Adresář
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics

23.05.2024 0:07:15
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

Access Point WBE750
 
NETGEAR WBE750: nadupaný výkon a nepřeko
POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

Tyto prvky by se samozřejmě měly vyznačovat spolehlivostí a efektivitou, splňovat požadavky mezinárodních norem, jakož i národních BOZP předpisů. Z pohledu jednotek odpovědných za údržbu provozu v automatizovaných závodech je také důležitá standardizace a široká funkčnost používaných produktů – tak, aby bylo možné ochranné prvky používat v různorodých, komplexních aplikacích, které chrání jak zaměstnance, tak i kontinuitu procesů (stroje, materiály). Za takových okolností je nejlepším řešením implementace prvků nebo celých systémů vyvinutých jedním osvědčeným výrobcem. Vzájemná kompatibilita ochran, jejich kombinovatelnost, dostupnost rozšiřujících modulů snižuje dobu instalace, údržby a prostojů.

Níže uvádíme dvě rodiny bezpečnostních relé a řadu magnetických senzorů značky PILZ. Jedná se o německou společnost s více než 70 lety zkušeností, jednoho z globálních lídrů v oblasti zabezpečení automatizačních systémů. Prezentované výrobky se osvědčí jak při výstavbě nových, komplexních systémů, tak při modernizaci a údržbě stávajících strojních instalací.

Produkty PILZ v nabídce TME

 

Řada PNOZ X

Bezpečnostní relé PNOZ X se dodávají v podobě specializovaných modulů montovaných na DIN liště. Jejich funkčnost zahrnuje monitorování nouzových, koncových a tlačítkových spínačů, dveří a rolet, světelných bariér, přítlačných podložek a dalších prvků automatizované ochrany v podnicích. Mají od 2 do 6 vstupů a od 2 do 11 výstupů (NO), které byly zhotoveny pomocí 2 elektromechanických, bezpotenciálových kontaktů. V závislosti na modelu jsou relé přizpůsobena pro napájecí napětí 12 V DC, 24 V AC nebo DC, stejně jako rozsahy od 24... 240 V až 100... 240 V AC/DC. Mohou pracovat v teplotním rozsahu od -10 °C do 55 °C, i když existují také verze s teplotní tolerancí na spodní hranici dosahující až -35 °C, což umožňuje použití těchto výrobků v náročných podmínkách chemického nebo chladírenského průmyslu. Vybrané výrobky mají konektory pomocných relé (od 1 do 4 NC výstupů). Katalog TME obsahuje také kompatibilní rozšiřující moduly, umožňující zvýšení počtu připojení pro každý vývod – tyto prvky spolupracují s relé v režimu zpětnovazební smyčky. Komponenty řady PNOZ X mají varianty vybavené výstupy s nastavitelným zpožděním (až 30 s).

 

 

Modul relé s 5 výstupy namontovaný na DIN liště.

Řada PNOZ X

 

Řada PNOZsigma
 

 

Modul s šířkou 12,5 mm –model vybavený tranzistorovým výstupem.

Řada bezpečnostních relé PNOZ Sigma je navržena pro kompaktní konstrukci, různé funkce a rychlou montáž bez použití speciálního nářadí. Šířka modulů přizpůsobených pro montáž na DIN liště se pohybuje od 12,5 mm do 45 mm. V jejich čelní části jsou umístěny čitelné kontrolky v podobě LED diod. Elektrická připojení mají podobu pružinových svorek, které umožňují montáž kabelů vtlačením, což značně zjednodušuje instalaci. Nastavení parametrů se provádí pomocí otočných knoflíků umístěných za průhlednými a uzamykatelnými kryty.

Moduly jsou vybaveny rozšiřujícími konektory, které jsou umístěny v horní části tělesa – další opatření za účelem zkrácení doby montáže. Omezuje také potřebnou kabeláž (podle odhadu výrobce: až o 20 %) na minimum požadované danou aplikací. Základní a přídavné moduly mají od 3 do 9 výstupů (u vybraných modelů se jedná o signálové a tranzistorové vývody) a 1, 2 nebo 3 řídicí vstupy. Napájecí napětí výrobků této řady má hodnoty od 24 V DC až do rozsahu 48... 240 V AC/DC.

Jednotlivé modely řady PNOZsigma jsou určeny pro systémy nouzového zastavení, ovládání brán a bariér, obouruční ovládání (ochrana končetin obsluhy stroje). PILZ nabízí také varianty pro monitorování simultánnosti a rychlosti otáčení.

PNOZsigma

 

Řada PSENmag

Senzory PSENmag se vyznačují dlouhou životností a spolehlivostí. Splňují požadavky normy ISO 13849-1 (o bezpečnostních komponentech pro strojní zařízení) a normy EN 62061 (úroveň integrity bezpečnosti). Používají se ke sledování polohy krytů, dveří a bariér. Jsou přizpůsobeny náročným průmyslovým podmínkám – vybrané modely se vyznačují stupněm krytí IP69 a teplotní tolerancí od -25 °C do 70 °C. Kromě toho výrobce připravil také varianty schválené pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (certifikace ATEX).

Bezpečnostní spínač v sadě s magnetem.

