Adresář
 

MOXA
 

DANFOSS
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.

06.12.2022 7:39:23
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

Tyto prvky by se samozřejmě měly vyznačovat spolehlivostí a efektivitou, splňovat požadavky mezinárodních norem, jakož i národních BOZP předpisů. Z pohledu jednotek odpovědných za údržbu provozu v automatizovaných závodech je také důležitá standardizace a široká funkčnost používaných produktů – tak, aby bylo možné ochranné prvky používat v různorodých, komplexních aplikacích, které chrání jak zaměstnance, tak i kontinuitu procesů (stroje, materiály). Za takových okolností je nejlepším řešením implementace prvků nebo celých systémů vyvinutých jedním osvědčeným výrobcem. Vzájemná kompatibilita ochran, jejich kombinovatelnost, dostupnost rozšiřujících modulů snižuje dobu instalace, údržby a prostojů.

Níže uvádíme dvě rodiny bezpečnostních relé a řadu magnetických senzorů značky PILZ. Jedná se o německou společnost s více než 70 lety zkušeností, jednoho z globálních lídrů v oblasti zabezpečení automatizačních systémů. Prezentované výrobky se osvědčí jak při výstavbě nových, komplexních systémů, tak při modernizaci a údržbě stávajících strojních instalací.

Produkty PILZ v nabídce TME

 

Řada PNOZ X

Bezpečnostní relé PNOZ X se dodávají v podobě specializovaných modulů montovaných na DIN liště. Jejich funkčnost zahrnuje monitorování nouzových, koncových a tlačítkových spínačů, dveří a rolet, světelných bariér, přítlačných podložek a dalších prvků automatizované ochrany v podnicích. Mají od 2 do 6 vstupů a od 2 do 11 výstupů (NO), které byly zhotoveny pomocí 2 elektromechanických, bezpotenciálových kontaktů. V závislosti na modelu jsou relé přizpůsobena pro napájecí napětí 12 V DC, 24 V AC nebo DC, stejně jako rozsahy od 24... 240 V až 100... 240 V AC/DC. Mohou pracovat v teplotním rozsahu od -10 °C do 55 °C, i když existují také verze s teplotní tolerancí na spodní hranici dosahující až -35 °C, což umožňuje použití těchto výrobků v náročných podmínkách chemického nebo chladírenského průmyslu. Vybrané výrobky mají konektory pomocných relé (od 1 do 4 NC výstupů). Katalog TME obsahuje také kompatibilní rozšiřující moduly, umožňující zvýšení počtu připojení pro každý vývod – tyto prvky spolupracují s relé v režimu zpětnovazební smyčky. Komponenty řady PNOZ X mají varianty vybavené výstupy s nastavitelným zpožděním (až 30 s).

 

 

Modul relé s 5 výstupy namontovaný na DIN liště.

Řada PNOZ X

 

Řada PNOZsigma
 

 

Modul s šířkou 12,5 mm –model vybavený tranzistorovým výstupem.

Řada bezpečnostních relé PNOZ Sigma je navržena pro kompaktní konstrukci, různé funkce a rychlou montáž bez použití speciálního nářadí. Šířka modulů přizpůsobených pro montáž na DIN liště se pohybuje od 12,5 mm do 45 mm. V jejich čelní části jsou umístěny čitelné kontrolky v podobě LED diod. Elektrická připojení mají podobu pružinových svorek, které umožňují montáž kabelů vtlačením, což značně zjednodušuje instalaci. Nastavení parametrů se provádí pomocí otočných knoflíků umístěných za průhlednými a uzamykatelnými kryty.

Moduly jsou vybaveny rozšiřujícími konektory, které jsou umístěny v horní části tělesa – další opatření za účelem zkrácení doby montáže. Omezuje také potřebnou kabeláž (podle odhadu výrobce: až o 20 %) na minimum požadované danou aplikací. Základní a přídavné moduly mají od 3 do 9 výstupů (u vybraných modelů se jedná o signálové a tranzistorové vývody) a 1, 2 nebo 3 řídicí vstupy. Napájecí napětí výrobků této řady má hodnoty od 24 V DC až do rozsahu 48... 240 V AC/DC.

