Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

29.06.2022 18:02:12
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

Je také zcela normální, že přístroje používané chirurgy během operací dokážou udržet pacienta při životě a často ho provázejí po zbytek života jako součást jeho podpory nebo schopnosti fungovat. Zcela jistě lze říci, že elektronická zařízení nás obklopují ze všech stran a trend automatizace a nahrazování mechanických řešení elektronickými se neustále zrychluje.

Správné fungování stále složitějších zařízení je založeno na použití součástek nejvyšší kvality. V případě elektronických systémů je základem vhodné napájecí napětí a jeho kvalita. Pro přivedení proudu s příslušnými parametry do napájeného zařízení se používají měniče. Vzhledem k tomu, že obrovské množství zařízení používá pro svůj provoz stejnosměrný proud, stojí za to věnovat pozornost nabídce špičkových DC/DC měničů značky Traco Power.

Prohlédněte si nabídku
Vhodná volba měniče

DC/DC měnič je nenápadné zařízení s kompaktními rozměry, jehož hlavním úkolem je stabilizovat vstupní napětí na úroveň požadovanou napájeným zařízením. Díky své schopnosti potlačit rušení je nezbytnou součástí systémů, které vyžadují mimořádně stabilní napájecí napětí. Vzhledem k funkcím, které plní, můžeme měnič označit jako druh převodníku nebo ochranného prvku. Jednou z nejdůležitějších funkcí výrobku je snížení nebo zvýšení hodnoty napájecího napětí. Rozlišujeme následující konfigurace měničů:

  • Step-up – výstupní napětí předávané do napájeného zařízení po konverzi je vyšší než napětí přicházející do měniče;
  • Step-down – výstupní napětí předávané do napájeného zařízení po konverzi je nižší než napětí přicházející do měniče;
  • Step-up/ step-down – měnič je přizpůsoben pro přenos proudu s hodnotou napětí vyšší i nižší než vstupní napětí.

Termín „ochranný prvek“ odkazuje na skutečnost, že některé modely DC/DC měničů nabízejí galvanické oddělení (zabránění pohybu proudu mezi sousedními funkčními bloky) regulující hodnotu výstupního napětí bez jakéhokoli rušení. Pracuje na principu střídavého vypínání a zapínání napětí extrémně rychlým tempem. Kromě toho nabízejí přepěťovou ochranu, ochranu proti zkratu a také chrání proti nadměrnému zahřátí nebo přetížení, díky čemuž jsou napájená zařízení a samotný měnič chráněny před nežádoucími účinky výše uvedených jevů.

Jak jistě tušíte, vzhledem k mimořádně důležité funkci a řadě možností, které použití DC/DC měničů nabízí, je velmi důležité zvolit vhodný model pro konkrétní aplikaci.

Měnič TEL10-1210

Měnič TEL2-0511

Měnič TEL3-0511

 

Traco Power – široký výběr měničů, spolehlivá kvalita

Traco Power se již mnoho let specializuje na všechny typy DC/DC měničů, které nabízí zákazníkům po celém světě. Díky vysoké kvalitě výrobků a obrovskému úspěchu dosaženému v 70. letech minulého století expandovala společnost na všechny kontinenty a získala si uznání zákazníků. Splnění očekávání zákazníků Traco Power neustále rozvíjí svůj sortiment, zavádí řadu inovací, čímž pohání vývoj technologie v oblasti zpracování napětí a zvyšuje bezpečnost používání.

Nejdůležitější parametry DC/DC měničů Traco Power v katalogu TME:

  • Spínací frekvence – v rozsahu 90–500 kHz;
  • Výkon – 1 až 60 W;
  • Vstupní napětí – 4,5 až 160 V;
  • Výstupní napětí – 3,3 až 48 V DC;
  • Výstupní proud od 35 mA až do 12,2 A.

Jedním z příkladů DC/DC měniče step-down je TDN 1-1210WI TRACO POWER. Jedná se o kompaktní převodník o rozměrech 13,2×9,1×10,2 mm, který je přizpůsobený pro provoz v teplotním rozsahu: -40÷90 °C. Produkty řady TDN jsou plně nastavitelné, vysoce výkonné měniče stejnosměrného proudu. Zařízení jsou navržena pro provoz v širokém rozsahu napětí a nevyžadují minimální zatížení. Výrobce prohlašuje shodu provedení s normou IEC/EN 62368-1, potvrzenou zkouškami napětí (60s) 1500 V DC.

Měnič TDN1-1210WI

Zařízení převádí vstupní napětí 4,5..18 V na stabilní napětí 3,3 V DC se spínací frekvencí 100 kHz a účinností 77 %. Výkon daného měniče je 1 W, zatímco proud na výstupu ze zařízení dosahuje hodnoty 300 mA. Měnič je vybaven ochranou proti zkratu.

Měnič TEN60-2418WIR

Dalším příkladem je step-up měnič, model: DC/DC TEN 60-2418WIR TRACO POWER. Oba prezentované výrobky se liší nejen typem pouzdra a rozměry (50,8×40,7×25,4 mm), ale zejména technickými údaji. Tento měnič je zařízení s výkonem 60 W, vstupním napětím 18..36 V a výstupním napětím 48 V DC. Výstupní proud je 1250 mA, zatímco spínací frekvence je 250 Hz. Důležitou otázkou je bezesporu velmi vysoká provozní účinnost, která činí 92 %. Zařízení má ochranu proti poklesu napětí. Tento výrobek se používá v železničních a dopravních systémech. Kvalita měniče byla potvrzena řadou certifikátů, a to: provedením zkoušek v souladu s normami EN 50155 a EN 61373, splněním materiálových požadavků na nebezpečí způsobené přítomností ohně – norma EN 45545-2, stejně jako bezpečnostním schválením v souladu s normou IEC / EN 62368 -1, UL62369 -1.

Již z těchto dvou výše uvedených příkladů je zřejmé, že zařízení Traco Power jsou přizpůsobená pro provoz s náročnými zařízeními ve velmi širokém rozsahu parametrů. Nabízená zařízení mají příslušné certifikáty, které dokládají jejich kvalitu a bezpečnost použití.

Traco Power – měniče, na které se můžete spolehnout

Důvěra zákazníka se získává mnohaletými zkušenostmi a neochvějnou pověstí. Traco Power splňuje obě tyto podmínky a zůstává po mnoho let jedním z předních výrobců DC/DC měničů. Proto se při výběru zařízení stojí za to vzít v úvahu návrhy z katalogů Traco Power a užívat si spolehlivosti po celá léta.

Měniče DC/DC

 


KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813