Adresář
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics

19.04.2024 0:07:02
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

Access Point WBE750
 
NETGEAR WBE750: nadupaný výkon a nepřeko
POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381

KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

Nabídka značky zahrnuje jak typické signální konektory používané při připojování modulů (např. panelu k základní desce řadiče), tak i specializované průmyslové konektory určené pro napájení a komunikaci v automatizaci. V katalogu TME naleznete široký výběr řešení nabízených firmou CONNFLY – níže se zaměřujeme pouze na vybrané skupiny produktů: utěsněné průmyslové konektory DS1110, signální konektory PCB a ploché kabely s IDC konektory (nebo pro tyto konektory určené). Všem výrobcům elektronických/elektrotechnických zařízení, jakož i servisním technikům a údržbářům, kteří mají zájem o odolné konektory s atraktivním poměrem kvality a ceny, vřele doporučujeme, aby se seznámili s úplnou nabídkou výrobce.

Prezentované výrobky CONNFLY

Průmyslové konektory

Kruhové konektory řady DS1110 jsou určené pro napájecí a signální připojení v náročných podmínkách okolního prostředí. Jsou plně chráněny proti prachu a vlhkosti a mají stupeň krytí IP67. Zásuvky a zástrčky jsou k dispozici ve dvou variantách: montované na kabelu nebo do panelu. V obou případech má těleso integrovanou vývodku, která chrání vnitřek součástky před vniknutím znečištění. Konektory jsou párovány zalisováním a zajištěny upevňovací maticí, již jsou vybaveny konektory samci. Zásuvky samice mají záslepky, takže kontakty zůstávají po odpojení chráněny. Tělesa a záslepky jsou vybaveny ochranným těsněním. Elektrické připojení k vodičům je prováděno připájením žil k vývodům kontaktů. Konektory DS1110 mají od 2 do 12 kontaktů, což umožňuje jejich použití v mnoha aplikacích, nejen v napájecích, ale také v řídicích nebo signálových instalacích. Mají dobré elektrické parametry: jmenovité napětí 500 V a jmenovitý proud 3 A nebo 5 A (v závislosti na modelu). Produkty jsou k dispozici jako sady zásuvka+zástrčka. Níže je uvedena tabulka srovnávající všechny výrobky řady.

Konektory DS1110 mají stupeň krytí IP67 a integrované vývodky.

Průmyslové konektory DS1110

 

Symbol Počet pinů Jmenovitý proud Montáž
DS1110-27-2BU8 2 3 A na kabel
DS1110-27-3BU8 3 3 A na kabel
DS1110-27-4BU8 4 3 A na kabel
DS1110-27-5BU8 5 3 A na kabel
DS1110-27-7BU8 7 3 A na kabel
DS1110-27-9BU8 9 3 A na kabel
DS1110-27-12BU8 12 3 A na kabel
DS1110-26-02BU8A 2 3 A do panelu
DS1110-25-02BU8 2 3 A do panelu
DS1110-24-02BU8 2 5A do panelu
DS1110-24-03BU8 3 5 A do panelu
DS1110-25-03BU8 3 3 A do panelu
DS1110-26-03BU8A 3 3 A do panelu
DS1110-26-04BU8A 4 3 A do panelu
DS1110-25-04BU8 4 3 A do panelu
DS1110-24-04BU8 4 5 A do panelu


Signální konektory
 

Uhlová zásuvka pro THT montáž, každý kontakt má odolnost 2A.

