Adresář
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER
 

Parker Hannifin
 

MOXA

02.10.2023 0:08:46
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad

Kondenzátory ze skupiny OS-CON značky Panasonic
Ve snaze o miniaturizaci a zlepšení výkonu elektronických zařízení, zejména jejich napájecích obvodů, hledají výrobci neustále nové, efektivnější a kompaktnější elektronické součástky.

V této oblasti byla největší výzvou miniaturizace kondenzátorů, které nejenže plní řadu funkcí téměř v každém obvodu, ale jsou také – vzhledem ke své konstrukci a principu činnosti – komponenty náchylnými k poruchám. Přitom poškození kondenzátoru může zůstat bez povšimnutí a zároveň vést například k omezení přenosové rychlosti v mikroprocesorových systémech, a dokonce i v síťové infrastruktuře (i když se porouchal jeden oddělovací kondenzátor).

Jedním ze světových lídrů ve výrobě elektronických součástek zůstává po desetiletí značka Panasonic. Jako výrobce průmyslových i spotřebních zařízení a komponentů používaných v jejich obvodech si je společnost dobře vědoma požadavků na moderní pasivní prvky – a snaží se zavádět na trh inovativní řešení. Jedním z nich je technologie výroby hliníkových polymerových kondenzátorů. Mají řadu výhod, díky kterým jsou reálnou alternativou k tradičním elektrolytickým polymerovým kondenzátorům, a vzhledem ke svým kompaktním rozměrům, i keramickým kondenzátorům. V nabídce Panasonic jsou prvky seskupeny pod názvem OS-CON – zatímco v katalogu TME najdete široký výběr těchto produktů. Doporučujeme všem, kdo o to mají zájem, aby se s touto nabídkou seznámili. Níže uvádíme výhody a průřezové charakteristiky dostupných výrobků.

Kondenzátory OS-CON

Výhody řady OS-CON

Kondenzátory vyrobené v hliníkové polymerové technologií mají řadu výhod a mohou pracovat v různých obvodech. Níže uvádíme základní přednosti produktů řady OS-COM. Charakteristiky jednotlivých typů jsou uvedeny v další části.

Charakteristika Low-ESR

Použití polymeru umožňuje kondenzátorům OS-CON dosáhnout specifikace low ESR. Díky nízké impedanci se vyznačují dobrou tolerancí vůči zvlnění proudů (ripple current) a adaptací pro provoz ve vysokofrekvenčních obvodech. Osvědčí se jak v systémech pulzních napájecích zdrojů, tak i jako prvky mikroprocesorů a mikrokontrolérů v průmyslové a spotřební elektronice. Navíc díky svým kompaktním rozměrům umožňují miniaturizaci PCB, což umožňuje konstrukci pohodlných síťových nabíječek a složitých obvodů dodávajících různá napětí (např. v zařízeních spotřební elektroniky). Nízká impedance se přímo promítá do omezeného ohřevu kondenzátorů během provozu.

Shoda s normou Pb-free a směrnicí RoHS

Z důvodu ochrany zdraví uživatelů elektronických zařízení (ale také dělníků v továrnách a servisních techniků), jakož i z důvodu ochrany životního prostředí, se montáž komponentů pomocí bezolovnatých pojiv stala celosvětovým standardem. Odstranění olova ze slitin používaných v průmyslu vyžaduje použití vyšších teplot pájení ve výrobním procesu. Kondenzátory bohužel patří ke komponentům, které jsou citlivé na tepelné podmínky, a to nejen během provozu. Nicméně technologie OS-CON umožňuje výrobu komponentů přizpůsobených pro strojní montáž. Tyto kondenzátory nejenže lze instalovat pomocí bezolovnatých pojiv, ale také neobsahují olovo (charakteristika Pb Free) ani jiné škodlivé látky, čímž splňují požadavky směrnice RoHS.

