Adresář
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics
 

AERS
 

Flex Power Modules

29.02.2024 0:07:31
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad


TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

Je také zcela normální, že přístroje používané chirurgy během operací dokážou udržet pacienta při životě a často ho provázejí po zbytek života jako součást jeho podpory nebo schopnosti fungovat. Zcela jistě lze říci, že elektronická zařízení nás obklopují ze všech stran a trend automatizace a nahrazování mechanických řešení elektronickými se neustále zrychluje.

Správné fungování stále složitějších zařízení je založeno na použití součástek nejvyšší kvality. V případě elektronických systémů je základem vhodné napájecí napětí a jeho kvalita. Pro přivedení proudu s příslušnými parametry do napájeného zařízení se používají měniče. Vzhledem k tomu, že obrovské množství zařízení používá pro svůj provoz stejnosměrný proud, stojí za to věnovat pozornost nabídce špičkových DC/DC měničů značky Traco Power.

Prohlédněte si nabídku
Vhodná volba měniče

DC/DC měnič je nenápadné zařízení s kompaktními rozměry, jehož hlavním úkolem je stabilizovat vstupní napětí na úroveň požadovanou napájeným zařízením. Díky své schopnosti potlačit rušení je nezbytnou součástí systémů, které vyžadují mimořádně stabilní napájecí napětí. Vzhledem k funkcím, které plní, můžeme měnič označit jako druh převodníku nebo ochranného prvku. Jednou z nejdůležitějších funkcí výrobku je snížení nebo zvýšení hodnoty napájecího napětí. Rozlišujeme následující konfigurace měničů:

  • Step-up – výstupní napětí předávané do napájeného zařízení po konverzi je vyšší než napětí přicházející do měniče;
  • Step-down – výstupní napětí předávané do napájeného zařízení po konverzi je nižší než napětí přicházející do měniče;
  • Step-up/ step-down – měnič je přizpůsoben pro přenos proudu s hodnotou napětí vyšší i nižší než vstupní napětí.

Termín „ochranný prvek“ odkazuje na skutečnost, že některé modely DC/DC měničů nabízejí galvanické oddělení (zabránění pohybu proudu mezi sousedními funkčními bloky) regulující hodnotu výstupního napětí bez jakéhokoli rušení. Pracuje na principu střídavého vypínání a zapínání napětí extrémně rychlým tempem. Kromě toho nabízejí přepěťovou ochranu, ochranu proti zkratu a také chrání proti nadměrnému zahřátí nebo přetížení, díky čemuž jsou napájená zařízení a samotný měnič chráněny před nežádoucími účinky výše uvedených jevů.

Jak jistě tušíte, vzhledem k mimořádně důležité funkci a řadě možností, které použití DC/DC měničů nabízí, je velmi důležité zvolit vhodný model pro konkrétní aplikaci.

Měnič TEL10-1210

Měnič TEL2-0511

Měnič TEL3-0511

 

Traco Power – široký výběr měničů, spolehlivá kvalita

Traco Power se již mnoho let specializuje na všechny typy DC/DC měničů, které nabízí zákazníkům po celém světě. Díky vysoké kvalitě výrobků a obrovskému úspěchu dosaženému v 70. letech minulého století expandovala společnost na všechny kontinenty a získala si uznání zákazníků. Splnění očekávání zákazníků Traco Power neustále rozvíjí svůj sortiment, zavádí řadu inovací, čímž pohání vývoj technologie v oblasti zpracování napětí a zvyšuje bezpečnost používání.

Nejdůležitější parametry DC/DC měničů Traco Power v katalogu TME:

  • Spínací frekvence – v rozsahu 90–500 kHz;
  • Výkon – 1 až 60 W;
  • Vstupní napětí – 4,5 až 160 V;
  • Výstupní napětí – 3,3 až 48 V DC;
  • Výstupní proud od 35 mA až do 12,2 A.

