Adresář
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.
 

Pico Technology
 

Lynred

20.08.2022 0:07:35
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

Kondenzátory ze skupiny OS-CON značky Panasonic
Ve snaze o miniaturizaci a zlepšení výkonu elektronických zařízení, zejména jejich napájecích obvodů, hledají výrobci neustále nové, efektivnější a kompaktnější elektronické součástky.

V této oblasti byla největší výzvou miniaturizace kondenzátorů, které nejenže plní řadu funkcí téměř v každém obvodu, ale jsou také – vzhledem ke své konstrukci a principu činnosti – komponenty náchylnými k poruchám. Přitom poškození kondenzátoru může zůstat bez povšimnutí a zároveň vést například k omezení přenosové rychlosti v mikroprocesorových systémech, a dokonce i v síťové infrastruktuře (i když se porouchal jeden oddělovací kondenzátor).

Jedním ze světových lídrů ve výrobě elektronických součástek zůstává po desetiletí značka Panasonic. Jako výrobce průmyslových i spotřebních zařízení a komponentů používaných v jejich obvodech si je společnost dobře vědoma požadavků na moderní pasivní prvky – a snaží se zavádět na trh inovativní řešení. Jedním z nich je technologie výroby hliníkových polymerových kondenzátorů. Mají řadu výhod, díky kterým jsou reálnou alternativou k tradičním elektrolytickým polymerovým kondenzátorům, a vzhledem ke svým kompaktním rozměrům, i keramickým kondenzátorům. V nabídce Panasonic jsou prvky seskupeny pod názvem OS-CON – zatímco v katalogu TME najdete široký výběr těchto produktů. Doporučujeme všem, kdo o to mají zájem, aby se s touto nabídkou seznámili. Níže uvádíme výhody a průřezové charakteristiky dostupných výrobků.

Kondenzátory OS-CON

Výhody řady OS-CON

Kondenzátory vyrobené v hliníkové polymerové technologií mají řadu výhod a mohou pracovat v různých obvodech. Níže uvádíme základní přednosti produktů řady OS-COM. Charakteristiky jednotlivých typů jsou uvedeny v další části.

Charakteristika Low-ESR

Použití polymeru umožňuje kondenzátorům OS-CON dosáhnout specifikace low ESR. Díky nízké impedanci se vyznačují dobrou tolerancí vůči zvlnění proudů (ripple current) a adaptací pro provoz ve vysokofrekvenčních obvodech. Osvědčí se jak v systémech pulzních napájecích zdrojů, tak i jako prvky mikroprocesorů a mikrokontrolérů v průmyslové a spotřební elektronice. Navíc díky svým kompaktním rozměrům umožňují miniaturizaci PCB, což umožňuje konstrukci pohodlných síťových nabíječek a složitých obvodů dodávajících různá napětí (např. v zařízeních spotřební elektroniky). Nízká impedance se přímo promítá do omezeného ohřevu kondenzátorů během provozu.

Shoda s normou Pb-free a směrnicí RoHS

Z důvodu ochrany zdraví uživatelů elektronických zařízení (ale také dělníků v továrnách a servisních techniků), jakož i z důvodu ochrany životního prostředí, se montáž komponentů pomocí bezolovnatých pojiv stala celosvětovým standardem. Odstranění olova ze slitin používaných v průmyslu vyžaduje použití vyšších teplot pájení ve výrobním procesu. Kondenzátory bohužel patří ke komponentům, které jsou citlivé na tepelné podmínky, a to nejen během provozu. Nicméně technologie OS-CON umožňuje výrobu komponentů přizpůsobených pro strojní montáž. Tyto kondenzátory nejenže lze instalovat pomocí bezolovnatých pojiv, ale také neobsahují olovo (charakteristika Pb Free) ani jiné škodlivé látky, čímž splňují požadavky směrnice RoHS.

Dlouhá životnost a vysoká tepelná tolerance

Ve srovnání s elektrolytickými prvky se srovnatelnými parametry se kondenzátory OS-CON vyznačují velmi dlouhou životností. Tato záleží na konkrétní řadě, ale Panasonic dodává komponenty, které zajišťují bezporuchový provoz v extrémních tepelných podmínkách (105 °C) až do 20000 hodin. Základní nabídka TME (dostupná přímo ze skladů) zahrnuje prvky s životností 5000 hodin, např. řady SEPC nebo SVPF. To umožňuje konstrukci elektronických zařízení vyznačujících se vysokou spolehlivostí – což je obzvlášť důležité v případě napájecích obvodů, kde poškození kondenzátoru může vést k poruše celého zařízení. Pozornost je zde třeba věnovat také výše uvedené tepelné toleranci, která pro komponenty OS-CON se může pohybovat v rozmezí - 55 ... 105 °C, a dokonce - 55 ... 125 °C. Díky tomu lze produkty Panasonic používat v náročných aplikacích, a to nejen vysokofrekvenčních a vysokoproudých obvodech, ale také v zařízeních provozovaných v náročných podmínkách prostředí.

