Adresář
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV
 

SECO S.p.A.
 

Crowd Supply
 

Digi-Key Electronics
 

Durakool
 

KEMET
 

INTEL

21.01.2022 0:07:11
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.
Konstrukce a princip fungování čidel Omron

Princip fungování indukčních čidel je velmi jednoduchý. Jsou navržena tak, aby detekovala přítomnost konkrétního objektu nebo objektů ve svém okolí. Jsou také schopná počítat všechny prvky nebo pouze prvky s vybranými vlastnostmi. Nezáleží na tom, zda je pohyblivým prvkem zařízení, ke kterému je čidlo připojeno nebo prvek, který se vzhledem k němu pohybuje. Když se oba objekty přiblíží na určitou vzdálenost, elektromagnetické pole vytvořené kolem čelní strany čidla působí na blížící se kovový objekt a generuje v něm vířivé proudy. Se změnou polohy obou prvků vůči sobě dochází ke změně amplitudy a frekvence vibrací. Pro dosažení odpovídající síly signálu je čidlo navíc vybaveno zesilovačem, zatímco takzvaný Schmittův klopný obvod je zodpovědný za udržení správné hystereze. Čidla, která nabízí firma [Omron],(/cz/linecard/p,omron_186/) jsou vyrobena z mosazných těles, potažených niklem nebo zhotovených z nerezové oceli. Rozlišujeme dvoupinové, třípinové nebo čtyřpinové konstrukce. Délka kabelu se pohybuje od 0,3 až do 15 běžných metrů.

Aplikace indukčních čidel

Není možné vyjmenovat všechny aplikace indukčních čidel. Existuje mnoho oblastí, ve kterých je uvedená technologie zaváděna. Bez přibližovacích čidel by nebyl možný provoz většiny automatizovaných výrobních závodů nebo průmyslových hal. Níže uvádíme příklady aplikací indukčních čidel:

 • Prvek kontrolující úroveň uzavření šoupátka v nádrži;
 • Čidlo sčítající otáčky hřídele rotujícího stroje;
 • Signalizační zařízení pro otevírání a zavírání garážových vrat;
 • Koncový prvek způsobující zastavení a znehybnění dopravního pásu.

 

Čidla E2E Next v TME

 

Čidla E2E Next, neboli pokročilá řešení pro náročné uživatele

Indukční čidla nejvyšší kvality by se měla vyznačovat vysokou odolností vůči okolním klimatickým podmínkám, přiměřenou citlivostí a spolehlivostí. Všechny tyto vlastnosti a mnoho dalších nabízejí produkty Omron. Mezi nejmodernější a bezkonkurenční patří indukční čidla E2E Next. Nejdůležitějšími vlastnostmi, kterými se odlišují od jiných dostupných na trhu, jsou:

 • Široká škála dostupných verzí a velikostí – vzhledem k různým specifikům provozu a místu montáže jsou požadavky zákazníka na velikosti čidel různé. Společnost Omron má ve své nabídce čidla s celkovou délkou 37,6÷97,3 mm, která uspokojí v tomto ohledu všechny požadavky;
 • Největší detekční vzdálenost na světě – podle údajů výrobce, čidla řady E2E Next mají dosah až 50 mm, takže nejsou vystavena přímému kontaktu s detekovaným prvkem a poškození;
 • Zvýšená odolnost vodičů proti oleji až 2 roky se stupněm krytí IP67G a odolnost proti vodě a mytí potvrzená stupněm krytí IP69K umožňuje provoz i v obtížných podmínkách, které se často vyskytují ve výrobních závodech;
 • Velmi užitečnou funkcí čidel E2E Next je IO-Link. Umožňuje průběžně sledovat technický stav čidel a možnost preventivních opatření proti nežádoucím poruchám;
 • Z hlediska odolnosti je důležité upozornit na široký rozsah přípustných provozních teplot, který se pohybuje v rozmezí -25÷70 °C;
 • Montážní kapsa e-jig umožňuje rychlou výměnu čidla (za pouhých 10 sekund);

Nabídka společnosti Omron v TME

Omron jako přední výrobce komponentů průmyslové automatizace má ve svém katalogu kromě výše popsaných indukčních čidel mimořádně široký výběr produktů, který komplexně zajistí potřeby všech automatizovaných oblastí.

