Adresář
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics
 

AERS
 

Flex Power Modules
 

Danisense
 

BINDER

29.11.2023 2:17:09
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381
TP-1303
 
Dvoukanálové napájecí zdroje Twintex řad

Nová nabídka profesionálních pájek značky STANNOL
Bezpečné bezolovnaté pájecí prostředky v katalogu TME.

Nové pájky STANNOL v katalogu TME

  •  Řada ALU1
  • Řada HF3
  • Řada Kristall 600 a 611
  • Řada Trilence 2708 a 3505
  • Řada WS2413
  • Řada ZV16
  • Ostatní nabídka STANNOL

V moderních výrobních procesech v oblasti elektroniky, stejně jako při provádění oprav v profesionálních podmínkách je nutné používat zdravotně nezávadné, bezolovnaté pájky. Bezolovnaté slitiny bohužel vyžadují vyšší provozní teploty a jsou méně univerzální. V mnoha případech navíc jejich tavidla obsahují agresivní, korozivní látky, které musí být po ukončení montážního procesu odstraněny. Toto se promítá do prodloužení doby výroby PCB (i v případě robotických výrobních systémů). Zde nám mohou pomoci přední výrobci pájek – jejichž vynikajícím příkladem je německá značka STANNOL. Laboratoře této společnosti vyvíjejí specializované slitiny pájecích prostředků, stejně jako inovativní tavidla, která zjednodušují a urychlují pájení elektronických součástek. Výrobky výrobce jsou určeny jak pro automatizované výrobní linky, tak i pro ruční práce, které se provádějí v servisech nebo v malosériové výrobě elektronických obvodů (interní projekty, personalizované výrobky apod.). Řešení STANNOL to je nabídka moderních, zdravotně nezávadných a pohodlných v použití pájek. Nové pájky STANNOL v katalogu TME Níže uvádíme přehled nových pájek, které byly zařazeny do katalogu TME. Jedná se o specializované produkty, které byly vyvinuty s ohledem na potřeby různých výrobních procesů. Jsou zde mimo jiné prostředky pro pájení hliníku, předmětů s vysoce oxidovaným povrchem, jakož i pájky určené pro práci s relativně nízkými teplotami. Většina prezentovaných výrobků obsahuje tavidla zanechávající zbytkové, nekorozivní usazeniny a byla klasifikována jako výrobky No Clean.

Řada ALU1

Pájka ALU1 je určena pro spojování hliníkových prvků. Díky slitině s vysokým obsahem cínu (s přídavkem mědi) a vysokému obsahu tavidla (3,5 %) SW26 umožňuje pájení při teplotách od 350 °C do 400 °C. Pro dosažení optimálních výsledků by měly být kombinované objekty zahřáty na teplotu 250 °C. Navzdory svým netypickým vlastnostem zanechává stopy usazenin a kvalifikuje se jako produkt typu No-Clean. Výrobce zdůrazňuje, že při práci s většími prvky (hliníkové trubky/profily) nebude páječka a pájecí stanice optimálním nástrojem. Pro takové úkoly budou lepší volbou indukční přístroje nebo přesné hořáky. Pájka ALU1 je k dispozici v cívkách s hmotností 250 g jako drát o průměru 1 mm a 2 mm.

Pájka navržená pro spojování hliníkových prvků.

Řada HF3

Řada HF32 byla vyvinuta s ohledem na přísné mezinárodní normy.

Pájka je připravena v souladu s přísnými normami (mimo jiné normou DIN EN 29454) a klasifikována jako typ ROL0 podle standardu IEC 61190-1-3 (0% obsah halogenidů, nízká aktivita tavidla na bázi organických kyselin). Vyznačuje se vytvářením malého množství výparů. Výrobky řady zanechávají stopové, suché, tvrdé usazeniny bez korozivních vlastností (volitelně mohou být odstraněny z optických nebo elektromechanických důvodů). Výrobce doporučuje pájky HF3 pro ruční i strojní pájení pomocí automatických podavačů – jak ve výrobě, tak při opravách a zlepšování stávajících spojů (resoldering), také s povrchově instalovanými prvky (SMD). Výrobky jsou bezolovnaté, jsou k dispozici v podobě drátů o průměrech 1 mm a 1,5 mm.

Řady Kristall 600 a 611

Produktová řada Kristall je jedním z vlajkových produktů společnosti STANNOL. Kristall 600 je pájka určená především pro tradiční, ruční pájení, opravy – umožňuje spojovat měděné, mosazné a předem pocínovanéprvky. Zároveň se jedná o produkt bez halogenidů a olova, jehož tavidlo je založeno na syntetických pryskyřicích (bez kalafuny). Jeho výhodou je dobrá smáčitelnost (nízké povrchové napětí pájky) dosahována při teplotách nad 280 °C. Nejlepších výsledků pájení je dosahováno v tepelném rozsahu od 340 °C do 360 °C. Je třeba zdůraznit, že při výrobě Kristallu se používají složky, které splňují standardy FAIRTIN stanovené společností STANNOL, a tedy pocházejí z ekologicky šetrných zdrojů, dodávaných firmami, které zaručují dobré pracovní podmínky pro své zaměstnance.

