Adresář
 

MOXA
 

DANFOSS
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.

06.12.2022 7:39:23
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.
Spolehlivé konektory, bezpečné instalace

S rozvojem technologií je stejně důležitá i kvalita přenosu dat. Spolehlivost instalace, a tedy také i provozu jednotlivých strojů a zařízení a v důsledku toho i celých výrobních linek, je výrazně ovlivněna kvalitou použitých materiálů a komponentů. Je třeba poznamenat, že vzhledem k povaze práce nejsou podmínky, kterým musí tyto prvky čelit, často zdaleka příznivé. Příkladem mohou být větrné farmy, které se nacházejí na mořských vodních plochách, tedy v extrémně korozivním prostředí, nebo zařízení pracující na stavbách, v prašném prostředí, navíc vystavená nárazům a vibracím.

Jak tedy vytvořit instalační připojení, která budou podrobena takovým testům? Odpověď nabízí firma Bulgin, která nabízí široký sortiment konektorů Buccaneer pro speciální aplikace.

Bulgin – kvalita přenosu signálu v nepříznivých podmínkách

Značka Bulgin, přední výrobce konektorů určených pro práci v náročných podmínkách, má ve své nabídce položky, které splňují přísné požadavky na odolnost proti vodě, ohni a prachu. Bezpečnost instalace založené na technologiích Bulgin není ohrožena při kontaktu se silným proudem horké vody nebo při provozu ve vysoce slaném prostředí. Výrobce podrobuje své konektory přísným zkouškám prováděným akreditovanými jednotkami, které testují výrobky v odpovídajících podmínkách na velmi silné zatížení okolním prostředím. Výše uvedené pevnostní vlastnosti spojů jsou potvrzeny následujícími standardy:

  • Standard IP68 – potvrzuje ochranu konektoru proti vniknutí prachových částic a vody. Zkouška těsnosti spočívá v ponoření zkušebního kusu do vody do hloubky 10 m a po uplynutí 14 dnů provedení kontroly úrovně suchosti uvnitř spoje a jeho následném ponoření do hloubky 100 m a kontrole po 12 hodinách;
  • Standard IP69K – úroveň bezpečnosti zajišťující odolnost vůči působení silného proudu horké vody;
  • Norma UL 94 – odpovídá za potvrzení nehořlavosti nabízených produktů;
  • Norma EN 60068-2-52 – se týká odolnosti konektoru vůči vysoce slanému prostředí.
Konstrukce konektorů Bulgin Buccaneer

Splnění výše uvedených požadavků je možné díky vhodně navržené konstrukci konektorů. Použití těsnicího O-kroužku a těsnicí krytky, jakož i utěsněného tělesa se šroubovým závitem, které lze našroubovat na napájené zařízení, zajišťuje, že připojení je stoprocentně chráněno před vniknutím částic. Pro výrobky z nehořlavé řady používá výrobce prvotřídní nehořlavé a oheň nešířící materiály.

USB a USB mini firmy Bulgin

Všechny produkty řady USB Buccaneer mají stupeň krytí podle standardu IP68. Široký sortiment zahrnuje tři nejoblíbenější typy konektorů: USB A, USB B, USB B mini a USB C. Kabely se prodávají v různých konfiguracích, v závislosti na individuálních potřebách spotřebitele, kabel tedy může vzájemně propojit jak zásuvky, tak i zástrčky. Jeden nebo oba konce kabelu mohou být utěsněné. Zásuvka může mít jak vnější, tak i vnitřní závit. Kabel je rovněž možné zakončit čtyřpinovou nebo pětipinovou elektrickou kostkou.

 

Nabídka konektorů USB Buccaneer

 

Jedním z příkladů tohoto produktu je kabel PX0840/B/2M00. Je vybaven USB typu A, který se používá pro připojení v bezpečném prostředí, a USB typu B s utěsněnou zástrčkou podle standardu IP68. Vnitřní závit použitý na krytu konektoru umožňuje chránit zásuvku před odpojením a chrání před vniknutím vody a prachových částic.

 

Dalším řešením zmíněným v předchozích odstavcích je kabel zakončený čtyřpinovým konektorem. Takovým produktem je PX0843/A BULGIN. Na jedné straně je konektor USB typu A vybavený O-kroužkem a závitovým připojením, na druhé straně je čtyřpinová elektrická kostka, ke které jsou připojeny žily elektrického vodiče.

 

 Konektory Bulgin Buccaneer – řešení pro náročné zákazníky

Bez ohledu na podmínky prostředí, ve kterém stroje pracují, zajistí řádně chráněné konektory bezpečný a bezporuchový provoz a rozmanitost kombinací umožní výběr typu a druhu požadovaného připojení. Jistotu solidního zpracování a dodržení nezbytných pevnostních parametrů konektorů Bulgin potvrzují atesty a normy schválené specializovanými externími kontrolními orgány.


PŘEHLED TIPŮ NA VÁNOČNÍ DÁRKY
Výběr vánočního dárku pro osobu, jejímž koníčkem je elektronika nebo kutilství, není jednoduchý úkol. Bez ohledu na to, zda bude obdarovaným dívka nebo chlapec, žena nebo muž, základním problémem je vybrat dárek, který bude opravdu užitečný. Ostatně ne každý Ježíšek je kompetentní v oblasti elektroniky – a i když se v tom vyzná, neznamená to, že pro něj bude snadné vymyslet atraktivní dárek. Proto vám dnes nabízíme přehled tipů na dárky – produktů dostupných přímo z našich skladů (rychlé odeslání a dodání), za různé, ale vždy příznivé ceny.

MĚNIČE DC/DC ŘADY CCG1R5-10 OD TDK-LAMBDA
TDK-Lambda je japonský výrobce napájecích zdrojů a měničů AC/DC a DC/DC, známý po celém světě.

PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3
Převodníky tlaku jsou neoddělitelným prvkem mnoha zařízení v oblasti automatizace. Vyskytují se jak v pneumatických systémech, např. využívajících pohony, tak i v podtlakových systémech (mimo jiné zajišťují vhodné provozní parametry sacích chapadel).

POUŽITÍ AKUMULÁTORŮ NICHICON SLB V APLIKACÍCH IOT
Internet věcí, neboli IoT technologie, je s námi už léta. Ačkoli si mnozí uživatelé těchto zařízení možná ani neuvědomují, kolik pohodlí jim přináší malá a energeticky účinná zařízení, která provádějí složitá měření a výpočty v našem každodenním prostředí.

VÝBĚR TLUMIVEK KEMET ŘADY SCF-XV
Nabídka TME byla rozšířena o tlumivky řady SCF-XV výrobce KEMET. Jedná se o prvky typu common mode s širokou škálou vlastností pro použití v náročných podmínkách prostředí, např. v průmyslu nebo v automobilovém průmyslu.

Napájecí zdroje pro LED s rozhraním Bluetooth
Ovládejte osvětlení s využitím nové řady napájecích zdrojů Mean Well.

Nová nabídka profesionálních pájek značky STANNOL
Bezpečné bezolovnaté pájecí prostředky v katalogu TME.

Kondenzátory ze skupiny OS-CON značky Panasonic
Ve snaze o miniaturizaci a zlepšení výkonu elektronických zařízení, zejména jejich napájecích obvodů, hledají výrobci neustále nové, efektivnější a kompaktnější elektronické součástky.

KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

Zajímavé videa


PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus

Firma týdne

MOXA


Adresář


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future ElectronicsKalendář
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Praha, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813