Jednotlivé modely řady PNOZsigma jsou určeny pro systémy nouzového zastavení, ovládání brán a bariér, obouruční ovládání (ochrana končetin obsluhy stroje). PILZ nabízí také varianty pro monitorování simultánnosti a rychlosti otáčení.

PNOZsigma

 

Řada PSENmag

Senzory PSENmag se vyznačují dlouhou životností a spolehlivostí. Splňují požadavky normy ISO 13849-1 (o bezpečnostních komponentech pro strojní zařízení) a normy EN 62061 (úroveň integrity bezpečnosti). Používají se ke sledování polohy krytů, dveří a bariér. Jsou přizpůsobeny náročným průmyslovým podmínkám – vybrané modely se vyznačují stupněm krytí IP69 a teplotní tolerancí od -25 °C do 70 °C. Kromě toho výrobce připravil také varianty schválené pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (certifikace ATEX).

Bezpečnostní spínač v sadě s magnetem.

Senzory jsou vybaveny konektory M8 nebo M12 a připojovacími kabely o délce až 10 m. Komponenty jsou k dispozici ve variantách s rozsahem od 3 mm do 12 mm a mohou spínat napětí až do 24 V DC. Řada zahrnuje senzory s následujícími konfiguracemi: 2 nebo 3 spínače NO nebo dvojice přepínačů NO a NC. Výrobky jsou k dispozici v obdélníkových pouzdrech s montážními mezerami, jakož i ve válcovém provedení se závitem (M12 nebo M30). Díky tak rozmanité nabídce si zákazníci zcela jistě najdou ten správný výrobek pro své konkrétní použití.

Řada PSENmag

 

2022032201 / 22.03.2022 / Automatizace průmyslu / TME Czech Republic s.r.o. /

PŘEHLED TIPŮ NA VÁNOČNÍ DÁRKY
Výběr vánočního dárku pro osobu, jejímž koníčkem je elektronika nebo kutilství, není jednoduchý úkol. Bez ohledu na to, zda bude obdarovaným dívka nebo chlapec, žena nebo muž, základním problémem je vybrat dárek, který bude opravdu užitečný. Ostatně ne každý Ježíšek je kompetentní v oblasti elektroniky – a i když se v tom vyzná, neznamená to, že pro něj bude snadné vymyslet atraktivní dárek. Proto vám dnes nabízíme přehled tipů na dárky – produktů dostupných přímo z našich skladů (rychlé odeslání a dodání), za různé, ale vždy příznivé ceny.

MĚNIČE DC/DC ŘADY CCG1R5-10 OD TDK-LAMBDA
TDK-Lambda je japonský výrobce napájecích zdrojů a měničů AC/DC a DC/DC, známý po celém světě.

PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3
Převodníky tlaku jsou neoddělitelným prvkem mnoha zařízení v oblasti automatizace. Vyskytují se jak v pneumatických systémech, např. využívajících pohony, tak i v podtlakových systémech (mimo jiné zajišťují vhodné provozní parametry sacích chapadel).

POUŽITÍ AKUMULÁTORŮ NICHICON SLB V APLIKACÍCH IOT
Internet věcí, neboli IoT technologie, je s námi už léta. Ačkoli si mnozí uživatelé těchto zařízení možná ani neuvědomují, kolik pohodlí jim přináší malá a energeticky účinná zařízení, která provádějí složitá měření a výpočty v našem každodenním prostředí.

VÝBĚR TLUMIVEK KEMET ŘADY SCF-XV
Nabídka TME byla rozšířena o tlumivky řady SCF-XV výrobce KEMET. Jedná se o prvky typu common mode s širokou škálou vlastností pro použití v náročných podmínkách prostředí, např. v průmyslu nebo v automobilovém průmyslu.

Napájecí zdroje pro LED s rozhraním Bluetooth
Ovládejte osvětlení s využitím nové řady napájecích zdrojů Mean Well.

Nová nabídka profesionálních pájek značky STANNOL
Bezpečné bezolovnaté pájecí prostředky v katalogu TME.

Kondenzátory ze skupiny OS-CON značky Panasonic
Ve snaze o miniaturizaci a zlepšení výkonu elektronických zařízení, zejména jejich napájecích obvodů, hledají výrobci neustále nové, efektivnější a kompaktnější elektronické součástky.

KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

Zajímavé videa


PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus

Firma týdne

MOXA


Adresář


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future ElectronicsKalendář
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Praha, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813