Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

24.05.2022 0:07:38
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir


PŘEPÍNAČE NKK SWITCHES – KVALITA A FUNKČNOST
Přepínače jsou elektromechanické prvky, které jsou určeny k řízení toku proudu v systému spínáním a rozpojováním elektrického obvodu. Ani popularita dotykových obrazovek nezměnila skutečnost, že je to stále hlavní metoda interakce uživatele se zařízením.

Přepínače plní nesmírně důležitou funkci a zároveň se zdají být tak jednoduché, že mnoho inženýrů nevěnuje náležitou pozornost výběru správného komponentu. Ano, množství typů a modelů přepínačů dostupných na trhu může skutečně zarazit. Stojí však za to hledat produkty, jejichž kvalita a spolehlivost jdou ruku v ruce s atraktivní cenou. Příkladem jsou komponenty firmy NKK Switches, japonského výrobce, který působíc od roku 1953 upevnil své postavení lídra inovací ve výrobě přepínačů. Výrobky společnosti jsou všeobecně považovány za nejlepší v oboru a mnoho řešení vyvinutých společností se stalo standardem, včetně technologie Sliding Twin Crossbar (STC), která zajišťuje vysokou spolehlivost a stabilitu fungování přepínače. TME nabízí více než 100 modelů přepínačů NKK Switches, mimo jiné páčkové, kolébkové, posuvné, otočné a miniaturní přepínače.

Níže uvádíme tři nejoblíbenější skupiny produktů v nabídce TME.

Páčkové přepínače NKK Switches

Páčkové přepínače jsou univerzálním typem spínacích prvků, který je díky své vysoké odolnosti a snadnému použití široce používán v elektronice a v průmyslové automatizaci. Dvoustavové a třístavové páčkové přepínače NKK Switches se používají mimo jiné v mobilních zařízeních, průmyslu, dopravě nebo medicíně, tedy ve velmi náročných podmínkách okolního prostředí, kde je zajištění odolnosti klíčové. Široká škála prvků z této skupiny usnadňuje práci konstruktérům, kteří nemusí dělat kompromisy, mají totiž možnost výběru optimálního přepínače pro své aplikace z hlediska rozměrů, připojení, počtu poloh a metod přepínání.

Páčkový přepínač A12AB

Prohlédněte si nabídku páčkových přepínačů NKK Switches

Elektronika se zmenšuje a tento trend se nevyhýbá ani přepínačům. Přepínače řady A, B, D2, G jsou komponenty malých rozměrů, které ušetří cenný prostor na deskách plošných spojů. Na základě patentované technologie STC jsou tyto komponenty uzavřeny v těsném krytu, proto jsou vhodné pro montáž na PCB desce pomocí pájení vlnou. Kromě toho řada B má antistatickou konstrukci impregnovanou uhlím, která chrání zařízení před rizikem elektrostatického výboje. Komponenty firmy NKK Switches se vyznačují vysokou mechanickou a elektrickou odolností, která u vybraných modelů řady G může dosáhnout až jednoho milionu cyklů. Vodotěsné přepínače řady M a S se stupněm krytí IP68 rozšiřují škálu potenciálních aplikací o zařízení pracující ve zvláště náročném prostředí.

Je třeba zdůraznit, že bez ohledu na typ přepínače obsahuje nabídka NKK Switches přepínače s mnoha možnostmi konfigurace kontaktů, včetně nejběžnějších: jednopólový, jednoobvodový (SPST); jednopólový, dvouobvodový (SPDT); dvoupólový, dvouobvodový (DPDT).

Tlačítkové přepínače NNK Switches

Tlačítkové přepínače jsou dalším typem komponentů, který je široce používán v elektronice a nachází uplatnění téměř v každém segmentu trhu. Počítače, spotřební elektronika, domácí spotřebiče jsou jen těmi nejčastějšími příklady. Tyto prvky se používají ke spínání obvodu pouze při stisknutí tlačítka, ale mohou také pracovat v bistabilním režimu, kdy následné aktivace střídavě spínají a rozpínají obvod. V závislosti na modelu mohou tlačítkové přepínače NKK odolat napětí až 250 V (AC a DC) a proudu až 5 A, při kontaktním odporu v rozmezí 10 mΩ až 200 mΩ.