Široký výběr kapacit

Další výhodou produktů OS-CON je dostupnost široké škály kapacit. Kondenzátory jsou k dispozici ve variantách od 3,3 μF do 2700 μF, které uspokojí potřeby většiny obvodů. Zde je třeba zdůraznit, že prvky pro povrchovou montáž (SMD) jsou k dispozici z katalogu TME téměř ve všech těchto kapacitách (3,3... 1500 μF). Díky tomu je možné konstruovat systémy s vysokými elektrickými požadavky, aniž by bylo nutné implementovat průchozí komponenty (THT). Ty jsou k dispozici v našem sortimentu v kapacitách od 6,8 μF výše.

Vysoké napětí a vysoká spolehlivost

Nakonec je třeba poznamenat, že hliníková polymerová technologie umožňuje získat kondenzátory přizpůsobené vysokému provoznímu napětí (až 100 V). Většina produktů Panasonic bude splňovat parametry aplikací, jako jsou například DC/DC měniče používané v napájecích systémech osobních počítačů i serverů, stejně jako elektrické charakteristiky panelů podsvícení LCD displejů (zařízení spotřební elektroniky), zdravotnického vybavení a systémů používaných v automobilovém průmyslu.

Nabídka TME

Nabídka OS-CON prvků firmy Panasonic v katalogu TME zahrnuje více než 20 řad. Většina z nich má svou vlastní specializaci nebo specifické rozlišovací znaky. Například řady SXE, SEF a SEK jsou vysokonapěťové kondenzátory určené především pro průmyslová zařízení, ale i ve zdravotnictví. SVPC, SVPE jsou řady komponentů určených pro DC/DC měniče; zatímco SVPG, SEPG tolerují velké zvlnění proudů a vyznačují se mimořádně nízkou impedancí, jejich zamýšleným použitím jsou prvky teleinformatické infrastruktury. Níže uvádíme průřezovou charakteristiku prvků OS-CON. Mějte na paměti, že parametry jsou uvedeny v rámci naší nabídky. Konkrétní specifikace bude záviset na vybraném modelu kondenzátoru.

Kondenzátory OS-CON THT

Vývody kondenzátorů jsou rozmístěny v metrickém rastru.

Charakteristika
Provozní napětí od 2 V do 100 V DC
Kapacita od 6,8 µF do 2700 µF
Impedance od 5 mΩ do 100 mΩ
Provozní proud od 340 mA do 7,2 A
Rozměry tělesa od Ø 5×9 mm do Ø 10×13 mm
Rozteč vývodů 2 mm, 2,5 mm, 3,5 mm nebo 5 mm
Životnost až 5000 h
Tolerance ±20 %

 Kondenzátory OS-CON THT

 

Kondenzátory OS-CON SMD
Charakteristika
Provozní napětí od 2,5 V do 100 V DC
Kapacita od 3,3 µF do 1500 µF
Impedance od 8 mΩ do 260 mΩ
Rozměry tělesa od Ø 4×5,4 mm do Ø 10×12,7 mm
Životnost až 5000 h
Tolerance ±20 %

Kondenzátory SMD jsou dostupné ve standardních miniaturních formátech.

Kondenzátory OS-CON SMD

 


Nová nabídka profesionálních pájek značky STANNOL
Bezpečné bezolovnaté pájecí prostředky v katalogu TME.

Kondenzátory ze skupiny OS-CON značky Panasonic
Ve snaze o miniaturizaci a zlepšení výkonu elektronických zařízení, zejména jejich napájecích obvodů, hledají výrobci neustále nové, efektivnější a kompaktnější elektronické součástky.

KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

INDUKČNÍ ČIDLA ŘADY E2E NEXT Z NABÍDKY OMRON
Indukční čidla jsou nesmírně důležitou skupinou prvků řídicího systému, která je přítomna v každém automatizovaném průmyslovém závodě, a stále častěji i v domácnostech. Díky jednoduché konstrukci a širokému výběru velikostí zaručují tato čidla velmi dlouhý, bezporuchový provoz, a stále novější řešení umožňují přizpůsobit vhodné čidlo jakékoli aplikaci.

SADA S TISKÁRNOU RHINO 4200 FIRMY DYMO
DYMO je společnost s šedesáti lety zkušeností s výrobou tiskáren a štítkovačů. Dodavatel nabízí zařízení nejvyšší kvality, které usnadňuje práci na pracovištích, v kancelářích, továrnách, skladech, dílnách, maloobchodních prodejnách a v mnoha dalších odvětvích. Jsou také vynikajícím nástrojem v domácnostech, kde přispívají k organizaci a pořádku.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

KIOXIA Europe GmbH


Adresář


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


Littelfuse


Mouser Electronics


RUTRONIKKalendář
Mezinárodní strojírenský veletrh, 4.-7.1
sps - smart production solutions, 08.–10.11.2022, Nuremberg,
formnext, 15.-18.11.2022, Frankfurt am Main, DE
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Praha, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813