Adresář
 

Alliance Memory
 

Intelliconnect (Europe) Ltd.
 

KIOXIA Europe GmbH
 

Antenova Ltd
 

Friedrich Lütze GmbH
 

Analog Devices
 

ASRock Industrial
 

NVIDIA
 

ECOM s.r.o.
 

Yamaichi Electronics USA Inc.
 

Laird Thermal Systems
 

HARTING
 

A.P.O. - ELMOS v.o.s.
 

REM-Technik s.r.o.
 

MACH SYSTEMS s.r.o.

28.09.2022 2:13:10
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad
AR236.B a AR232.B
 
Bezdrátové záznamníky AR236.B a AR232.B
JZ-500 a JZ-500-C
 
Kabely JZ-500 a JZ-500-C černé barvy fir

Nová nabídka profesionálních pájek značky STANNOL
Bezpečné bezolovnaté pájecí prostředky v katalogu TME.

Nové pájky STANNOL v katalogu TME

  •  Řada ALU1
  • Řada HF3
  • Řada Kristall 600 a 611
  • Řada Trilence 2708 a 3505
  • Řada WS2413
  • Řada ZV16
  • Ostatní nabídka STANNOL

V moderních výrobních procesech v oblasti elektroniky, stejně jako při provádění oprav v profesionálních podmínkách je nutné používat zdravotně nezávadné, bezolovnaté pájky. Bezolovnaté slitiny bohužel vyžadují vyšší provozní teploty a jsou méně univerzální. V mnoha případech navíc jejich tavidla obsahují agresivní, korozivní látky, které musí být po ukončení montážního procesu odstraněny. Toto se promítá do prodloužení doby výroby PCB (i v případě robotických výrobních systémů). Zde nám mohou pomoci přední výrobci pájek – jejichž vynikajícím příkladem je německá značka STANNOL. Laboratoře této společnosti vyvíjejí specializované slitiny pájecích prostředků, stejně jako inovativní tavidla, která zjednodušují a urychlují pájení elektronických součástek. Výrobky výrobce jsou určeny jak pro automatizované výrobní linky, tak i pro ruční práce, které se provádějí v servisech nebo v malosériové výrobě elektronických obvodů (interní projekty, personalizované výrobky apod.). Řešení STANNOL to je nabídka moderních, zdravotně nezávadných a pohodlných v použití pájek. Nové pájky STANNOL v katalogu TME Níže uvádíme přehled nových pájek, které byly zařazeny do katalogu TME. Jedná se o specializované produkty, které byly vyvinuty s ohledem na potřeby různých výrobních procesů. Jsou zde mimo jiné prostředky pro pájení hliníku, předmětů s vysoce oxidovaným povrchem, jakož i pájky určené pro práci s relativně nízkými teplotami. Většina prezentovaných výrobků obsahuje tavidla zanechávající zbytkové, nekorozivní usazeniny a byla klasifikována jako výrobky No Clean.

Řada ALU1

Pájka ALU1 je určena pro spojování hliníkových prvků. Díky slitině s vysokým obsahem cínu (s přídavkem mědi) a vysokému obsahu tavidla (3,5 %) SW26 umožňuje pájení při teplotách od 350 °C do 400 °C. Pro dosažení optimálních výsledků by měly být kombinované objekty zahřáty na teplotu 250 °C. Navzdory svým netypickým vlastnostem zanechává stopy usazenin a kvalifikuje se jako produkt typu No-Clean. Výrobce zdůrazňuje, že při práci s většími prvky (hliníkové trubky/profily) nebude páječka a pájecí stanice optimálním nástrojem. Pro takové úkoly budou lepší volbou indukční přístroje nebo přesné hořáky. Pájka ALU1 je k dispozici v cívkách s hmotností 250 g jako drát o průměru 1 mm a 2 mm.

Pájka navržená pro spojování hliníkových prvků.