Dlouhá životnost a vysoká tepelná tolerance

Ve srovnání s elektrolytickými prvky se srovnatelnými parametry se kondenzátory OS-CON vyznačují velmi dlouhou životností. Tato záleží na konkrétní řadě, ale Panasonic dodává komponenty, které zajišťují bezporuchový provoz v extrémních tepelných podmínkách (105 °C) až do 20000 hodin. Základní nabídka TME (dostupná přímo ze skladů) zahrnuje prvky s životností 5000 hodin, např. řady SEPC nebo SVPF. To umožňuje konstrukci elektronických zařízení vyznačujících se vysokou spolehlivostí – což je obzvlášť důležité v případě napájecích obvodů, kde poškození kondenzátoru může vést k poruše celého zařízení. Pozornost je zde třeba věnovat také výše uvedené tepelné toleranci, která pro komponenty OS-CON se může pohybovat v rozmezí - 55 ... 105 °C, a dokonce - 55 ... 125 °C. Díky tomu lze produkty Panasonic používat v náročných aplikacích, a to nejen vysokofrekvenčních a vysokoproudých obvodech, ale také v zařízeních provozovaných v náročných podmínkách prostředí.

Široký výběr kapacit

Další výhodou produktů OS-CON je dostupnost široké škály kapacit. Kondenzátory jsou k dispozici ve variantách od 3,3 μF do 2700 μF, které uspokojí potřeby většiny obvodů. Zde je třeba zdůraznit, že prvky pro povrchovou montáž (SMD) jsou k dispozici z katalogu TME téměř ve všech těchto kapacitách (3,3... 1500 μF). Díky tomu je možné konstruovat systémy s vysokými elektrickými požadavky, aniž by bylo nutné implementovat průchozí komponenty (THT). Ty jsou k dispozici v našem sortimentu v kapacitách od 6,8 μF výše.

Vysoké napětí a vysoká spolehlivost

Nakonec je třeba poznamenat, že hliníková polymerová technologie umožňuje získat kondenzátory přizpůsobené vysokému provoznímu napětí (až 100 V). Většina produktů Panasonic bude splňovat parametry aplikací, jako jsou například DC/DC měniče používané v napájecích systémech osobních počítačů i serverů, stejně jako elektrické charakteristiky panelů podsvícení LCD displejů (zařízení spotřební elektroniky), zdravotnického vybavení a systémů používaných v automobilovém průmyslu.

Nabídka TME

Nabídka OS-CON prvků firmy Panasonic v katalogu TME zahrnuje více než 20 řad. Většina z nich má svou vlastní specializaci nebo specifické rozlišovací znaky. Například řady SXE, SEF a SEK jsou vysokonapěťové kondenzátory určené především pro průmyslová zařízení, ale i ve zdravotnictví. SVPC, SVPE jsou řady komponentů určených pro DC/DC měniče; zatímco SVPG, SEPG tolerují velké zvlnění proudů a vyznačují se mimořádně nízkou impedancí, jejich zamýšleným použitím jsou prvky teleinformatické infrastruktury. Níže uvádíme průřezovou charakteristiku prvků OS-CON. Mějte na paměti, že parametry jsou uvedeny v rámci naší nabídky. Konkrétní specifikace bude záviset na vybraném modelu kondenzátoru.

Kondenzátory OS-CON THT

Vývody kondenzátorů jsou rozmístěny v metrickém rastru.

Charakteristika
Provozní napětí od 2 V do 100 V DC
Kapacita od 6,8 µF do 2700 µF
Impedance od 5 mΩ do 100 mΩ
Provozní proud od 340 mA do 7,2 A
Rozměry tělesa od Ø 5×9 mm do Ø 10×13 mm
Rozteč vývodů 2 mm, 2,5 mm, 3,5 mm nebo 5 mm
Životnost až 5000 h
Tolerance ±20 %

 Kondenzátory OS-CON THT

 

Kondenzátory OS-CON SMD
Charakteristika
Provozní napětí od 2,5 V do 100 V DC
Kapacita od 3,3 µF do 1500 µF
Impedance od 8 mΩ do 260 mΩ
Rozměry tělesa od Ø 4×5,4 mm do Ø 10×12,7 mm
Životnost až 5000 h
Tolerance ±20 %

Kondenzátory SMD jsou dostupné ve standardních miniaturních formátech.

Kondenzátory OS-CON SMD

 


KABELY Z RODINY ECOGEN® ZNAČKY ALPHA WIRE
Po celá léta byl jedním z největších problémů automatizace a průmyslu jejich dopad na zvýšenou produkci materiálů škodlivých pro životní prostředí. Doposud byla každá modernizace elektroinstalace ve větší či menší míře spojena se vznikem obtížně likvidovatelného odpadu. Ale to už je minulost

NOVÉ UNIVERZÁLNÍ KRABIČKY ŘADY ZP OD KRADEXU
KRADEX je polský výrobce plastových krabiček, který zahájil svou činnost v roce 1985. Od samého začátku klade firma důraz na rozvoj výrobních procesů, výběr surovin a také na modernizaci technického zázemí.

MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRMY POLOLU
Do nabídky TME byly zařazeny miniaturní DC-DC měniče s konstantním výstupním napětím (k dispozici v provedení od 3,3 V do 15 V DC). Tyto výrobky pocházejí z portfolia americké značky Pololu.

MOŽNOSTI A FUNKCE NAPÁJECÍCH ZDROJŮ SPE ZNAČKY OWON
Výběr laboratorního napájecího zdroje může být obtížný úkol. Zejména pokud hledáme kompaktní zařízení se širokou funkčností, ale zároveň nepřekračující určitý rozpočet. V takovém případě se vyplatí věnovat pozornost nabídce značky OWON.

JEDNODESKOVÉ POČÍTAČE BANANA PI
Jednodeskové počítače umožňují vyvíjet složité projekty. Jsou atraktivní platformou nejen pro žáky, studenty a amatéry – ale rovněž pro profesionály. V době nedostatku na trhu doporučujeme našim zákazníkům řešení, které je jedno z nejpopulárnějších ve své oblasti: počítače Banana Pi.

PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDROJ MANSON SDP-2210
Nastavitelné napájecí zdroje patří k základnímu laboratornímu vybavení – jsou nepostradatelným pracovním nástrojem v servisech elektrických zařízení, odděleních výzkumu a vývoje, učebnách vzdělávacích jednotek a dílnách kutilů.

POJISTKY OPTIFUSE V NABÍDCE TME
Při výběru správného druhu pojistky se vyplatí zaměřit na její základní parametry, jako je typ, druh pouzdra, jmenovitý proud a napětí nebo provozní teplota. Z mnoha výrobců pojistek stojí za zmínku nabídka značky Optifuse, jejíž výrobky jsou k dispozici v našem katalogu:

PLYNOVÉ PRUŽINY ZNAČKY PNEUMAT JIŽ DOSTUPNÉ ZE SKLADŮ TME
Již delší dobu pracujeme v TME narozšíření sortimentu výrobků z oblasti pneumatiky. V této části našeho katalogu je v současnosti jedním z největších dodavatelů značka Pneumat. V katalogu TME právě přibyla nová řešení tohoto výrobce – plynové pružiny.

360STUPŇOVÝ 2D LASEROVÝ SKENER ZNAČKY DFROBOT
Zařízení s názvem LIDAR převzalo svůj název z angl. light detection and ranging. Jeho účelem je určit vzdálenost od nejbližšího povrchu v daném směru.

ZÁZNAMNÍKY SE ZOBRAZOVAČEM ŘADY KD6 FIRMY LUMEL
Nabídka TME se rozšířila o záznamník řady KD6 firmy Lumel určený pro měření a kontrolu parametrů technologických procesů. Zařízení může shromažďovat data v měřicích a regulačních systémech nebo fungovat jako autonomní měřicí a záznamový přístroj.

MASTER EVENT TECHMASTEREVENT. PORTÁL, KTERÝ NABÍZÍ UŽIVATELI KOSMICKÉ MOŽNOSTI
Platforma TechMasterEvent je aktivně činná necelý rok. Během této doby vyhlásila 8 tematických soutěží, určených pro mladé tvůrce z celého světa: všechny, kterým učarovala technika, elektrotechnika a elektronika. 5 soutěží již bylo ukončeno. Z odměn v celkové hodnotě 31 700 USD se těší 18 výherců z Evropy a Afriky.

PŘEHLED TIPŮ NA VÁNOČNÍ DÁRKY
Výběr vánočního dárku pro osobu, jejímž koníčkem je elektronika nebo kutilství, není jednoduchý úkol. Bez ohledu na to, zda bude obdarovaným dívka nebo chlapec, žena nebo muž, základním problémem je vybrat dárek, který bude opravdu užitečný. Ostatně ne každý Ježíšek je kompetentní v oblasti elektroniky – a i když se v tom vyzná, neznamená to, že pro něj bude snadné vymyslet atraktivní dárek. Proto vám dnes nabízíme přehled tipů na dárky – produktů dostupných přímo z našich skladů (rychlé odeslání a dodání), za různé, ale vždy příznivé ceny.

Zajímavé videa


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.


PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC

Firma týdne

ams-OSRAM


Adresář


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.Kalendář
productronica 2023, 14.-17.9.2023, Munich
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813