Adresář
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL
 

CODICO
 

akYtec GmbH

20.10.2021 0:07:28
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

Budoucnost se odehrává právě teď
Technologie budoucnosti zahrnující elektro mobilitu, komerční UAV (bezpilotní letouny) a IoT aplikace nyní doslova těží z vybudovaných inženýrských sítí.
  • E-mobilita: Stanice Juice Booster 2 garantuje nabíjení v rámci cenové udržitelnosti s maximální efektivitou.
  • Drony: DJI’s Mavic 2 Enterprise jde svým výkonem daleko za hranice běžných leteckých snímků
  • Management vybavenosti: Conrad Connect poskytuje možnost IoT monitorování prostor

Použitá fotografie: © Studio B12

Více, než 100 000 produktů, platforma Conrad Sourcing poskytuje vše, co projektanti inženýrských sítí vyžadují pro úspěšné dokončení a využití jejich práce. Firemní expanze, údržba, opravy nebo provoz – zákazníci společnosti Conrad mohou těžit ze širokého a specializovaného sortimentu produktů a komplexního rámce souvisejících služeb. Vzhledem k neustále se zvyšující míře konektivity a vývoji nových technologií se stavební sektor neustále rozvíjí. Společnost Conrad Electronic setrvává v popředí tohoto vývoje díky neustálému vývoji v oblasti rozšiřování sortimentu tak, aby splňovala neustále se měnící požadavky B2B zákazníků.

V současné době je v případě firemního rozvoje kladen důraz na ekonomickou udržitelnost a používání všech technologií s co nejmenším dopadem na životní prostředí. Novodobý trend je obrazem toho, že nejen běžní koncoví zákazníci se již rozhodli pro provoz elektrického vozidla, ale daleko víc firemních zákazníků se zabývá myšlenkou e-mobility. Zásadní otázkou v oblasti e-mobility jsou nabíjecí technologie a zejména jejich efektivita. Moderní nabíjecí stanice umožňují inteligentní nabíjení v několika úrovních a regulaci zátěže, což poskytuje průmyslovým, obchodním a soukromým subjektům využívat elektrická vozidla nákladově udržitelným a vysoce efektivním způsobem.

Nabíjecí stanice Juice Booster 2, která získala ocenění German Design Award 2020, je jen jedním příkladem toho, jak rychle, správně a bezpečně nabíjet elektromobily bez ohledu na typ síťového zdroje kdekoli na této planetě. Juice Booster 2 je přenosná nabíječka s výkonem 22 kW se speciálně navrženým držákem, který umožňuje aplikaci nabíječky coby běžný nástěnný nabíjecí zdroj nebo pro použití jako komerčně využívanou nabíjecí stanici. Tato nabíječka je kompatibilní se všemi vozidly vybavenými zásuvkou typu 1 nebo typu 2. Juice Booster podporuje jednofázové i třífázové nabíjení s maximálním proudem 32 A. Široký výběr bezpečnostních adaptérů Juice Connector umožňuje bezpečné a spolehlivé nabíjení vozidel všemi běžnými síťovými zásuvkami. Nabíječka Juice Booster a její systém automaticky detekuje nabíjecí kapacitu akumulátoru u konkrétního vozidla. Technologie s použitím konektoru drive-over, vyrobeného z hliníku, který se používá také v leteckém průmyslu, zvyšuje bezpečnost a flexibilitu během každého nabíjecího cyklu.

UAV a obrazové senzory jsou dalším top tématem v provozu budov. Obě technologie umožňují leteckou detekci, dokumentaci a posouzení škod na budovách a ostatních zařízeních. Doposud vizuální kontroly těžko přístupných míst vždy představovaly vynaložení vysokých nákladů na výtahy, stavbu lešení, najímání profesionálních horolezců nebo pronájem helikoptér. Využití dronů pro inspekční účely a průzkum je tak daleko rychlejší, bezpečnější a nákladově efektivnější cesta.

