Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

29.06.2022 18:02:12
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

Co jsou měniče stejnosměrného napětí a jaká je jejich úloha?
Měniče napětí dokážou snížit nebo zvýšit výstupní napětí vzhledem ke vstupnímu napětí. Střídavým zapínáním a vypínáním napětí s vysokou frekvencí regulují hodnotu výstupního napětí a nezpůsobují při tom rušení provozu zařízení.

Co to znamená v praxi a jaké to má výhody? Objasněme si to na příkladu. Předpokládejme, že chceme napájet elektrickou energií zařízení se jmenovitým napájecím napětím 6 V. Po ruce však máme autobaterii z osobního vozu s konstantním napětím 12 V. V tomto případě umožní konvertor bezpečné spuštění zařízení tím, že přizpůsobí a sníží hodnotu napětí. Zařízení tohoto typu nazýváme snižujícím měničem – step down. Analogicky k uvedené situaci, aby bylo možné napájet systém vyžadující vyšší napětí, zvýší měnič napětí při zachování příslušných parametrů. V tomto případě hovoříme o zvyšujícím měniči, neboli o tak zvaném step up. Existují také pokročilejší konvertory, které jsou schopny podle potřeby snížit i zvýšit napětí.

DC/DC měniče firmy Recom

Nejvyšší kvalita – DC/DC měniče firmy Recom

Dlouholeté zkušenosti a technologie propracované do nejmenších detailů umožňují firmě Recom vyrábět uživatelsky bezpečné a spolehlivé výrobky nejvyšší kvality. Společnost má k dispozici pokročilé laboratoře, které se mimo jiné nacházejí v Rakousku, a umožňují neustálé zlepšování DC/DC měničů a zavádění na trh stále novějších řešení. Výrobce zásobuje svým sortimentem strategické oblasti průmyslu, jako jsou například energetika a železnice. Uplatnění nachází také v medicíně nebo automobilovém průmyslu, zejména pak v řešeních v oblasti elektromobility a souvisejících moderních technologií. Společnost Recom na základě svých znalostí rozšiřuje v současné době svou činnost o AC/ DC napájecí zdroje s výkonem až několik desítek kW nebo LED ovladače.

DC/DC měniče Recom - nejdůležitější technické parametry

Jedním z vlajkových zařízení výrobce jsou DC/DC měniče řady R-78. V závislosti na potřebách uživatele se produkty této řady liší podrobnými provozními parametry. S ohledem na celou škálu možností DC/DC měničů můžeme uvést nejdůležitější technické parametry:

  • Rozsah výkonu 180 mW – 30 W.
  • Vstupní napětí od 0,65 až do 72 V, přičemž každé zařízení má určitý rozsah přípustné odchylky vstupního napětí, a tak např. měnič R-781.8-1.0 nabízí bezpečný provoz v rozsahu 4,75÷18 V.
  • Výstupní napětí, které je na rozdíl od napájecího napětí konstantní hodnotou bez rušení. Zde můžeme volit v rozsahu 1,2÷24 V DC.
  • Účinnost zařízení – při přenosu elektřiny, zejména prostřednictvím zprostředkujícího zařízení, dochází k určitým energetickými ztrátami. V případě měničů napětí jsou obzvláště důležitou otázkou energetické ztráty v podobě generovaného tepla. Deklarovaná výrobcem účinnost, tedy poměr výstupního výkonu ze zařízení ke vstupnímu výkonu v popisovaných produktech, dosahuje až 97 %. Na základě tohoto parametru lze konstatovat, že zařízení firmy Recom jsou z hlediska energetických ztrát perfektní a umožňují velmi efektivní provoz konvertorů.
  • Popisovaná řada konvertorů zahrnuje zařízení fungující ve třech rozsazích teplot od -40 °C do 70, 85 nebo až do 100°C.
  • Měniče Recom mají ochranu proti zkratovým proudům. Jsou proto bezpečné jak pro uživatele, tak pro elektrickou instalaci jako celek.
Použití DC/DC měničů

Ne každý si je vědom široké škály využití těchto zařízení. Mnohdy by bez nich nebyla možná správná funkce složité elektronické sestavy. Kde tedy najdeme konvertory a jaká je jejich úloha?

Velmi oblíbeným v dnešní době zařízením, které je vybaveno DC/DC měniči, je fotovoltaický panel. Vzhledem k měnícím se v průběhu dne atmosférickým podmínkám kolísá výroba elektřiny z fotovoltaických zařízení ve velmi širokém rozmezí, což způsobuje kolísání výstupního napětí. I zde přichází na pomoc konvertor, který stabilizuje výstupní napětí před předáním energie do sítě. Kromě toho jsou všechna zařízení napájená bateriemi s jiným napětím, než je výstupní napětí baterie, podporována měničem napětí.

Shrnutí

Uvedené příklady použití ukazují, že DC/DC měniče jsou nepostradatelnou součástí mnoha zařízení, bez nichž si dnes lze jen těžko představit nezávislé fungování. Měniče DC/DC jsou určeny ke zpracování nestabilního vstupního signálu a jeho přípravě pro použití se zařízením, které vyžaduje konstantní hodnotu napětí bez rušení. Dokážou snížit nebo zvýšit jeho hodnotu v rozmezí stanoveném výrobcem. Široký sortiment špičkových výrobků společnosti Recom splňuje potřeby nejnáročnějších elektronických systémů, o čemž svědčí dlouholeté uznání zákazníků po celém světě.

Nabídka měničů Recom


KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813