Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

29.06.2022 18:02:12
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

PŘEPÍNAČE OD NOVÉHO VÝROBCE – ZNAČKY E-SWITCH
E-Switch je americká značka specializující se na všechny druhy přepínačů. Rozsáhlá nabídka výrobce zahrnuje základní prvky, jako jsou tlačítka typu TACT-switch, ale také vysokoproudé spínače, DIP-switche, spínače, dotyková tlačítka, spouštěcí tlačítka a mnoho dalších řešení.

První zboží E-Switch bylo právě přidáno do katalogu TME. Jedná se především o standardní elektromechanické prvky, jež jsou využívány v průmyslových a spotřebitelských zařízeních a také prvotřídní přepínače odolné vůči vandalům, nainstalované v elektronice veřejných prostor, jako jsou například prodejní automaty jízdenek/vstupenek, výtahy, potravinové automaty apod.

Všechny produkty E-Switch

První přepínače E-Switch v katalogu TME

Níže uvádíme přehled naší aktuální nabídky od společnosti E-Switch. Zde je třeba zdůraznit, že již pracujeme na rozšíření tohoto sortimentu a brzy budou do katalogu přidány další produkty. Zatím popisujeme hlavní skupiny výrobků, které jsou právě k dispozici.

Mikropřepínače TACT

Do sortimentu byl zařazen široký výběr mikropřepínačů TACT. Jedná se o prvky vhodné pro napětí 12 V, 15 V, 32 V a 50 V DC (proudy do 50 mA) s konfigurací kontaktů SPST. V závislosti na modelu garantuje výrobce elektrickou odolnost od 100000 do 5000000 cyklů. K dispozici jsou verze pro osazování plošných spojů (THT) a povrchovou montáž (SMD), s kulatými a obdélníkovými hmatníky (v různých barvách). Kontaktní odpor (v závislosti na modelu) se pohybuje od 50 mΩ do 1 Ω.

Miniaturní přepínač pro povrchovou montáž.

Mikropřepínače TACT

 

Standardní tlačítka

Tlačítko vybavené dvěma páry kontaktů s dvěma polohami (DPDT).

Dalším příkladem typických řešení dodávaných společností E-Switch jsou přepínače pro montáž v obvodech s plošnými spoji a na panel. Jsou určeny pro napětí 12 V, 30 V a 50 V DC a proudy do 0,1 A. Nabídka zahrnuje mimo jiné produkty se stupněm krytí IP67 a také vybavené postříbřenými kontakty (což výrazně snižuje jejich náchylnost ke korozi). Máme tlačítka s konfigurací kontaktů SPST a DPDT.

Standardní tlačítka

 

Posuvné přepínače

Posuvné přepínače jsou pořád jedním z nejoblíbenějších „spínačů“ v různých elektrických a elektronických zařízeních. Díky přesné konstrukci, nízkému kontaktnímu odporu (až 20 mΩ) a standardním vývodům pro montáž na plošný spoj se produkty E-Switch skvělé osvědčí nejen jako náhrady, prototypové prvky, ale především jako díly určené pro sériovou výrobu. Většina výrobků dostupných v katalogu TME jsou úhlové varianty.

Posuvný, dvoupolohový přepínač s THT vývody.

Posuvné přepínače

 

Přepínače odolné vandalům

Přepínač SPST odolný vandalům se třemi barvami podsvícení (RGB).

Přepínače odolné vandalům se používají ve veřejných zařízeních (automaty na jízdenky, výtahy) i v průmyslových podmínkách, kde je vyžadována velká mechanická odolnost. Produkty E-Switch v této kategorii se vyznačují stupněm krytí na úrovni IP65 a IP67. Jejich konstrukce také chrání kontakty před extrémními atmosférickými podmínkami, protože mohou pracovat při teplotách v rozsahu od -20 °C do 70 °C. Výrobky mají zaoblené čelo a jsou k dispozici v podsvícených variantách. Jejich proudová kapacita dosahuje 2 A (při 36 V a 48 V DC). Minimální elektrická životnost výrobků garantována výrobcem je od 100000 do 200000.

Přepínače odolné vandalům

 

Přepínače ROCKER

V nabídce výrobků E-Switch nemohly chybět přepínače ROCKER, které jsou typickými prvky nainstalovanými jako síťové spínače. Produkty dostupné z katalogu TME jsou určeny pro napětí 250 V AC a proudy 10 A a 16 A. Jsou montovány na panelu, v kulatém otvoru o průměru 21 mm nebo obdélníkovém výřezu 30,1×22,15 mm. Normálně otevřené kontakty jsou umístěny v konfiguraci SPST – vyznačují se nízkým odporem při zavření (20 mΩ), takže se přepínač během provozu napájeného zařízení nezahřívá.

Spínač s potiskem určený pro síťová napětí 250 V AC.

Přepínače ROCKER


KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813