříštěnost. Početnost zařízení a komunikačních protokolů značně komplikuje stavbu jednolitého a funkčního systému, rozhodneme-li se pro použití prvků procházejících od různých výrobců.

PRODUKTY VELCRO® JIŽ V NABÍDCE TME
Nabídka TME byla rozšířena o produkty se suchým zipem od světoznámé značky Velcro®. Firma Velcro® byla založena v roce 1951 a rychle se stala dominantním dodavatelem upevňovacích řešení v různých průmyslových odvětvích. Pobočky firmy se nacházejí v Americe, Asii, Evropě a Africe. První továrna VELCRO®, která byla otevřena v roce 1957 v Manchesteru, existuje dodnes.

INFRAČERVENÉ DIODY LED V POUZDRECH SMD
V katalogu TME máme široký výběr diod LED emitujících infračervené světlo. Tendence k miniaturizaci zařízení, pozorovatelná na trhu, nutí výrobce hledat řešení spojující velký výkon (kolem 1 W) s nevelkými rozměry součástek pro povrchovou montáž (SMD). Proto dnes představujeme jedno z takových řešení: IR LED řady PK2S patří k nejmenším výkonovým diodám SMD v nabídce značky ProLight.

PŘEPÍNAČE NKK SWITCHES – KVALITA A FUNKČNOST
Přepínače jsou elektromechanické prvky, které jsou určeny k řízení toku proudu v systému spínáním a rozpojováním elektrického obvodu. Ani popularita dotykových obrazovek nezměnila skutečnost, že je to stále hlavní metoda interakce uživatele se zařízením.

FERITOVÉ DESKY ZNAČKY KEMET
V současné době jsou vozidla poháněná elektřinou stále oblíbenější. Elektromotory postupně nahrazují tradiční spalovací pohony a v budoucnu uvidíme v ulicích rostoucí počet takto poháněných strojů.

DC/DC MĚNIČE UNIVERZÁLNÍ A PRO ŽELEZNIČNÍ APLIKACE
Firma Traco Power patří k prestižním značkám vyrábějícím měniče napětí. Jedná se především o DC/DC komponenty určené pro nejnáročnější průmyslová odvětví. Jednou z takových oblastí jsou železnice. Toto odvětví podléhá řadě bezpečnostních předpisů. Týkají se nejen mechaniky kolejových vozidel, ale také mnoha konstrukčních aspektů.

PATCHCORDY ETHERLINE® LAN CAT.6A FIRMY LAPP
TME zařadila do své nabídky patchcordy ETHERLINE® LAN CAT.6A firmy LAPP, jež jsou určeny pro aplikace, v nichž jsou klíčovou záležitostí spolehlivost a bezpečnost. Vzhledem k vysoké odolnosti vůči elektromagnetickému rušení a náročným podmínkám okolního prostředí jsou výrobky této řady určeny pro náročné průmyslové a komerční aplikace. Patchcordy jsou navrženy tak, aby zajistily bezpečnost uživatelů, což potvrzuje prestižní certifikát UL (Underwriters Laboratories).

PCB – JAK SE PŘIPRAVIT NA PRÁCI S DESKOU PLOŠNÝCH SPOJŮ?
Desky PCB (tištěné) lze nalézt v každém elektronickém zařízení. Právě na nich jsou osazeny všechny prvky. Spojení mezi nimi mají podobu měděných cestiček chráněných před vnějšími podmínkami (např. před oxidací) tzv. nepájivou maskou. Plošné spoje mohou být vyrobeny z různých materiálů, i když se k tomuto účelu nejčastěji používá laminát PCB ze skleněného vlákna zpevněného epoxidovou pryskyřicí.

INFRAČERVENÉ DETEKTORY FIRMY VIGO SYSTEM
V široce chápané elektronice nalézají senzory infračerveného záření (nebo také „světla“) řadu všeobecně známých použití. Na této technologii jsou založeny systémy bezdrátových komunikací, a to i tak běžné jako dálková ovládání pro spotřební elektroniku. Jsou také podstatou fungování pyrometrů a termokamer.

TME US, LLC. – PRVNÍ KANCELÁŘ TME V USA JE JIŽ ZÁKAZNÍKŮM K DISPOZICI.
Věděli jste, že se skupina TME rozšířila o další (již jedenáctou!) dceřinou společnost? S potěšením oznamujeme, že společnost TME US, LLC již zahájila činnost v Atlantě. Jedná se o první dceřinou společnost TME na území Spojených států. Náš americký sen se právě naplňuje!

Zajímavé videa


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021


VIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)


Phoenix Contact Dialog Days - 12.-16.4.2021


Arduino LED filament clock


How Intel Makes Chips: Concept to Customer

Firma týdne

Pico Technology


Adresář


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Microchip Technology Inc.


Molex, LLC


ON Semiconductor


NeoPhotonicsKalendář
SPS 2021 - Nuremberg, 23.–25.11.2021
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813