Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

29.06.2022 18:02:12
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

Tyto prvky by se samozřejmě měly vyznačovat spolehlivostí a efektivitou, splňovat požadavky mezinárodních norem, jakož i národních BOZP předpisů. Z pohledu jednotek odpovědných za údržbu provozu v automatizovaných závodech je také důležitá standardizace a široká funkčnost používaných produktů – tak, aby bylo možné ochranné prvky používat v různorodých, komplexních aplikacích, které chrání jak zaměstnance, tak i kontinuitu procesů (stroje, materiály). Za takových okolností je nejlepším řešením implementace prvků nebo celých systémů vyvinutých jedním osvědčeným výrobcem. Vzájemná kompatibilita ochran, jejich kombinovatelnost, dostupnost rozšiřujících modulů snižuje dobu instalace, údržby a prostojů.

Níže uvádíme dvě rodiny bezpečnostních relé a řadu magnetických senzorů značky PILZ. Jedná se o německou společnost s více než 70 lety zkušeností, jednoho z globálních lídrů v oblasti zabezpečení automatizačních systémů. Prezentované výrobky se osvědčí jak při výstavbě nových, komplexních systémů, tak při modernizaci a údržbě stávajících strojních instalací.

Produkty PILZ v nabídce TME

 

Řada PNOZ X

Bezpečnostní relé PNOZ X se dodávají v podobě specializovaných modulů montovaných na DIN liště. Jejich funkčnost zahrnuje monitorování nouzových, koncových a tlačítkových spínačů, dveří a rolet, světelných bariér, přítlačných podložek a dalších prvků automatizované ochrany v podnicích. Mají od 2 do 6 vstupů a od 2 do 11 výstupů (NO), které byly zhotoveny pomocí 2 elektromechanických, bezpotenciálových kontaktů. V závislosti na modelu jsou relé přizpůsobena pro napájecí napětí 12 V DC, 24 V AC nebo DC, stejně jako rozsahy od 24... 240 V až 100... 240 V AC/DC. Mohou pracovat v teplotním rozsahu od -10 °C do 55 °C, i když existují také verze s teplotní tolerancí na spodní hranici dosahující až -35 °C, což umožňuje použití těchto výrobků v náročných podmínkách chemického nebo chladírenského průmyslu. Vybrané výrobky mají konektory pomocných relé (od 1 do 4 NC výstupů). Katalog TME obsahuje také kompatibilní rozšiřující moduly, umožňující zvýšení počtu připojení pro každý vývod – tyto prvky spolupracují s relé v režimu zpětnovazební smyčky. Komponenty řady PNOZ X mají varianty vybavené výstupy s nastavitelným zpožděním (až 30 s).

 

 

Modul relé s 5 výstupy namontovaný na DIN liště.

Řada PNOZ X

 

Řada PNOZsigma
 

 

Modul s šířkou 12,5 mm –model vybavený tranzistorovým výstupem.

Řada bezpečnostních relé PNOZ Sigma je navržena pro kompaktní konstrukci, různé funkce a rychlou montáž bez použití speciálního nářadí. Šířka modulů přizpůsobených pro montáž na DIN liště se pohybuje od 12,5 mm do 45 mm. V jejich čelní části jsou umístěny čitelné kontrolky v podobě LED diod. Elektrická připojení mají podobu pružinových svorek, které umožňují montáž kabelů vtlačením, což značně zjednodušuje instalaci. Nastavení parametrů se provádí pomocí otočných knoflíků umístěných za průhlednými a uzamykatelnými kryty.

Moduly jsou vybaveny rozšiřujícími konektory, které jsou umístěny v horní části tělesa – další opatření za účelem zkrácení doby montáže. Omezuje také potřebnou kabeláž (podle odhadu výrobce: až o 20 %) na minimum požadované danou aplikací. Základní a přídavné moduly mají od 3 do 9 výstupů (u vybraných modelů se jedná o signálové a tranzistorové vývody) a 1, 2 nebo 3 řídicí vstupy. Napájecí napětí výrobků této řady má hodnoty od 24 V DC až do rozsahu 48... 240 V AC/DC.

Jednotlivé modely řady PNOZsigma jsou určeny pro systémy nouzového zastavení, ovládání brán a bariér, obouruční ovládání (ochrana končetin obsluhy stroje). PILZ nabízí také varianty pro monitorování simultánnosti a rychlosti otáčení.

PNOZsigma

 

Řada PSENmag

Senzory PSENmag se vyznačují dlouhou životností a spolehlivostí. Splňují požadavky normy ISO 13849-1 (o bezpečnostních komponentech pro strojní zařízení) a normy EN 62061 (úroveň integrity bezpečnosti). Používají se ke sledování polohy krytů, dveří a bariér. Jsou přizpůsobeny náročným průmyslovým podmínkám – vybrané modely se vyznačují stupněm krytí IP69 a teplotní tolerancí od -25 °C do 70 °C. Kromě toho výrobce připravil také varianty schválené pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (certifikace ATEX).

Bezpečnostní spínač v sadě s magnetem.

Senzory jsou vybaveny konektory M8 nebo M12 a připojovacími kabely o délce až 10 m. Komponenty jsou k dispozici ve variantách s rozsahem od 3 mm do 12 mm a mohou spínat napětí až do 24 V DC. Řada zahrnuje senzory s následujícími konfiguracemi: 2 nebo 3 spínače NO nebo dvojice přepínačů NO a NC. Výrobky jsou k dispozici v obdélníkových pouzdrech s montážními mezerami, jakož i ve válcovém provedení se závitem (M12 nebo M30). Díky tak rozmanité nabídce si zákazníci zcela jistě najdou ten správný výrobek pro své konkrétní použití.

Řada PSENmag

 

2022032201 / 22.03.2022 / Automatizace průmyslu / TME Czech Republic s.r.o. /

KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813