Adresář
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER
 

Parker Hannifin
 

MOXA
 

DANFOSS
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA

06.06.2023 1:01:55
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

Tyto prvky by se samozřejmě měly vyznačovat spolehlivostí a efektivitou, splňovat požadavky mezinárodních norem, jakož i národních BOZP předpisů. Z pohledu jednotek odpovědných za údržbu provozu v automatizovaných závodech je také důležitá standardizace a široká funkčnost používaných produktů – tak, aby bylo možné ochranné prvky používat v různorodých, komplexních aplikacích, které chrání jak zaměstnance, tak i kontinuitu procesů (stroje, materiály). Za takových okolností je nejlepším řešením implementace prvků nebo celých systémů vyvinutých jedním osvědčeným výrobcem. Vzájemná kompatibilita ochran, jejich kombinovatelnost, dostupnost rozšiřujících modulů snižuje dobu instalace, údržby a prostojů.

Níže uvádíme dvě rodiny bezpečnostních relé a řadu magnetických senzorů značky PILZ. Jedná se o německou společnost s více než 70 lety zkušeností, jednoho z globálních lídrů v oblasti zabezpečení automatizačních systémů. Prezentované výrobky se osvědčí jak při výstavbě nových, komplexních systémů, tak při modernizaci a údržbě stávajících strojních instalací.

Produkty PILZ v nabídce TME

 

Řada PNOZ X

Bezpečnostní relé PNOZ X se dodávají v podobě specializovaných modulů montovaných na DIN liště. Jejich funkčnost zahrnuje monitorování nouzových, koncových a tlačítkových spínačů, dveří a rolet, světelných bariér, přítlačných podložek a dalších prvků automatizované ochrany v podnicích. Mají od 2 do 6 vstupů a od 2 do 11 výstupů (NO), které byly zhotoveny pomocí 2 elektromechanických, bezpotenciálových kontaktů. V závislosti na modelu jsou relé přizpůsobena pro napájecí napětí 12 V DC, 24 V AC nebo DC, stejně jako rozsahy od 24... 240 V až 100... 240 V AC/DC. Mohou pracovat v teplotním rozsahu od -10 °C do 55 °C, i když existují také verze s teplotní tolerancí na spodní hranici dosahující až -35 °C, což umožňuje použití těchto výrobků v náročných podmínkách chemického nebo chladírenského průmyslu. Vybrané výrobky mají konektory pomocných relé (od 1 do 4 NC výstupů). Katalog TME obsahuje také kompatibilní rozšiřující moduly, umožňující zvýšení počtu připojení pro každý vývod – tyto prvky spolupracují s relé v režimu zpětnovazební smyčky. Komponenty řady PNOZ X mají varianty vybavené výstupy s nastavitelným zpožděním (až 30 s).

 

 

Modul relé s 5 výstupy namontovaný na DIN liště.

Řada PNOZ X

 

Řada PNOZsigma
 

 

Modul s šířkou 12,5 mm –model vybavený tranzistorovým výstupem.

Řada bezpečnostních relé PNOZ Sigma je navržena pro kompaktní konstrukci, různé funkce a rychlou montáž bez použití speciálního nářadí. Šířka modulů přizpůsobených pro montáž na DIN liště se pohybuje od 12,5 mm do 45 mm. V jejich čelní části jsou umístěny čitelné kontrolky v podobě LED diod. Elektrická připojení mají podobu pružinových svorek, které umožňují montáž kabelů vtlačením, což značně zjednodušuje instalaci. Nastavení parametrů se provádí pomocí otočných knoflíků umístěných za průhlednými a uzamykatelnými kryty.

Moduly jsou vybaveny rozšiřujícími konektory, které jsou umístěny v horní části tělesa – další opatření za účelem zkrácení doby montáže. Omezuje také potřebnou kabeláž (podle odhadu výrobce: až o 20 %) na minimum požadované danou aplikací. Základní a přídavné moduly mají od 3 do 9 výstupů (u vybraných modelů se jedná o signálové a tranzistorové vývody) a 1, 2 nebo 3 řídicí vstupy. Napájecí napětí výrobků této řady má hodnoty od 24 V DC až do rozsahu 48... 240 V AC/DC.

Jednotlivé modely řady PNOZsigma jsou určeny pro systémy nouzového zastavení, ovládání brán a bariér, obouruční ovládání (ochrana končetin obsluhy stroje). PILZ nabízí také varianty pro monitorování simultánnosti a rychlosti otáčení.

PNOZsigma

 

Řada PSENmag

Senzory PSENmag se vyznačují dlouhou životností a spolehlivostí. Splňují požadavky normy ISO 13849-1 (o bezpečnostních komponentech pro strojní zařízení) a normy EN 62061 (úroveň integrity bezpečnosti). Používají se ke sledování polohy krytů, dveří a bariér. Jsou přizpůsobeny náročným průmyslovým podmínkám – vybrané modely se vyznačují stupněm krytí IP69 a teplotní tolerancí od -25 °C do 70 °C. Kromě toho výrobce připravil také varianty schválené pro použití v prostředí s nebezpečím výbuchu (certifikace ATEX).

Bezpečnostní spínač v sadě s magnetem.