 

Tlačítkový přepínač AB15AH

Kromě vlastností, jako je životnost a spolehlivost komponentu, je u přepínačů důležité užitné hledisko. Estetika a ergonomie vystupují do popředí a zákazníci oceňují prvky, které poskytují uživatelský komfort. Tlačítkové přepínače NKK jsou k dostání v široké škále rozměrů. Řada GB je příkladem přepínače v mikro verzi, který se díky hmotnosti pouhých 0,25 g skvěle osvědčí v přenosných zařízeních. Opakem jsou prvky řady LB a LP, tedy přepínače ve větších velikostech, které kromě snadného použití nabízejí vysokou mechanickou a elektrickou odolnost. U vybraných modelů se výrobce rozhodl použít modulární konstrukci, stačí tedy zvolit tlačítko podle požadované funkce; naproti tomu výběrem správného průčelí nebo podsvícení získáte požadovaný vzhled tlačítka.

Prohlédněte si nabídku tlačítkových přepínačů

Posuvné přepínače firmy NKK Switches

NKK Switches vyrábí miniaturní a ultra miniaturní posuvné přepínače 2-, 3- a 4-polohové, s posuvníkem v horní nebo boční části prvku, což umožňuje pohodlnou montáž prvku a přizpůsobení požadavkům aplikace. Většina těchto prvků má SPDT konfiguraci kontaktů, tedy jeden pól a dva obvody, díky čemuž se často používají k přepínání mezi dvěma zdroji napájení. Neméně oblíbenou kategorií jsou prvky typu DPDT, které mohou současně ovládat dva samostatné obvody. Používají se např. při řízení motorů a elektrických pohonů.

V této kategorii NKK Switches nabízí prvky s výstupy pro tisk a pájení. Stále větší miniaturizace je zároveň pro výrobce výzvou z hlediska kvality a přesnosti provedení. Mechanicky odolná konstrukce, osvědčený výrobní proces a přísné testování přepínačů NKK Switches zaručují jejich spolehlivost i při intenzivním používání. Řada MS je extrémně odolná a poskytuje mechanickou odolnost řádově 100 000 cyklů, což je doporučováno pro obzvláště náročné aplikace. Za zmínku stojí, že těsnění používané v konstrukci všech přepínačů firmy poskytuje vynikající odolnost vůči nepříznivým podmínkám okolního prostředí, jako je například vlhkost a prach. Standardem je také provoz v širokém rozsahu teplot, a to i v rozmezí od -40 °C do 85 °C, jako v případě řady SM.

Posuvný přepínač AS22AP

Prohlédněte si nabídku posuvných přepínačů

 


TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

PŘEPÍNAČE OD NOVÉHO VÝROBCE – ZNAČKY E-SWITCH
E-Switch je americká značka specializující se na všechny druhy přepínačů. Rozsáhlá nabídka výrobce zahrnuje základní prvky, jako jsou tlačítka typu TACT-switch, ale také vysokoproudé spínače, DIP-switche, spínače, dotyková tlačítka, spouštěcí tlačítka a mnoho dalších řešení.

Co jsou měniče stejnosměrného napětí a jaká je jejich úloha?
Měniče napětí dokážou snížit nebo zvýšit výstupní napětí vzhledem ke vstupnímu napětí. Střídavým zapínáním a vypínáním napětí s vysokou frekvencí regulují hodnotu výstupního napětí a nezpůsobují při tom rušení provozu zařízení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
HANNOVER MESSE 2022, 30.5-2.6. 2022
CTiS Shanghai, 31.5.-2.6.2022
automatica 2022, München, 21.6.-24.6.2022
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813