Řada HF3

Řada HF32 byla vyvinuta s ohledem na přísné mezinárodní normy.

Pájka je připravena v souladu s přísnými normami (mimo jiné normou DIN EN 29454) a klasifikována jako typ ROL0 podle standardu IEC 61190-1-3 (0% obsah halogenidů, nízká aktivita tavidla na bázi organických kyselin). Vyznačuje se vytvářením malého množství výparů. Výrobky řady zanechávají stopové, suché, tvrdé usazeniny bez korozivních vlastností (volitelně mohou být odstraněny z optických nebo elektromechanických důvodů). Výrobce doporučuje pájky HF3 pro ruční i strojní pájení pomocí automatických podavačů – jak ve výrobě, tak při opravách a zlepšování stávajících spojů (resoldering), také s povrchově instalovanými prvky (SMD). Výrobky jsou bezolovnaté, jsou k dispozici v podobě drátů o průměrech 1 mm a 1,5 mm.

Řady Kristall 600 a 611

Produktová řada Kristall je jedním z vlajkových produktů společnosti STANNOL. Kristall 600 je pájka určená především pro tradiční, ruční pájení, opravy – umožňuje spojovat měděné, mosazné a předem pocínovanéprvky. Zároveň se jedná o produkt bez halogenidů a olova, jehož tavidlo je založeno na syntetických pryskyřicích (bez kalafuny). Jeho výhodou je dobrá smáčitelnost (nízké povrchové napětí pájky) dosahována při teplotách nad 280 °C. Nejlepších výsledků pájení je dosahováno v tepelném rozsahu od 340 °C do 360 °C. Je třeba zdůraznit, že při výrobě Kristallu se používají složky, které splňují standardy FAIRTIN stanovené společností STANNOL, a tedy pocházejí z ekologicky šetrných zdrojů, dodávaných firmami, které zaručují dobré pracovní podmínky pro své zaměstnance.

Řady Kristall jsou bezolovnaté pájky přizpůsobené pro ruční pájení.

Pájky Kristall 611 mají podobnou charakteristiku, ale byly navrženy tak, aby urychlovaly procesy pájení a splňovaly požadavky výrobních (strojních) aplikací. Jejich složení omezuje negativní vliv výparů tavidla na lidské zdraví (vyznačují se mírným zápachem). Výrobky obou řad jsou k dispozici v cívkách 250 g a 500 g a v průměrech od 0,5 mm do 1 mm.

Řada Trilence 2708 a 3505

500 g cívka je přizpůsobena pro použití ve strojové výrobě obvodů.

Pájky Trilence obsahují halogenidové sloučeniny (0,5 % a 0,7 %). Jejich cílem je přizpůsobit řadu pro použití ve většině strojních výrobních procesů (využívajících pájecí hroty, indukční systémy či laserové paprsky). Technologie FLOWTIN, která je založena na vysoce aktivních tavidlech a přísadách stříbra ve slitině, umožnila výrobci dosáhnout relativně nízkých (ve srovnání s typickou bezolovnatou pájkou) provozních teplot v rozmezí od 217 °C do 227 °C. Řada Trilence se vyznačuje vynikající tekutostí a vytváří průhlednou vrstvu pouze v místech pájení (minimalizace rozstřikování tavidla). Kromě typických průměrů drátu (0,5... 1 mm) je k dispozici také pájka o průměru 1,2 mm – především v cívkách o hmotnosti 500 g.

Řada WS2413

WS2413 patří k „nejagresivnějším” pájkám v nabídce společnosti STANNOL. Jsou založeny na rozpustných ve vodě tavidlech obsahujících sloučeniny halogenidů. Jejich účelem je usnadnit práci s prvky, jejichž povrch je nebo může být zoxidovaný. Přestože jsou výrobky primárně určeny ke spojování předmětů vyrobených z mědi, mosazi nebo pocínovaných, lze je úspěšně použít s téměř jakýmkoliv kovem (kromě nerezové oceli a hliníku). Složení ECOLOY TC umožňuje dosáhnout mechanicky trvanlivé spoje s nízkým elektrickým odporem při provozní teplotě 227 °C. Vzhledem ke korozivním vlastnostem použitého tavidla výrobce důrazně doporučuje vyčistit obvod od sedimentů (jsou snadno odstranitelné při použití vodní lázně).