Senzory jsou vybaveny konektory M8 nebo M12 a připojovacími kabely o délce až 10 m. Komponenty jsou k dispozici ve variantách s rozsahem od 3 mm do 12 mm a mohou spínat napětí až do 24 V DC. Řada zahrnuje senzory s následujícími konfiguracemi: 2 nebo 3 spínače NO nebo dvojice přepínačů NO a NC. Výrobky jsou k dispozici v obdélníkových pouzdrech s montážními mezerami, jakož i ve válcovém provedení se závitem (M12 nebo M30). Díky tak rozmanité nabídce si zákazníci zcela jistě najdou ten správný výrobek pro své konkrétní použití.

Řada PSENmag

 

2022032201 / 22.03.2022 / Automatizace průmyslu / TME Czech Republic s.r.o. /

JEDNODESKOVÉ POČÍTAČE BANANA PI
Jednodeskové počítače umožňují vyvíjet složité projekty. Jsou atraktivní platformou nejen pro žáky, studenty a amatéry – ale rovněž pro profesionály. V době nedostatku na trhu doporučujeme našim zákazníkům řešení, které je jedno z nejpopulárnějších ve své oblasti: počítače Banana Pi.

PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDROJ MANSON SDP-2210
Nastavitelné napájecí zdroje patří k základnímu laboratornímu vybavení – jsou nepostradatelným pracovním nástrojem v servisech elektrických zařízení, odděleních výzkumu a vývoje, učebnách vzdělávacích jednotek a dílnách kutilů.

POJISTKY OPTIFUSE V NABÍDCE TME
Při výběru správného druhu pojistky se vyplatí zaměřit na její základní parametry, jako je typ, druh pouzdra, jmenovitý proud a napětí nebo provozní teplota. Z mnoha výrobců pojistek stojí za zmínku nabídka značky Optifuse, jejíž výrobky jsou k dispozici v našem katalogu:

PLYNOVÉ PRUŽINY ZNAČKY PNEUMAT JIŽ DOSTUPNÉ ZE SKLADŮ TME
Již delší dobu pracujeme v TME narozšíření sortimentu výrobků z oblasti pneumatiky. V této části našeho katalogu je v současnosti jedním z největších dodavatelů značka Pneumat. V katalogu TME právě přibyla nová řešení tohoto výrobce – plynové pružiny.

360STUPŇOVÝ 2D LASEROVÝ SKENER ZNAČKY DFROBOT
Zařízení s názvem LIDAR převzalo svůj název z angl. light detection and ranging. Jeho účelem je určit vzdálenost od nejbližšího povrchu v daném směru.

ZÁZNAMNÍKY SE ZOBRAZOVAČEM ŘADY KD6 FIRMY LUMEL
Nabídka TME se rozšířila o záznamník řady KD6 firmy Lumel určený pro měření a kontrolu parametrů technologických procesů. Zařízení může shromažďovat data v měřicích a regulačních systémech nebo fungovat jako autonomní měřicí a záznamový přístroj.

MASTER EVENT TECHMASTEREVENT. PORTÁL, KTERÝ NABÍZÍ UŽIVATELI KOSMICKÉ MOŽNOSTI
Platforma TechMasterEvent je aktivně činná necelý rok. Během této doby vyhlásila 8 tematických soutěží, určených pro mladé tvůrce z celého světa: všechny, kterým učarovala technika, elektrotechnika a elektronika. 5 soutěží již bylo ukončeno. Z odměn v celkové hodnotě 31 700 USD se těší 18 výherců z Evropy a Afriky.

PŘEHLED TIPŮ NA VÁNOČNÍ DÁRKY
Výběr vánočního dárku pro osobu, jejímž koníčkem je elektronika nebo kutilství, není jednoduchý úkol. Bez ohledu na to, zda bude obdarovaným dívka nebo chlapec, žena nebo muž, základním problémem je vybrat dárek, který bude opravdu užitečný. Ostatně ne každý Ježíšek je kompetentní v oblasti elektroniky – a i když se v tom vyzná, neznamená to, že pro něj bude snadné vymyslet atraktivní dárek. Proto vám dnes nabízíme přehled tipů na dárky – produktů dostupných přímo z našich skladů (rychlé odeslání a dodání), za různé, ale vždy příznivé ceny.

MĚNIČE DC/DC ŘADY CCG1R5-10 OD TDK-LAMBDA
TDK-Lambda je japonský výrobce napájecích zdrojů a měničů AC/DC a DC/DC, známý po celém světě.

PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3
Převodníky tlaku jsou neoddělitelným prvkem mnoha zařízení v oblasti automatizace. Vyskytují se jak v pneumatických systémech, např. využívajících pohony, tak i v podtlakových systémech (mimo jiné zajišťují vhodné provozní parametry sacích chapadel).

POUŽITÍ AKUMULÁTORŮ NICHICON SLB V APLIKACÍCH IOT
Internet věcí, neboli IoT technologie, je s námi už léta. Ačkoli si mnozí uživatelé těchto zařízení možná ani neuvědomují, kolik pohodlí jim přináší malá a energeticky účinná zařízení, která provádějí složitá měření a výpočty v našem každodenním prostředí.

VÝBĚR TLUMIVEK KEMET ŘADY SCF-XV
Nabídka TME byla rozšířena o tlumivky řady SCF-XV výrobce KEMET. Jedná se o prvky typu common mode s širokou škálou vlastností pro použití v náročných podmínkách prostředí, např. v průmyslu nebo v automobilovém průmyslu.

Zajímavé videa


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.


PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC

Firma týdne

AERS


Adresář


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


DurakoolKalendář
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813