Řady Kristall jsou bezolovnaté pájky přizpůsobené pro ruční pájení.

Pájky Kristall 611 mají podobnou charakteristiku, ale byly navrženy tak, aby urychlovaly procesy pájení a splňovaly požadavky výrobních (strojních) aplikací. Jejich složení omezuje negativní vliv výparů tavidla na lidské zdraví (vyznačují se mírným zápachem). Výrobky obou řad jsou k dispozici v cívkách 250 g a 500 g a v průměrech od 0,5 mm do 1 mm.

Řada Trilence 2708 a 3505

500 g cívka je přizpůsobena pro použití ve strojové výrobě obvodů.

Pájky Trilence obsahují halogenidové sloučeniny (0,5 % a 0,7 %). Jejich cílem je přizpůsobit řadu pro použití ve většině strojních výrobních procesů (využívajících pájecí hroty, indukční systémy či laserové paprsky). Technologie FLOWTIN, která je založena na vysoce aktivních tavidlech a přísadách stříbra ve slitině, umožnila výrobci dosáhnout relativně nízkých (ve srovnání s typickou bezolovnatou pájkou) provozních teplot v rozmezí od 217 °C do 227 °C. Řada Trilence se vyznačuje vynikající tekutostí a vytváří průhlednou vrstvu pouze v místech pájení (minimalizace rozstřikování tavidla). Kromě typických průměrů drátu (0,5... 1 mm) je k dispozici také pájka o průměru 1,2 mm – především v cívkách o hmotnosti 500 g.

Řada WS2413

WS2413 patří k „nejagresivnějším” pájkám v nabídce společnosti STANNOL. Jsou založeny na rozpustných ve vodě tavidlech obsahujících sloučeniny halogenidů. Jejich účelem je usnadnit práci s prvky, jejichž povrch je nebo může být zoxidovaný. Přestože jsou výrobky primárně určeny ke spojování předmětů vyrobených z mědi, mosazi nebo pocínovaných, lze je úspěšně použít s téměř jakýmkoliv kovem (kromě nerezové oceli a hliníku). Složení ECOLOY TC umožňuje dosáhnout mechanicky trvanlivé spoje s nízkým elektrickým odporem při provozní teplotě 227 °C. Vzhledem ke korozivním vlastnostem použitého tavidla výrobce důrazně doporučuje vyčistit obvod od sedimentů (jsou snadno odstranitelné při použití vodní lázně).

Pájka WS2413 umožňuje pájení vysoce oxidovaných povrchů.

Řada ZV16

Pájky ZV16 zanechávají měkký sediment, který lze mechanicky odstranit.

Pájky řady ZV16 jsou navrženy pro zdravotně nezávadnou, efektivní a přesnou práci. Jedná se o pájecí dráty o průměrech od 0,5 mm do 1 mm, jež jsou vybaveny jádrem s tavidlem (1,6 % hmotnosti) bez halogenidových sloučenin, obsahující aktivátory na bázi organických kyselin a chemicky modifikovaných pryskyřic (omezující negativní vliv kalafunových výparů). Zbytky z montážního procesu jsou měkké a mohou být odstraněny ESD kartáčem (štětec chráněný proti zkratu elektrostatického náboje) – pájka je proto klasifikována jako no-clean. Tyto výrobky jsou ideální pro práce vyžadující přesnost, se systémy SMD, pro opravách a výrobě PCB obvodů v technologii osazování plošných spojů a povrchové technologii.

Ostatní nabídka STANNOL

Nakonec je třeba zdůraznit, že úplný sortiment STANNOL v katalogu obsahuje mnoho produktů. Jedná se bez výjimky obezolovnaté pájky v podobě drátů o průměrech od 0,3 mm do 2 mm, jež jsou určeny k měkkému pájení. Vyznačují se nízkým nebo žádným obsahem halogenidů; z větší části nevyžadují čištění po montážním procesu (no-clean) a byly klasifikovány podle evropské normy EN 29454. Výrobce nabízí pájky dokonale přizpůsobené jak pro strojové výrobní procesy, tak i pro ruční pájení prováděné jako součást servisních prací. Většina výrobků STANNOL v katalogu TME je k dispozici přímo z naších skladů. Díky tomu můžeme našim zákazníkům zaručit maximální zkrácení dodací lhůty. Prohlédněte si naši nabídku na níže uvedeném odkazu.