Pájka WS2413 umožňuje pájení vysoce oxidovaných povrchů.

Řada ZV16

Pájky ZV16 zanechávají měkký sediment, který lze mechanicky odstranit.

Pájky řady ZV16 jsou navrženy pro zdravotně nezávadnou, efektivní a přesnou práci. Jedná se o pájecí dráty o průměrech od 0,5 mm do 1 mm, jež jsou vybaveny jádrem s tavidlem (1,6 % hmotnosti) bez halogenidových sloučenin, obsahující aktivátory na bázi organických kyselin a chemicky modifikovaných pryskyřic (omezující negativní vliv kalafunových výparů). Zbytky z montážního procesu jsou měkké a mohou být odstraněny ESD kartáčem (štětec chráněný proti zkratu elektrostatického náboje) – pájka je proto klasifikována jako no-clean. Tyto výrobky jsou ideální pro práce vyžadující přesnost, se systémy SMD, pro opravách a výrobě PCB obvodů v technologii osazování plošných spojů a povrchové technologii.

Ostatní nabídka STANNOL

Nakonec je třeba zdůraznit, že úplný sortiment STANNOL v katalogu obsahuje mnoho produktů. Jedná se bez výjimky obezolovnaté pájky v podobě drátů o průměrech od 0,3 mm do 2 mm, jež jsou určeny k měkkému pájení. Vyznačují se nízkým nebo žádným obsahem halogenidů; z větší části nevyžadují čištění po montážním procesu (no-clean) a byly klasifikovány podle evropské normy EN 29454. Výrobce nabízí pájky dokonale přizpůsobené jak pro strojové výrobní procesy, tak i pro ruční pájení prováděné jako součást servisních prací. Většina výrobků STANNOL v katalogu TME je k dispozici přímo z naších skladů. Díky tomu můžeme našim zákazníkům zaručit maximální zkrácení dodací lhůty. Prohlédněte si naši nabídku na níže uvedeném odkazu.

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

2022081501 / 15.08.2022 / Různé / TME Czech Republic s.r.o. /

VÝBĚR TLUMIVEK KEMET ŘADY SCF-XV
Nabídka TME byla rozšířena o tlumivky řady SCF-XV výrobce KEMET. Jedná se o prvky typu common mode s širokou škálou vlastností pro použití v náročných podmínkách prostředí, např. v průmyslu nebo v automobilovém průmyslu.

Napájecí zdroje pro LED s rozhraním Bluetooth
Ovládejte osvětlení s využitím nové řady napájecích zdrojů Mean Well.

Nová nabídka profesionálních pájek značky STANNOL
Bezpečné bezolovnaté pájecí prostředky v katalogu TME.

Kondenzátory ze skupiny OS-CON značky Panasonic
Ve snaze o miniaturizaci a zlepšení výkonu elektronických zařízení, zejména jejich napájecích obvodů, hledají výrobci neustále nové, efektivnější a kompaktnější elektronické součástky.

KONEKTORY A PLOCHÉ KABELY ZNAČKY CONNFLY
Společnost CONNFLY je především výrobcem vysoce kvalitních konektorů určených pro použití uvnitř elektronických zařízení, od spotřebního zboží až po průmyslové přístrojové vybavení.

USB KONEKTORY BULGIN BUCCANEER – SPOLEHLIVÁ KVALITA PŘIPOJENÍ
V době neustálého technologického rozvoje roste poptávka po základním zboží, k němuž bezpochyby patří elektřina. V průmyslových závodech nebo v kancelářských objektech je na prvním místě nepřetržitý přístup k napájení.