Vysoce kvalitní drony, mezi které patří DJI’s Mavic 2 Enterprise Advanced, mají celou řadu funkcí, které zajistí, že pro vás nezůstane důležitý detail bez povšimnutí. Kombinace kamery s vysokým rozlišením a IR senzoru poskytuje digitální zoom s faktorem zvětšení 32x, podporuje radiometrickou termografii v rozlišením v HD. Dron Mavic 2 Enterprise Advance váží pouhých 990 gramů. Tato velmi nízká hmotnost z něj mezi komerčními drony činí ultra lehký letoun. Ve složeném stavu přitom tento dron nezabírá téměř žádný prostor. Příprava k letu u tohoto dronu pak zabere jen několik minut.

Firmy, bytová společenství, projektanti a dodavatelé MRO služeb nyní navíc mohou těžit z nových možností, které otevírá facility management založený na technologii IoT. Zatímco zvyšující se počet kompatibilních produktů z oblasti vybavení budov poskytující monitoring a různé služby, zvyšování komfortu a bezpečnost při výrobním procesu a technologie použitá v těchto aplikacích je stejně různorodá jako budovy, pro které jsou tyto technologie určeny.

A proto tady přichází Conrad Connect, který poskytuje platformu IoT, jež podporuje celou řadu různých komodit. Zaměření na PaaS computing – toto řešení propojuje všechny IoT aplikace v rámci vybavení budov s možností monitoringu a ovládání jakéhokoliv připojeného zařízení prostřednictvím jednoho hlavního uživatelského rozhraní. Tato platforma navíc nabízí celou řadu uživatelsky nastavitelných služeb, včetně výstrah, upozornění, požadavků na potvrzení operací, technickou podporu a automatizované systémy pro objednávání zboží. Conrad Connect je možné použít jako značku, kterou je možné propojit i s produkty jiných společností. Nastavení je přitom velmi snadné, k používání této platformy nemusíte být přímo IT specialista. Celý systém je přitom uživatelsky plně programovatelný.

Další podrobnosti o probíhající kampani Conrad v oblasti vybavení budov jsou k dispozici na: https://www.conrad.cz/technologie-budov-technologicke-inovace

Další informace o nabídce nabíjecích stanic Juice Booster od společnosti Conrad najdete na: https://www.conrad.cz/znacky/juice%20technology

Podrobnější informace o průmyslovém dronu DJI Mavic 2 Enterprise Advanced najdete na stránkách: https://www.conrad.cz/p/dji-enterprise-mavic-2-enterprise-advanced-vc-smart-controller-prumyslovy-dron-rtf-kamera-s-termovizi-profi-2350257

 

2021090802 / 08.09.2021 / Různé / Conrad Electronic /

Zaostřeno na měřicí a zkoušecí techniku
Platforma Conrad Sourcing Platform nabízí vše, co profesionálové potřebují pro výuku, laboratoře, řemesla a průmysl, pokud jde o měření a testování.

Budoucnost se odehrává právě teď
Technologie budoucnosti zahrnující elektro mobilitu, komerční UAV (bezpilotní letouny) a IoT aplikace nyní doslova těží z vybudovaných inženýrských sítí.

Měření a zkoušení s Conrad Electronic
Nákupní platforma Conrad nabízí kromě rozsáhlých řešení a služeb více než 10 000 produktů speciálně pro nákup profesionální měřicí a zkoušecí techniky.

Zaměření na technologie pro inteligentní instalace v budovách: V rámci projektu Conrad Sourcing Platform je nyní k dispozici 380 000 produktů z oblasti inteligentní instalace.
Firmy, které jsou vybavené inteligentními technologiemi, mají zajištěný spolehlivý výrobní proces. Navíc mohou dosáhnout jistých úspor za vynaloženou energii a zvýšit hodnotu svého kapitálu.

Automatizační technologie a zákaznická řešení na míru od společnosti Conrad Electronic
Komplexní produktová řada pro firemní zákazníky v odvětví průmyslové automatizace aktuálně zahrnuje přes 100 000 výrobků a značek od předních výrobců, jako např. Weidmüller, Siemens, Wago, Phoenix Contact a Lapp.

Zajímavé videa


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021


VIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)


Phoenix Contact Dialog Days - 12.-16.4.2021


Arduino LED filament clock

Firma týdne

MACH SYSTEMS s.r.o.


Adresář


MACH SYSTEMS s.r.o.


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronics


Texas Instruments


Microchip Technology Inc.Kalendář
MSV 2021 - Brno, 8.-12.11.2021
SPS 2021 - Nuremberg, 23.–25.11.2021
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imaharanaše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813