Jedním z příkladů DC/DC měniče step-down je TDN 1-1210WI TRACO POWER. Jedná se o kompaktní převodník o rozměrech 13,2×9,1×10,2 mm, který je přizpůsobený pro provoz v teplotním rozsahu: -40÷90 °C. Produkty řady TDN jsou plně nastavitelné, vysoce výkonné měniče stejnosměrného proudu. Zařízení jsou navržena pro provoz v širokém rozsahu napětí a nevyžadují minimální zatížení. Výrobce prohlašuje shodu provedení s normou IEC/EN 62368-1, potvrzenou zkouškami napětí (60s) 1500 V DC.

Měnič TDN1-1210WI

Zařízení převádí vstupní napětí 4,5..18 V na stabilní napětí 3,3 V DC se spínací frekvencí 100 kHz a účinností 77 %. Výkon daného měniče je 1 W, zatímco proud na výstupu ze zařízení dosahuje hodnoty 300 mA. Měnič je vybaven ochranou proti zkratu.

Měnič TEN60-2418WIR

Dalším příkladem je step-up měnič, model: DC/DC TEN 60-2418WIR TRACO POWER. Oba prezentované výrobky se liší nejen typem pouzdra a rozměry (50,8×40,7×25,4 mm), ale zejména technickými údaji. Tento měnič je zařízení s výkonem 60 W, vstupním napětím 18..36 V a výstupním napětím 48 V DC. Výstupní proud je 1250 mA, zatímco spínací frekvence je 250 Hz. Důležitou otázkou je bezesporu velmi vysoká provozní účinnost, která činí 92 %. Zařízení má ochranu proti poklesu napětí. Tento výrobek se používá v železničních a dopravních systémech. Kvalita měniče byla potvrzena řadou certifikátů, a to: provedením zkoušek v souladu s normami EN 50155 a EN 61373, splněním materiálových požadavků na nebezpečí způsobené přítomností ohně – norma EN 45545-2, stejně jako bezpečnostním schválením v souladu s normou IEC / EN 62368 -1, UL62369 -1.

Již z těchto dvou výše uvedených příkladů je zřejmé, že zařízení Traco Power jsou přizpůsobená pro provoz s náročnými zařízeními ve velmi širokém rozsahu parametrů. Nabízená zařízení mají příslušné certifikáty, které dokládají jejich kvalitu a bezpečnost použití.

Traco Power – měniče, na které se můžete spolehnout

Důvěra zákazníka se získává mnohaletými zkušenostmi a neochvějnou pověstí. Traco Power splňuje obě tyto podmínky a zůstává po mnoho let jedním z předních výrobců DC/DC měničů. Proto se při výběru zařízení stojí za to vzít v úvahu návrhy z katalogů Traco Power a užívat si spolehlivosti po celá léta.

Měniče DC/DC

 


POWER SUPPLY OD FIRMY PANASONIC – PŘEHLED ŘEŠENÍ
Přestože v dnešním světě jsou základní elektronické součástky, jako jsou například rezistory, kondenzátory a tlumivky, často zastíněny všudypřítomnými mikroprocesory, tak právě tyto zdánlivě všední součástky tvoří základ, bez něhož by žádný pokročilý elektronický systém nemohl existovat. Právě díky těmto prvkům jsou uskutečňovány základní úkoly a funkce elektronických obvodů.

KOMPENZAČNÍ KABELY HELUKABEL PRO TERMOČLÁNKY
V nabídce TME jsou k dispozici kompenzační kabely pro termočlánky od známého a uznávaného výrobce, značky HELUKABEL. Jedná se o společnost, která dodává různé výrobky pro vytváření profesionálních připojení podle průmyslových standardů kvality a trvanlivosti – od napájení až po moderní digitální komunikaci.