Senzory jsou vybaveny konektory M8 nebo M12 a připojovacími kabely o délce až 10 m. Komponenty jsou k dispozici ve variantách s rozsahem od 3 mm do 12 mm a mohou spínat napětí až do 24 V DC. Řada zahrnuje senzory s následujícími konfiguracemi: 2 nebo 3 spínače NO nebo dvojice přepínačů NO a NC. Výrobky jsou k dispozici v obdélníkových pouzdrech s montážními mezerami, jakož i ve válcovém provedení se závitem (M12 nebo M30). Díky tak rozmanité nabídce si zákazníci zcela jistě najdou ten správný výrobek pro své konkrétní použití.

Řada PSENmag

 

2022032201 / 22.03.2022 / Automatizace průmyslu / TME Czech Republic s.r.o. /

NOVÉ PÁJECÍ STANICE JBC
Technologie pájecích stanic se vyvíjí spolu s miniaturizací zařízení a komponent. Moderní, profesionální vybavení servisních stanic či laboratoří, kde se elektronické obvody vyrábějí ručně, se vyznačuje funkčností daleko přesahující možnosti „klasických“ nástrojů.

HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ
Dávno pryč jsou doby, kdy poznávacím znamením hráčů byl opotřebovaný a zaprášený počítač se skříní, kterou držely pohromadě čtyři různé šroubky a kus provázku. Dnes je atributem nadšence působivé vybavení a ještě působivější stanoviště.

POWER SUPPLY OD FIRMY PANASONIC – PŘEHLED ŘEŠENÍ
Přestože v dnešním světě jsou základní elektronické součástky, jako jsou například rezistory, kondenzátory a tlumivky, často zastíněny všudypřítomnými mikroprocesory, tak právě tyto zdánlivě všední součástky tvoří základ, bez něhož by žádný pokročilý elektronický systém nemohl existovat. Právě díky těmto prvkům jsou uskutečňovány základní úkoly a funkce elektronických obvodů.

KOMPENZAČNÍ KABELY HELUKABEL PRO TERMOČLÁNKY
V nabídce TME jsou k dispozici kompenzační kabely pro termočlánky od známého a uznávaného výrobce, značky HELUKABEL. Jedná se o společnost, která dodává různé výrobky pro vytváření profesionálních připojení podle průmyslových standardů kvality a trvanlivosti – od napájení až po moderní digitální komunikaci.

PRŮMYSLOVÁ, SIGNÁLNÍ A DALŠÍ KABELÁŽ
Použití správné kabeláže určuje kvalitu konečného výsledku v každé aplikaci: od realizace připojení pro elektrické nářadí až po provádění složitých instalací v oblasti průmyslové automatizace. Společnost TKD si klade za cíl poskytovat řešení šitá na míru specifickým požadavkům z mnoha odvětví...

PRŮMYSLOVÉ TELEKOMUNIKAČNÍ KABELY FIRMY HELUKABEL
Značka HELUKABEL patří k rozeznatelným dodavatelům vysoce kvalitních kabelů pro různé účely. Základem nabídky výrobce jsou kabely pro profesionální aplikace, a tedy i – průmyslové. Jejich sortiment v katalogu TME je široký a zahrnuje nejoblíbenější přenosové standardy používané v automatizačních systémech, jakož i průmyslové IT sítě.

OSCILOSKOPY TELEDYNE LECROY ŘADY WAVESURFER 3000Z
Osciloskopy firmy Teledyne Lecroy řady WaveSurfer 3000Z jsou čtyřkanálová zařízení určená pro efektivní diagnostiku a analýzu elektronických obvodů – ve fázi jejich prototypování i servisu. Pokročilá funkcionalita jde ruku v ruce s jednoduchostí použití, které je dosaženo díky použití dotykového rozhraní MAUI.

PRVKY NABÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY OD ZNAČKY PANASONIC
Infrastruktura vybudovaná pro elektrická vozidla zahrnuje především nabíjecí stanice. Vzhledem k tomu, že tato zařízení jsou přísně standardizována, vyrábí je mnoho výrobců v oblasti elektrotechniky. K tomu přispívají prestižní dodavatelé elektronických součástek, jako je například Panasonic, kteří nabízejí špičkové součástky a podsestavy šité na míru právě těmto aplikacím.

KABELY Z RODINY ECOGEN® ZNAČKY ALPHA WIRE
Po celá léta byl jedním z největších problémů automatizace a průmyslu jejich dopad na zvýšenou produkci materiálů škodlivých pro životní prostředí. Doposud byla každá modernizace elektroinstalace ve větší či menší míře spojena se vznikem obtížně likvidovatelného odpadu. Ale to už je minulost

NOVÉ UNIVERZÁLNÍ KRABIČKY ŘADY ZP OD KRADEXU
KRADEX je polský výrobce plastových krabiček, který zahájil svou činnost v roce 1985. Od samého začátku klade firma důraz na rozvoj výrobních procesů, výběr surovin a také na modernizaci technického zázemí.

MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRMY POLOLU
Do nabídky TME byly zařazeny miniaturní DC-DC měniče s konstantním výstupním napětím (k dispozici v provedení od 3,3 V do 15 V DC). Tyto výrobky pocházejí z portfolia americké značky Pololu.

MOŽNOSTI A FUNKCE NAPÁJECÍCH ZDROJŮ SPE ZNAČKY OWON
Výběr laboratorního napájecího zdroje může být obtížný úkol. Zejména pokud hledáme kompaktní zařízení se širokou funkčností, ale zároveň nepřekračující určitý rozpočet. V takovém případě se vyplatí věnovat pozornost nabídce značky OWON.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.

Firma týdne

BALLUFF


Adresář


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIAKalendář
sps Italia, Parma, 28.-30.5.2024
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813