TRACO POWER V NABÍDCE TME – MĚNIČE, NA KTERÉ SE MŮŽETE SPOLEHNOUT
Svět kolem nás se mění velmi rychle. Nikoho už nepřekvapí autonomní letadlo řízené inteligentními zařízeními, jež jsou plné pokročilých elektronických systémů.

MULTIFUNKČNÍ BEZPEČNOSTNÍ RELÉ FIRMY PILZ
V průmyslových podmínkách, zejména na linkách a ve výrobních dílnách, hrají prvky zodpovědné za ochranu zaměstnancůnesmírně důležitou roli. Patří mezi ně jak senzory (detekující nebezpečí, např. nežádoucí přítomnost člověka v dané zóně), tak i relé, jejichž úkolem je nouzové zastavení provozu strojů.

PŘEHLED PROFESIONÁLNÍHO NÁŘADÍ ZNAČKY KNIPEX
Přestože je společnost TME známa především jako mezinárodní distributor elektronických součástek a podskupin pro průmyslovou automatizaci, v našem katalogu naleznete také rozsáhlou nabídku mechanických prvků a nářadí. Jedná se o výrobky určené pro profesionální použití – tedy odolné, přesné a speciálně navržené pro přesně definované úkoly a obory.

IZOLAČNÍ ODPÍNAČE
Izolační odpínače jsou běžně používané, klíčové pro bezpečnost komponenty elektrických systémů, které umožňují odpojení napětí po dobu údržby nebo opravy. V článku představujeme konstrukci a fungování izolačních odpínačů, jejich základní užitkové vlastnosti a probereme, jak najít vhodný produkt pro aplikaci.

NAPÁJECÍ ZDROJE PRO LED OSVĚTLENÍ OD MEAN WELL
Napájení LED osvětlení vyžaduje zajištění konstantní intenzity proudu, který proudí konektorem diody nebo soustavou diod. Tato podmínka musí být splněna bez ohledu na hodnotu prahového napětí svítící diody, které se bude měnit s teplotou konektoru.

BEZKARTÁČOVÝ MOTOR – KONSTRUKCE A PRINCIP FUNGOVÁNÍ
Abychom pochopili fenomén bezkartáčových motorů, které razantně pronikají zejména na trh s elektrickým nářadím, je nutné pochopit podstatu fungování dosud používaných komutátorových motorů a zjistit nejdůležitější rozdíly mezi nimi.

Zajímavé videa


Introducing NVIDIA DGX A100


Webinar | Realtime and AI integration with COM-HPC


Intel Alder Lake Product Video


Brand new Qseven upgrade: NXP i.MX 8 | conga-QMX8-Plus


ENERGETAB 2021 Poland, Bielsko Biala, 14.9.-16.9.2021

Firma týdne

Alliance Memory


Adresář


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTING


A.P.O. - ELMOS v.o.s.


REM-Technik s.r.o.


MACH SYSTEMS s.r.o.


Pico Technology


Lynred


Advantech


EBV


SECO S.p.A.


Crowd Supply


Digi-Key Electronics


Durakool


KEMET


INTEL


CODICO


akYtec GmbH


Future Electronics


Foremost Electronics


LittelfuseKalendář
Mezinárodní strojírenský veletrh, 4.-7.1
sps - smart production solutions, 08.–10.11.2022, Nuremberg,
formnext, 15.-18.11.2022, Frankfurt am Main, DE
electronica 2022, 15.11.-18.11.2022, München, DE
DistribuTECH, 7.2.-9.2.2023, San Diego, CA
AUTOMATICON 2023, 7.3.-9.3.2023, Warsaw, PL
AMPER 2023, 21.-23.3.2023, Praha, CZ
SMTconnect, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
PCIM Europe, 9.-11.5.2023, Nuremberg, DE
sps Italia, 13.-15.5.2023, Fiere di Parma, IT
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813