Signální konektory s 2mm roztečí jsou jedním z nejpopulárnějších způsobů propojení mezi moduly uvnitř elektronických zařízení. Často se používají k připojení PCB obvodů, připojení periferních součástek (např. reproduktorů v RTV zařízeních), a také ovládacích panelů. V případě konektorů I-DS1066 od společnosti CONNFLY se konektory tohoto typu vyznačují poměrně vysokým jmenovitým napětím (100 V) a proudovou tolerancí až 2 A. Z katalogu TME jsou k dispozici jak zásuvky, tak i zástrčky a jejich nepostradatelná součást: pocínované kontakty nalisované na kabel. Konektory spolupracují s žilami o průřezu od 0,05 mm2 do 0,22 mm2 (tedy 30...24 podle AWG). V obou případech jsou k dispozici modely přizpůsobené pro připojení od 2 do 10 řádků (jednořadě). Zásuvky jsou určeny pro montáž do průchozích otvorů (THT) a jsou k dispozici v přímém a uhlovém provedení (vývody rovnoběžné s PCB). Mezi výhody 2mm konektorů CONNFLY patří jejich široká teplotní tolerance – mohou pracovat při teplotách od -25 °C do 85 °C.

Signální konektory 2 mm

 

Ploché kabely
 

Ploché kabely CONNFLY jsou dodávány v rolí v délce 250 stop (~76 m).

U vícemodulových zařízení vyžadují připojení provedená pomocí plochých kabelů použití kabelů určité délky. Proto jsou nejčastěji připravovány v rámci výrobního procesu v souladu se specifikací daného projektu. S ohledem na tyto požadavky připravila společnost CONNFLY řadu DS1057. Patří sem nestíněné pásky spojující 8 až 64 žil s lanovou strukturou (pozinkována měď s průřezem 28 podle AWG). Výrobky jsou vyráběny v nejoblíbenějším rastru (1,27 mm) a přizpůsobeny pro jmenovité napětí 300 V. Jejich vnitřní plášť je tvořen šedou PVC vrstvou, která je odolná vůči teplotám v rozmezí od -20 °C do 80 °C. Všechny prezentované ploché kabely jsou k dispozici v rolích v délce 250 stop, tedy 76 m.

Ploché kabely (role)

 

Ploché kabely s IDC konektory
 

Továrně montované konektory se vyznačují větší trvanlivostí.

Katalog TME obsahuje také ploché kabely s továrně předinstalovanými IDC konektory (řada DS1052). Tyto výrobky mohou splňovat potřeby určitých výrobních procesů a mohou být použity v servisech, při údržbě a jako náhradní díly. Továrně instalované IDC zástrčky se vyznačují přesností montáže a správným přítlakem, díky čemuž jsou výrobky řady DS1052 spolehlivější (méně poruchovou) volbou než ručně vyráběné kabely. Ploché IDC kabely firmy CONNFLY jsou k dispozici ve variantách s počtem žil od 6 do 50, v délkách: 150 mm, 300 mm a 600 mm. Rozteč dvouřadých (samičích) konektorů je 2,54 mm. Zákazníci si mohou podle svých potřeb vybrat mezi konektory vybavenými kabelovými svorkami (zvýšená mechanická odolnost) a bez nich (nižší profil).

Ploché kabely (IDC)

 

 

The original source of text https://www.tme.eu/cz/news/library-articles/page/45310/konektory-a-ploche-kabely-znacky-connfly/

 


NOVÉ PÁJECÍ STANICE JBC
Technologie pájecích stanic se vyvíjí spolu s miniaturizací zařízení a komponent. Moderní, profesionální vybavení servisních stanic či laboratoří, kde se elektronické obvody vyrábějí ručně, se vyznačuje funkčností daleko přesahující možnosti „klasických“ nástrojů.

HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ
Dávno pryč jsou doby, kdy poznávacím znamením hráčů byl opotřebovaný a zaprášený počítač se skříní, kterou držely pohromadě čtyři různé šroubky a kus provázku. Dnes je atributem nadšence působivé vybavení a ještě působivější stanoviště.

POWER SUPPLY OD FIRMY PANASONIC – PŘEHLED ŘEŠENÍ
Přestože v dnešním světě jsou základní elektronické součástky, jako jsou například rezistory, kondenzátory a tlumivky, často zastíněny všudypřítomnými mikroprocesory, tak právě tyto zdánlivě všední součástky tvoří základ, bez něhož by žádný pokročilý elektronický systém nemohl existovat. Právě díky těmto prvkům jsou uskutečňovány základní úkoly a funkce elektronických obvodů.

