Adresář
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred
 

Advantech
 

EBV

29.06.2022 18:02:12
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.
Spolehlivé konektory, bezpečné instalace

S rozvojem technologií je stejně důležitá i kvalita přenosu dat. Spolehlivost instalace, a tedy také i provozu jednotlivých strojů a zařízení a v důsledku toho i celých výrobních linek, je výrazně ovlivněna kvalitou použitých materiálů a komponentů. Je třeba poznamenat, že vzhledem k povaze práce nejsou podmínky, kterým musí tyto prvky čelit, často zdaleka příznivé. Příkladem mohou být větrné farmy, které se nacházejí na mořských vodních plochách, tedy v extrémně korozivním prostředí, nebo zařízení pracující na stavbách, v prašném prostředí, navíc vystavená nárazům a vibracím.

Jak tedy vytvořit instalační připojení, která budou podrobena takovým testům? Odpověď nabízí firma Bulgin, která nabízí široký sortiment konektorů Buccaneer pro speciální aplikace.

Bulgin – kvalita přenosu signálu v nepříznivých podmínkách

Značka Bulgin, přední výrobce konektorů určených pro práci v náročných podmínkách, má ve své nabídce položky, které splňují přísné požadavky na odolnost proti vodě, ohni a prachu. Bezpečnost instalace založené na technologiích Bulgin není ohrožena při kontaktu se silným proudem horké vody nebo při provozu ve vysoce slaném prostředí. Výrobce podrobuje své konektory přísným zkouškám prováděným akreditovanými jednotkami, které testují výrobky v odpovídajících podmínkách na velmi silné zatížení okolním prostředím. Výše uvedené pevnostní vlastnosti spojů jsou potvrzeny následujícími standardy:

  • Standard IP68 – potvrzuje ochranu konektoru proti vniknutí prachových částic a vody. Zkouška těsnosti spočívá v ponoření zkušebního kusu do vody do hloubky 10 m a po uplynutí 14 dnů provedení kontroly úrovně suchosti uvnitř spoje a jeho následném ponoření do hloubky 100 m a kontrole po 12 hodinách;
  • Standard IP69K – úroveň bezpečnosti zajišťující odolnost vůči působení silného proudu horké vody;
  • Norma UL 94 – odpovídá za potvrzení nehořlavosti nabízených produktů;
  • Norma EN 60068-2-52 – se týká odolnosti konektoru vůči vysoce slanému prostředí.
Konstrukce konektorů Bulgin Buccaneer

Splnění výše uvedených požadavků je možné díky vhodně navržené konstrukci konektorů. Použití těsnicího O-kroužku a těsnicí krytky, jakož i utěsněného tělesa se šroubovým závitem, které lze našroubovat na napájené zařízení, zajišťuje, že připojení je stoprocentně chráněno před vniknutím částic. Pro výrobky z nehořlavé řady používá výrobce prvotřídní nehořlavé a oheň nešířící materiály.

USB a USB mini firmy Bulgin

Všechny produkty řady USB Buccaneer mají stupeň krytí podle standardu IP68. Široký sortiment zahrnuje tři nejoblíbenější typy konektorů: USB A, USB B, USB B mini a USB C. Kabely se prodávají v různých konfiguracích, v závislosti na individuálních potřebách spotřebitele, kabel tedy může vzájemně propojit jak zásuvky, tak i zástrčky. Jeden nebo oba konce kabelu mohou být utěsněné. Zásuvka může mít jak vnější, tak i vnitřní závit. Kabel je rovněž možné zakončit čtyřpinovou nebo pětipinovou elektrickou kostkou.

 

Nabídka konektorů USB Buccaneer

 

Jedním z příkladů tohoto produktu je kabel PX0840/B/2M00. Je vybaven USB typu A, který se používá pro připojení v bezpečném prostředí, a USB typu B s utěsněnou zástrčkou podle standardu IP68. Vnitřní závit použitý na krytu konektoru umožňuje chránit zásuvku před odpojením a chrání před vniknutím vody a prachových částic.

 

Dalším řešením zmíněným v předchozích odstavcích je kabel zakončený čtyřpinovým konektorem. Takovým produktem je PX0843/A BULGIN. Na jedné straně je konektor USB typu A vybavený O-kroužkem a závitovým připojením, na druhé straně je čtyřpinová elektrická kostka, ke které jsou připojeny žily elektrického vodiče.

 

 Konektory Bulgin Buccaneer – řešení pro náročné zákazníky

Bez ohledu na podmínky prostředí, ve kterém stroje pracují, zajistí řádně chráněné konektory bezpečný a bezporuchový provoz a rozmanitost kombinací umožní výběr typu a druhu požadovaného připojení. Jistotu solidního zpracování a dodržení nezbytných pevnostních parametrů konektorů Bulgin potvrzují atesty a normy schválené specializovanými externími kontrolními orgány.


KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

KONEKTORY PRO SYSTÉMY SKLADOVÁNÍ ENERGIE HAN S A NOVINKY HARTING
Značka HARTING je na globálních trzích známá jako výrobce špičkových konektorů, kabelů a jiných řešení pro průmysl, stejně jako profesionálních a specializovaných zařízení.

SPÍNAČE COMELUX ŘADY 40
Podsvětlené kolébkové spínače se používají v mnoha oblastech – od průmyslových aplikací po spotřební elektroniku (např. domácí spotřebiče). Spínače montované do panelu jsou bezpečnou metodou zapínání obvodů pod velkým napětím. V případě řešení značky COMELUX to může být podpora proudů až 16 A a typických napětí elektrické sítě, tj. 250 V AC. Jsou to jedny z nejzákladnějších elektromechanických součástek – a přitom se vyznačují trvanlivostí a kvalitou provedení.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Friedrich Lütze GmbH


Adresář


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIK


Infineon Technologies AG


TTI, Inc.Kalendář
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813