Adresář
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics

19.04.2024 0:07:02
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

Access Point WBE750
 
NETGEAR WBE750: nadupaný výkon a nepřeko
POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381

JEDNODESKOVÉ POČÍTAČE BANANA PI
Jednodeskové počítače umožňují vyvíjet složité projekty. Jsou atraktivní platformou nejen pro žáky, studenty a amatéry – ale rovněž pro profesionály. V době nedostatku na trhu doporučujeme našim zákazníkům řešení, které je jedno z nejpopulárnějších ve své oblasti: počítače Banana Pi.

V posledních letech byly v oblasti elektroniky jednoduché jednodeskové počítače jedněmi z nejrychleji rostoucích skupin produktů. Získaly oblibu díky spojení nevelkých rozměrů, velkého výpočetního výkonu a optimálního výběru rozhraní. Jejich doplňkovou předností je kompatibilita s bezplatnými operačními systémy, obvykle z rodiny Linuxu (včetně Androidu) nebo Unixu (původce FreeBSD). Jsou tak atraktivním a univerzálním nástrojem pro realizaci mnoha projektů – nejen amatérských, ale rovněž průmyslových. Počet nápadů na aplikace těchto nevelkých počítačů rostl proporcionálně k rozvoji komunity zaměřující se na vývoj pro ně určeného softwaru a příslušenství.

Od jisté doby pociťujeme problémy s dostupností některých, dříve populárních modelů jednodeskových počítačů. Za těchto okolností se mnoho nadšenců začalo rozhlížet po konkurenčních řešení. Zákazníkům, kteří se zajímají o takové výrobky, doporučujeme počítače Banana Pi firmy Sinovoip. Jsou to výrobky s velmi dobrými parametry a především jsou v současnosti nejen v nabídce, ale také ve skladech TME.

Banana Pi Zero

V případě BANANA-PI-ZERO máme co do činění s miniaturním řešením postaveným kolem výkonného, čtyřjádrového procesoru Allwinner H2 založeného na architektuře ARM7. Počítač má předinstalovanou paměť SDRAM DDR3 s kapacitou 512 MB. Na PCB je umístěná vícefunkční, 40vývodová zásuvka GPIO (kompatibilní s populárním standardem) v rastru 2,54 mm, tj. přizpůsobená pro instalaci kolíkového konektoru. Na desce je také slot karty MicroSD, zásuvka USB OTG (On-The-Go, neboli umožňující počítači plnit úlohu hostitele), jak rovněž mini HDMI. Počítač má integrovaný komunikační modul WiFi/Bluetooth (s možností připojení externí antény). Pro stavbu Banana Pi byly použity prvky, které nativně podporuje systém Android 4.4 a Linux (mj. v distribucích Raspbian a Ubuntu).

Na rozdíl od mnoha konkurenčních modelů je počítač Banana Pi Zero továrně vybaven tlačítky ON a RESET.

Model Banana Pi Zero se vejde na PCB s rozměry 60x30mm.

Banana Pi Zero

 

Banana Pi M5

Montážní otvory a konektory Banana Pi jsou podobné jak u konkurenčních řešení.

BANANA-PI-M5 je návrh se značně vyspělejšími možnostmi. Na desce s rozměry 92x60 mm se nachází čtyřjádrový procesor Amlogic S905X3 Quad-Core pracující na kmitočtu 2 GHz, podporovaný grafickým obvodem (GPU) Mali-G31. Velikost paměti RAM (v tomto případě realizované v technologii LPDDR4) je 4 GB. Počítač je vybavenintegrovanou trvalou pamětí (eMMC) s kapacitou 16 GB.

Počítač značky Sinovoip má 4 porty USB B ve standardu 3.0 a také konektory RJ45 (Ethernet), HDMI, slot karty microSD a 40pinové vyvedení GPIO (obsluhující mj. binární signály, UART, I2C, výstup PWM). Zajímavým doplňkem umožňujícím snadný vývoj multimediálních projektů je integrovaný IR přijímač.

Banana Pi M5 může pracovat s operačním systém Android 9 a také s Linuxem (v distribuci Raspbian, Ubuntu a Debian).

Banana Pi M5

Parametr BANANA-PI-ZERO BANANA-PI-M5
Kapacita paměti RAM 512 MB 4 GB
Druh paměti DDR3 eMMC, LPDDR4
Kapacita paměti Flash n/d 16 GB
Procesor ARM H2+ Quad-Core, ARM H3 Quad-Core Amlogic S905X3 Quad-Core
Druh architektury Cortex A7 Cortex A55
Grafický obvod ARM Mali-400MP2 ARM Mali-G31
Rozměry 60x30 mm 92x60 mm
Multimediální konektor mini HDMI HDMI, Jack 3,5 mm
Konektory USB USB B micro x2 USB B 3.0 x4, USB C
Konektor Ethernet ne Ano, RJ45NOVÉ PÁJECÍ STANICE JBC
Technologie pájecích stanic se vyvíjí spolu s miniaturizací zařízení a komponent. Moderní, profesionální vybavení servisních stanic či laboratoří, kde se elektronické obvody vyrábějí ručně, se vyznačuje funkčností daleko přesahující možnosti „klasických“ nástrojů.

HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ
Dávno pryč jsou doby, kdy poznávacím znamením hráčů byl opotřebovaný a zaprášený počítač se skříní, kterou držely pohromadě čtyři různé šroubky a kus provázku. Dnes je atributem nadšence působivé vybavení a ještě působivější stanoviště.

POWER SUPPLY OD FIRMY PANASONIC – PŘEHLED ŘEŠENÍ
Přestože v dnešním světě jsou základní elektronické součástky, jako jsou například rezistory, kondenzátory a tlumivky, často zastíněny všudypřítomnými mikroprocesory, tak právě tyto zdánlivě všední součástky tvoří základ, bez něhož by žádný pokročilý elektronický systém nemohl existovat. Právě díky těmto prvkům jsou uskutečňovány základní úkoly a funkce elektronických obvodů.

KOMPENZAČNÍ KABELY HELUKABEL PRO TERMOČLÁNKY
V nabídce TME jsou k dispozici kompenzační kabely pro termočlánky od známého a uznávaného výrobce, značky HELUKABEL. Jedná se o společnost, která dodává různé výrobky pro vytváření profesionálních připojení podle průmyslových standardů kvality a trvanlivosti – od napájení až po moderní digitální komunikaci.

PRŮMYSLOVÁ, SIGNÁLNÍ A DALŠÍ KABELÁŽ
Použití správné kabeláže určuje kvalitu konečného výsledku v každé aplikaci: od realizace připojení pro elektrické nářadí až po provádění složitých instalací v oblasti průmyslové automatizace. Společnost TKD si klade za cíl poskytovat řešení šitá na míru specifickým požadavkům z mnoha odvětví...

PRŮMYSLOVÉ TELEKOMUNIKAČNÍ KABELY FIRMY HELUKABEL
Značka HELUKABEL patří k rozeznatelným dodavatelům vysoce kvalitních kabelů pro různé účely. Základem nabídky výrobce jsou kabely pro profesionální aplikace, a tedy i – průmyslové. Jejich sortiment v katalogu TME je široký a zahrnuje nejoblíbenější přenosové standardy používané v automatizačních systémech, jakož i průmyslové IT sítě.

OSCILOSKOPY TELEDYNE LECROY ŘADY WAVESURFER 3000Z
Osciloskopy firmy Teledyne Lecroy řady WaveSurfer 3000Z jsou čtyřkanálová zařízení určená pro efektivní diagnostiku a analýzu elektronických obvodů – ve fázi jejich prototypování i servisu. Pokročilá funkcionalita jde ruku v ruce s jednoduchostí použití, které je dosaženo díky použití dotykového rozhraní MAUI.

PRVKY NABÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY OD ZNAČKY PANASONIC
Infrastruktura vybudovaná pro elektrická vozidla zahrnuje především nabíjecí stanice. Vzhledem k tomu, že tato zařízení jsou přísně standardizována, vyrábí je mnoho výrobců v oblasti elektrotechniky. K tomu přispívají prestižní dodavatelé elektronických součástek, jako je například Panasonic, kteří nabízejí špičkové součástky a podsestavy šité na míru právě těmto aplikacím.

KABELY Z RODINY ECOGEN® ZNAČKY ALPHA WIRE
Po celá léta byl jedním z největších problémů automatizace a průmyslu jejich dopad na zvýšenou produkci materiálů škodlivých pro životní prostředí. Doposud byla každá modernizace elektroinstalace ve větší či menší míře spojena se vznikem obtížně likvidovatelného odpadu. Ale to už je minulost

NOVÉ UNIVERZÁLNÍ KRABIČKY ŘADY ZP OD KRADEXU
KRADEX je polský výrobce plastových krabiček, který zahájil svou činnost v roce 1985. Od samého začátku klade firma důraz na rozvoj výrobních procesů, výběr surovin a také na modernizaci technického zázemí.

MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRMY POLOLU
Do nabídky TME byly zařazeny miniaturní DC-DC měniče s konstantním výstupním napětím (k dispozici v provedení od 3,3 V do 15 V DC). Tyto výrobky pocházejí z portfolia americké značky Pololu.

MOŽNOSTI A FUNKCE NAPÁJECÍCH ZDROJŮ SPE ZNAČKY OWON
Výběr laboratorního napájecího zdroje může být obtížný úkol. Zejména pokud hledáme kompaktní zařízení se širokou funkčností, ale zároveň nepřekračující určitý rozpočet. V takovém případě se vyplatí věnovat pozornost nabídce značky OWON.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.

Firma týdne

BALLUFF


Adresář


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIAKalendář
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813