PRŮMYSLOVÁ, SIGNÁLNÍ A DALŠÍ KABELÁŽ
Použití správné kabeláže určuje kvalitu konečného výsledku v každé aplikaci: od realizace připojení pro elektrické nářadí až po provádění složitých instalací v oblasti průmyslové automatizace. Společnost TKD si klade za cíl poskytovat řešení šitá na míru specifickým požadavkům z mnoha odvětví...

PRŮMYSLOVÉ TELEKOMUNIKAČNÍ KABELY FIRMY HELUKABEL
Značka HELUKABEL patří k rozeznatelným dodavatelům vysoce kvalitních kabelů pro různé účely. Základem nabídky výrobce jsou kabely pro profesionální aplikace, a tedy i – průmyslové. Jejich sortiment v katalogu TME je široký a zahrnuje nejoblíbenější přenosové standardy používané v automatizačních systémech, jakož i průmyslové IT sítě.

OSCILOSKOPY TELEDYNE LECROY ŘADY WAVESURFER 3000Z
Osciloskopy firmy Teledyne Lecroy řady WaveSurfer 3000Z jsou čtyřkanálová zařízení určená pro efektivní diagnostiku a analýzu elektronických obvodů – ve fázi jejich prototypování i servisu. Pokročilá funkcionalita jde ruku v ruce s jednoduchostí použití, které je dosaženo díky použití dotykového rozhraní MAUI.

PRVKY NABÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY OD ZNAČKY PANASONIC
Infrastruktura vybudovaná pro elektrická vozidla zahrnuje především nabíjecí stanice. Vzhledem k tomu, že tato zařízení jsou přísně standardizována, vyrábí je mnoho výrobců v oblasti elektrotechniky. K tomu přispívají prestižní dodavatelé elektronických součástek, jako je například Panasonic, kteří nabízejí špičkové součástky a podsestavy šité na míru právě těmto aplikacím.

KABELY Z RODINY ECOGEN® ZNAČKY ALPHA WIRE
Po celá léta byl jedním z největších problémů automatizace a průmyslu jejich dopad na zvýšenou produkci materiálů škodlivých pro životní prostředí. Doposud byla každá modernizace elektroinstalace ve větší či menší míře spojena se vznikem obtížně likvidovatelného odpadu. Ale to už je minulost

NOVÉ UNIVERZÁLNÍ KRABIČKY ŘADY ZP OD KRADEXU
KRADEX je polský výrobce plastových krabiček, který zahájil svou činnost v roce 1985. Od samého začátku klade firma důraz na rozvoj výrobních procesů, výběr surovin a také na modernizaci technického zázemí.

MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRMY POLOLU
Do nabídky TME byly zařazeny miniaturní DC-DC měniče s konstantním výstupním napětím (k dispozici v provedení od 3,3 V do 15 V DC). Tyto výrobky pocházejí z portfolia americké značky Pololu.

MOŽNOSTI A FUNKCE NAPÁJECÍCH ZDROJŮ SPE ZNAČKY OWON
Výběr laboratorního napájecího zdroje může být obtížný úkol. Zejména pokud hledáme kompaktní zařízení se širokou funkčností, ale zároveň nepřekračující určitý rozpočet. V takovém případě se vyplatí věnovat pozornost nabídce značky OWON.

JEDNODESKOVÉ POČÍTAČE BANANA PI
Jednodeskové počítače umožňují vyvíjet složité projekty. Jsou atraktivní platformou nejen pro žáky, studenty a amatéry – ale rovněž pro profesionály. V době nedostatku na trhu doporučujeme našim zákazníkům řešení, které je jedno z nejpopulárnějších ve své oblasti: počítače Banana Pi.

PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDROJ MANSON SDP-2210
Nastavitelné napájecí zdroje patří k základnímu laboratornímu vybavení – jsou nepostradatelným pracovním nástrojem v servisech elektrických zařízení, odděleních výzkumu a vývoje, učebnách vzdělávacích jednotek a dílnách kutilů.

Zajímavé videa


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.


PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100

Firma týdne

PEI-Genesis


Adresář


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.Kalendář
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813