 

Prohlédněte si nabídku Omron v TME

 

Za zmínku stojí, že katalog výrobce obsahuje také fotoelektrická, kapacitní nebo optická čidla. V kombinaci s výše popsanými indukčními čidly umožňují volbu mezi všemi řešeními dostupnými na trhu. Nabídka navíc zahrnuje nezbytné připojovací kabely pro výše uvedená čidla.

Nabídka firmy Omron je mnohem širší. Pro zajištění potřeb zákazníka v oblasti automatizace nabízí výrobce mimo jiné zařízení, jako jsou například:

 • Enkodéry;
 • Časová, monitorovací a programovatelná relé;
 • Regulátory teploty;
 • Měřiče;
 • Koncové spínače;
 • HMI panely;
 • Programovatelné PLC automaty;
 • Průmyslová a polovodičová relé;
 • Stykače;
 • Napájecí zdroje;
 • Měniče;
 • Panelové přepínače.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

PŘEPÍNAČE OD NOVÉHO VÝROBCE – ZNAČKY E-SWITCH
E-Switch je americká značka specializující se na všechny druhy přepínačů. Rozsáhlá nabídka výrobce zahrnuje základní prvky, jako jsou tlačítka typu TACT-switch, ale také vysokoproudé spínače, DIP-switche, spínače, dotyková tlačítka, spouštěcí tlačítka a mnoho dalších řešení.

Co jsou měniče stejnosměrného napětí a jaká je jejich úloha?
Měniče napětí dokážou snížit nebo zvýšit výstupní napětí vzhledem ke vstupnímu napětí. Střídavým zapínáním a vypínáním napětí s vysokou frekvencí regulují hodnotu výstupního napětí a nezpůsobují při tom rušení provozu zařízení.

ARDUINO – KOMUNIKACE POMOCÍ SÍTĚ ETHERNET
Vytváření složitých počítačových sítí již několik let neslouží pouze k propojování počítačů. Pokles cen a zvýšení výpočetního výkonu malých mikrokontrolérů zahájily prudký proces připojování k místním sítím Ethernet nebo dokonce i ke globální internetové síti, zařízení s nízkým výkonem, která plní především kontrolní, řídicí a měřicí funkce.

BEZDRÁTOVÁ KOMUNIKACE V SYSTÉMECH IOT S VYUŽITÍM MODULŮ ARDUINO MKR
Jedním z největších problémů, se kterým se aktuálně potýká trh Internetu věcí (IoT), je jeho velká roztříštěnost. Početnost zařízení a komunikačních protokolů značně komplikuje stavbu jednolitého a funkčního systému, rozhodneme-li se pro použití prvků procházejících od různých výrobců.

PRODUKTY VELCRO® JIŽ V NABÍDCE TME
Nabídka TME byla rozšířena o produkty se suchým zipem od světoznámé značky Velcro®. Firma Velcro® byla založena v roce 1951 a rychle se stala dominantním dodavatelem upevňovacích řešení v různých průmyslových odvětvích. Pobočky firmy se nacházejí v Americe, Asii, Evropě a Africe. První továrna VELCRO®, která byla otevřena v roce 1957 v Manchesteru, existuje dodnes.

INFRAČERVENÉ DIODY LED V POUZDRECH SMD
V katalogu TME máme široký výběr diod LED emitujících infračervené světlo. Tendence k miniaturizaci zařízení, pozorovatelná na trhu, nutí výrobce hledat řešení spojující velký výkon (kolem 1 W) s nevelkými rozměry součástek pro povrchovou montáž (SMD). Proto dnes představujeme jedno z takových řešení: IR LED řady PK2S patří k nejmenším výkonovým diodám SMD v nabídce značky ProLight.

PŘEPÍNAČE NKK SWITCHES – KVALITA A FUNKČNOST
Přepínače jsou elektromechanické prvky, které jsou určeny k řízení toku proudu v systému spínáním a rozpojováním elektrického obvodu. Ani popularita dotykových obrazovek nezměnila skutečnost, že je to stále hlavní metoda interakce uživatele se zařízením.

Zajímavé videa


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021


VIDEO (EN): How to mount congatec cooling solutions (COM Express Type 7, 6 and 2)


Phoenix Contact Dialog Days - 12.-16.4.2021

Firma týdne

Laird Thermal Systems


Adresář


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.


ANRITSU


Power Integrations


AXIOMTEK


TDK Corporation


VISHAY


STMicroelectronicsKalendář
DistribuTECH, 25.1.-27.1.2022, Dallas, TX
HANNOVER MESSE 2022, 25.4.-29.4. 2022 - „Největší promě
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imaharanaše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813