KOMPENZAČNÍ KABELY HELUKABEL PRO TERMOČLÁNKY
V nabídce TME jsou k dispozici kompenzační kabely pro termočlánky od známého a uznávaného výrobce, značky HELUKABEL. Jedná se o společnost, která dodává různé výrobky pro vytváření profesionálních připojení podle průmyslových standardů kvality a trvanlivosti – od napájení až po moderní digitální komunikaci.

PRŮMYSLOVÁ, SIGNÁLNÍ A DALŠÍ KABELÁŽ
Použití správné kabeláže určuje kvalitu konečného výsledku v každé aplikaci: od realizace připojení pro elektrické nářadí až po provádění složitých instalací v oblasti průmyslové automatizace. Společnost TKD si klade za cíl poskytovat řešení šitá na míru specifickým požadavkům z mnoha odvětví...

PRŮMYSLOVÉ TELEKOMUNIKAČNÍ KABELY FIRMY HELUKABEL
Značka HELUKABEL patří k rozeznatelným dodavatelům vysoce kvalitních kabelů pro různé účely. Základem nabídky výrobce jsou kabely pro profesionální aplikace, a tedy i – průmyslové. Jejich sortiment v katalogu TME je široký a zahrnuje nejoblíbenější přenosové standardy používané v automatizačních systémech, jakož i průmyslové IT sítě.

OSCILOSKOPY TELEDYNE LECROY ŘADY WAVESURFER 3000Z
Osciloskopy firmy Teledyne Lecroy řady WaveSurfer 3000Z jsou čtyřkanálová zařízení určená pro efektivní diagnostiku a analýzu elektronických obvodů – ve fázi jejich prototypování i servisu. Pokročilá funkcionalita jde ruku v ruce s jednoduchostí použití, které je dosaženo díky použití dotykového rozhraní MAUI.

PRVKY NABÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY OD ZNAČKY PANASONIC
Infrastruktura vybudovaná pro elektrická vozidla zahrnuje především nabíjecí stanice. Vzhledem k tomu, že tato zařízení jsou přísně standardizována, vyrábí je mnoho výrobců v oblasti elektrotechniky. K tomu přispívají prestižní dodavatelé elektronických součástek, jako je například Panasonic, kteří nabízejí špičkové součástky a podsestavy šité na míru právě těmto aplikacím.

KABELY Z RODINY ECOGEN® ZNAČKY ALPHA WIRE
Po celá léta byl jedním z největších problémů automatizace a průmyslu jejich dopad na zvýšenou produkci materiálů škodlivých pro životní prostředí. Doposud byla každá modernizace elektroinstalace ve větší či menší míře spojena se vznikem obtížně likvidovatelného odpadu. Ale to už je minulost

NOVÉ UNIVERZÁLNÍ KRABIČKY ŘADY ZP OD KRADEXU
KRADEX je polský výrobce plastových krabiček, který zahájil svou činnost v roce 1985. Od samého začátku klade firma důraz na rozvoj výrobních procesů, výběr surovin a také na modernizaci technického zázemí.

MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRMY POLOLU
Do nabídky TME byly zařazeny miniaturní DC-DC měniče s konstantním výstupním napětím (k dispozici v provedení od 3,3 V do 15 V DC). Tyto výrobky pocházejí z portfolia americké značky Pololu.

MOŽNOSTI A FUNKCE NAPÁJECÍCH ZDROJŮ SPE ZNAČKY OWON
Výběr laboratorního napájecího zdroje může být obtížný úkol. Zejména pokud hledáme kompaktní zařízení se širokou funkčností, ale zároveň nepřekračující určitý rozpočet. V takovém případě se vyplatí věnovat pozornost nabídce značky OWON.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.

Firma týdne

BALLUFF


Adresář


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIAKalendář
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813