Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

29.06.2022 18:02:12
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

Velká část sortimentu společnosti je ke spokojenosti našich zákazníků k dispozici přímo ze skladů TME. Jedná se především o průmyslové konektory (HDC), modulární konektory a konektory se zvýšenou odolností, ale i kruhové konektory. Nabízíme také vyráběné firmou HARTING napájecí, signální konektory a konektory určené pro přenos dat. V mnoha případech jsou tyto výrobky navíc chráněny před vlhkostí, mechanickým poškozením atd. Prostřednictvím TME jsou navíc k dispozici také prvky průmyslových sítí (Ethernet), stejně jako speciální kabely navržené a vyrobené pro provoz v náročných podmínkách prostředí.

Níže představujeme dvě skupiny produktů, které si možná ne každý spojuje s firmou HARTING. Nicméně se tyto produkty vyznačují precizním zpracováním a trvanlivostí hodnou této značky. Jedná se o konektory pro systémy skladování energie řady Han S (novinka výrobce) a ploché kabely.

 

Konektory Han S

Zařízení pro ukládání energie se stala neoddělitelným prvkem nejen energetiky šetrné k životnímu prostředí, ale také datových center a serveroven, a dokonce i bytové výstavby nebo jednotlivých domácností. Energie uložená v akumulátorech se používá k zajištění kontinuity napájení. V případě IKT infrastruktury má toto zásadní význam pro zabezpečení dat. Podobnou funkci plní baterie akumulátorů umožňující nouzové napájení poplašných systémů a mnoha dalších zařízení během výpadků napájení.

Zařízení pro ukládání energie se obvykle skládají ze sériově nebo paralelně spojených akumulátorů – pro toto použití jsou určeny konektory řady Han S. Sestávají ze speciálně izolovaných, vysokoproudých, kompaktních konektorů, otočných o 360° vzhledem k ose zásuvky. Jejich úkolem je zajistit trvalé spojení mezi elektrodami. Usnadňují tak montáž, údržbu a servis zařízení pro ukládání energie (jejichž řádná činnost vyžaduje systematickou výměnu článků) a zároveň chrání uživatele.

Konektory řady Han S

 


Kontakty

Kontakty Han S jsou navrženy tak, aby zajistily vedení proudů na úrovni 200 A. Jsou vyrobeny ze slitiny mědi a mají krimpované kabelové přípojky – a přizpůsobeny pro žily s průřezem 25 mm2, 35 mm2 a 50 mm2. Jmenovité napětí těchto prvků je 1,5 kV (i když fakticky se u cílových aplikací tak vysoké rozdíly potenciálů vyskytují zřídka).

Možnost výběru kabelů s různými průřezy.

Kontakty Han S

 

Zástrčky

Pouzdra zástrček obsahují vývodku upevňující kabel a kontakt.

Pouzdra zástrček Han S jsou vyrobena z odolného plastu a vyznačují se třídou hořlavosti UL94V-0 (samozhášivost do 10 sekund od odebrání plamene). K dostání v černé a červené barvě. Tyto prvky mají vývodku, která se po utažení sevře na objímce kontaktu a zajistí odolné upevnění. Zástrčky Han S jsou úhlové prvky, kabel je veden kolmo k ose zásuvky.

Pouzdra zástrček Han S

 

Zásuvky

Zásuvky řady Han S jsou dostupné ve dvou provedeních – šroubované a s kontaktem umožňujícím připojení ke sběrnici (je k nim připojován kabel článku). Uvnitř zásuvky se nachází izolační nástavec (jenž vyžaduje bezpečnostní norma UL 1977). Pouzdro zásuvky je vybaveno západkou, která blokuje zástrčku a zabraňuje jejímu náhodnému odpojení. Je třeba zdůraznit, že uhlovou zástrčku lze v zásuvce otáčet kolem osy kontaktu až o 360 stupňů, což usnadňuje sériové zapojení článků, zejména v případě neohebných kabelů s velkými průřezy.

Zásuvka vybavená západkou, která podporuje spojení

Zásuvky Han S

 

Ploché kabely

Ploché kabely se velmi často používají k přenosu signálů, zejména mezi PCB deskami uvnitř zařízení, ale nejen tam. Jejich nespornou předností je kompatibilita s IDC konektory, které se velmi snadno osazují na deskách s plošnými spoji a jsou kompatibilní s nejoblíbenějšími roztečemi vývodů elektronických prvků (1,27 mm, 2,54 mm atd.). Kromě standardních, dobře známých plochých kabelů, vyvinul HARTING také speciální kabely určené pro aplikace v průmyslových podmínkách.

Ploché kabely Han S

 

Ploché kabely

Standardní plochý kabel s velkou tepelnou odolností (až 105 °C).

Klasické ploché kabely HARTING jsou složeny ze žil o průřezu 28 AWGAmerican Wire Gauge) vyrobených z pocínované mědi. Všechny jsou k dispozici v rozteči 1,27 mm, takže je lze použít s nejoblíbenější variantou konektorů IDC. Vyrobený z PVC plášť snáší teploty od -20 °C do 105 °C, a proto mohou být výrobky použity například v těsné blízkosti chladičů, uvnitř pouzder atd. Samotné kabely se vyznačují jmenovitým napětím 300 V. Výrobky jsou dostupné v rolích 30,5 m a 100 m, v šířkách od 6 do 64 žil.

Ploché kabely

 

Ploché kabely s kruhovým průřezem

Výhodou plochých kabelů uzavřených v plášti s kruhovým průřezem je velký počet žil v kombinaci s pohodlnou montáží. Takový kabel lze snadno protáhnout otvorem nebo dokonce zajistit vývodkou, a po odstranění izolace není problém na něj namontovat konektor. V mnoha případech mohou být tyto vlastnosti nenahraditelné, zejména u vícežilových připojení. Páskové kabely HARTING s kruhovým průřezem obsahují 9 až 64 žil. Stejně jako ploché varianty sestávají z měděných / pocínovaných kabelů 28 AWG. Další výhodou těchto řešení jsou varianty vybavené stíněnými kabely (z hliníkové fólie a opletení). Jsou nenahraditelné v průmyslových podmínkách, zařízeních emitujících elektromagnetické rušení a v odvětví telekomunikací. Vnější průměr kabelů činí 6,4 mm až 13,3 mm.

Kruhové kabely jsou dostupné ve variantách s dvojitým stíněním.

Kruhové ploché kabely

 


KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813