Text připravila společnost Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

2022081501 / 15.08.2022 / Různé / TME Czech Republic s.r.o. /

OSCILOSKOPY TELEDYNE LECROY ŘADY WAVESURFER 3000Z
Osciloskopy firmy Teledyne Lecroy řady WaveSurfer 3000Z jsou čtyřkanálová zařízení určená pro efektivní diagnostiku a analýzu elektronických obvodů – ve fázi jejich prototypování i servisu. Pokročilá funkcionalita jde ruku v ruce s jednoduchostí použití, které je dosaženo díky použití dotykového rozhraní MAUI.

PRVKY NABÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY OD ZNAČKY PANASONIC
Infrastruktura vybudovaná pro elektrická vozidla zahrnuje především nabíjecí stanice. Vzhledem k tomu, že tato zařízení jsou přísně standardizována, vyrábí je mnoho výrobců v oblasti elektrotechniky. K tomu přispívají prestižní dodavatelé elektronických součástek, jako je například Panasonic, kteří nabízejí špičkové součástky a podsestavy šité na míru právě těmto aplikacím.

KABELY Z RODINY ECOGEN® ZNAČKY ALPHA WIRE
Po celá léta byl jedním z největších problémů automatizace a průmyslu jejich dopad na zvýšenou produkci materiálů škodlivých pro životní prostředí. Doposud byla každá modernizace elektroinstalace ve větší či menší míře spojena se vznikem obtížně likvidovatelného odpadu. Ale to už je minulost

NOVÉ UNIVERZÁLNÍ KRABIČKY ŘADY ZP OD KRADEXU
KRADEX je polský výrobce plastových krabiček, který zahájil svou činnost v roce 1985. Od samého začátku klade firma důraz na rozvoj výrobních procesů, výběr surovin a také na modernizaci technického zázemí.

MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRMY POLOLU
Do nabídky TME byly zařazeny miniaturní DC-DC měniče s konstantním výstupním napětím (k dispozici v provedení od 3,3 V do 15 V DC). Tyto výrobky pocházejí z portfolia americké značky Pololu.

MOŽNOSTI A FUNKCE NAPÁJECÍCH ZDROJŮ SPE ZNAČKY OWON
Výběr laboratorního napájecího zdroje může být obtížný úkol. Zejména pokud hledáme kompaktní zařízení se širokou funkčností, ale zároveň nepřekračující určitý rozpočet. V takovém případě se vyplatí věnovat pozornost nabídce značky OWON.

JEDNODESKOVÉ POČÍTAČE BANANA PI
Jednodeskové počítače umožňují vyvíjet složité projekty. Jsou atraktivní platformou nejen pro žáky, studenty a amatéry – ale rovněž pro profesionály. V době nedostatku na trhu doporučujeme našim zákazníkům řešení, které je jedno z nejpopulárnějších ve své oblasti: počítače Banana Pi.

PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDROJ MANSON SDP-2210
Nastavitelné napájecí zdroje patří k základnímu laboratornímu vybavení – jsou nepostradatelným pracovním nástrojem v servisech elektrických zařízení, odděleních výzkumu a vývoje, učebnách vzdělávacích jednotek a dílnách kutilů.

POJISTKY OPTIFUSE V NABÍDCE TME
Při výběru správného druhu pojistky se vyplatí zaměřit na její základní parametry, jako je typ, druh pouzdra, jmenovitý proud a napětí nebo provozní teplota. Z mnoha výrobců pojistek stojí za zmínku nabídka značky Optifuse, jejíž výrobky jsou k dispozici v našem katalogu:

PLYNOVÉ PRUŽINY ZNAČKY PNEUMAT JIŽ DOSTUPNÉ ZE SKLADŮ TME
Již delší dobu pracujeme v TME narozšíření sortimentu výrobků z oblasti pneumatiky. V této části našeho katalogu je v současnosti jedním z největších dodavatelů značka Pneumat. V katalogu TME právě přibyla nová řešení tohoto výrobce – plynové pružiny.

360STUPŇOVÝ 2D LASEROVÝ SKENER ZNAČKY DFROBOT
Zařízení s názvem LIDAR převzalo svůj název z angl. light detection and ranging. Jeho účelem je určit vzdálenost od nejbližšího povrchu v daném směru.

ZÁZNAMNÍKY SE ZOBRAZOVAČEM ŘADY KD6 FIRMY LUMEL
Nabídka TME se rozšířila o záznamník řady KD6 firmy Lumel určený pro měření a kontrolu parametrů technologických procesů. Zařízení může shromažďovat data v měřicích a regulačních systémech nebo fungovat jako autonomní měřicí a záznamový přístroj.

Zajímavé videa


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.


PRŮMYSLOVÉ PŘEVODNÍKY TLAKU ZNAČKY CYNERGY3


Introducing NVIDIA DGX A100

Firma týdne

CML Microcircuits


Adresář


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIA


ECOM s.r.o.


Yamaichi Electronics USA Inc.


Laird Thermal Systems


HARTINGKalendář
CES® 2024, 9.1.-12.1.2024, Las Vegas
DistribuTECH, 23.1.-25.1.2024, Indianapolis, IN
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813