Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

29.06.2022 18:02:12
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.
Konstrukce a princip fungování čidel Omron

Princip fungování indukčních čidel je velmi jednoduchý. Jsou navržena tak, aby detekovala přítomnost konkrétního objektu nebo objektů ve svém okolí. Jsou také schopná počítat všechny prvky nebo pouze prvky s vybranými vlastnostmi. Nezáleží na tom, zda je pohyblivým prvkem zařízení, ke kterému je čidlo připojeno nebo prvek, který se vzhledem k němu pohybuje. Když se oba objekty přiblíží na určitou vzdálenost, elektromagnetické pole vytvořené kolem čelní strany čidla působí na blížící se kovový objekt a generuje v něm vířivé proudy. Se změnou polohy obou prvků vůči sobě dochází ke změně amplitudy a frekvence vibrací. Pro dosažení odpovídající síly signálu je čidlo navíc vybaveno zesilovačem, zatímco takzvaný Schmittův klopný obvod je zodpovědný za udržení správné hystereze. Čidla, která nabízí firma [Omron],(/cz/linecard/p,omron_186/) jsou vyrobena z mosazných těles, potažených niklem nebo zhotovených z nerezové oceli. Rozlišujeme dvoupinové, třípinové nebo čtyřpinové konstrukce. Délka kabelu se pohybuje od 0,3 až do 15 běžných metrů.

Aplikace indukčních čidel

Není možné vyjmenovat všechny aplikace indukčních čidel. Existuje mnoho oblastí, ve kterých je uvedená technologie zaváděna. Bez přibližovacích čidel by nebyl možný provoz většiny automatizovaných výrobních závodů nebo průmyslových hal. Níže uvádíme příklady aplikací indukčních čidel:

 • Prvek kontrolující úroveň uzavření šoupátka v nádrži;
 • Čidlo sčítající otáčky hřídele rotujícího stroje;
 • Signalizační zařízení pro otevírání a zavírání garážových vrat;
 • Koncový prvek způsobující zastavení a znehybnění dopravního pásu.

 

Čidla E2E Next v TME

 

Čidla E2E Next, neboli pokročilá řešení pro náročné uživatele

Indukční čidla nejvyšší kvality by se měla vyznačovat vysokou odolností vůči okolním klimatickým podmínkám, přiměřenou citlivostí a spolehlivostí. Všechny tyto vlastnosti a mnoho dalších nabízejí produkty Omron. Mezi nejmodernější a bezkonkurenční patří indukční čidla E2E Next. Nejdůležitějšími vlastnostmi, kterými se odlišují od jiných dostupných na trhu, jsou:

 • Široká škála dostupných verzí a velikostí – vzhledem k různým specifikům provozu a místu montáže jsou požadavky zákazníka na velikosti čidel různé. Společnost Omron má ve své nabídce čidla s celkovou délkou 37,6÷97,3 mm, která uspokojí v tomto ohledu všechny požadavky;
 • Největší detekční vzdálenost na světě – podle údajů výrobce, čidla řady E2E Next mají dosah až 50 mm, takže nejsou vystavena přímému kontaktu s detekovaným prvkem a poškození;
 • Zvýšená odolnost vodičů proti oleji až 2 roky se stupněm krytí IP67G a odolnost proti vodě a mytí potvrzená stupněm krytí IP69K umožňuje provoz i v obtížných podmínkách, které se často vyskytují ve výrobních závodech;
 • Velmi užitečnou funkcí čidel E2E Next je IO-Link. Umožňuje průběžně sledovat technický stav čidel a možnost preventivních opatření proti nežádoucím poruchám;
 • Z hlediska odolnosti je důležité upozornit na široký rozsah přípustných provozních teplot, který se pohybuje v rozmezí -25÷70 °C;
 • Montážní kapsa e-jig umožňuje rychlou výměnu čidla (za pouhých 10 sekund);

Nabídka společnosti Omron v TME

Omron jako přední výrobce komponentů průmyslové automatizace má ve svém katalogu kromě výše popsaných indukčních čidel mimořádně široký výběr produktů, který komplexně zajistí potřeby všech automatizovaných oblastí.

 

Prohlédněte si nabídku Omron v TME

 

Za zmínku stojí, že katalog výrobce obsahuje také fotoelektrická, kapacitní nebo optická čidla. V kombinaci s výše popsanými indukčními čidly umožňují volbu mezi všemi řešeními dostupnými na trhu. Nabídka navíc zahrnuje nezbytné připojovací kabely pro výše uvedená čidla.

Nabídka firmy Omron je mnohem širší. Pro zajištění potřeb zákazníka v oblasti automatizace nabízí výrobce mimo jiné zařízení, jako jsou například:

 • Enkodéry;
 • Časová, monitorovací a programovatelná relé;
 • Regulátory teploty;
 • Měřiče;
 • Koncové spínače;
 • HMI panely;
 • Programovatelné PLC automaty;
 • Průmyslová a polovodičová relé;
 • Stykače;
 • Napájecí zdroje;
 • Měniče;
 • Panelové přepínače.

KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813