Adresář
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics

19.04.2024 0:07:02
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

Access Point WBE750
 
NETGEAR WBE750: nadupaný výkon a nepřeko
POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381

POWER SUPPLY OD FIRMY PANASONIC – PŘEHLED ŘEŠENÍ
Přestože v dnešním světě jsou základní elektronické součástky, jako jsou například rezistory, kondenzátory a tlumivky, často zastíněny všudypřítomnými mikroprocesory, tak právě tyto zdánlivě všední součástky tvoří základ, bez něhož by žádný pokročilý elektronický systém nemohl existovat. Právě díky těmto prvkům jsou uskutečňovány základní úkoly a funkce elektronických obvodů.

V katalogu TME najdete nabídku mnoha firem vyrábějících pasivní prvky. Jednou z nich je japonský elektronický gigant, Panasonic. Popsat všechny komponenty dostupné v katalogu TME v jednom článku by bylo obtížné, proto se tentokrát zaměříme na několik vybraných kategorií. Důležité je, že prvky Power Supply od společnosti Panasonic se vyznačují důmyslnou konstrukcí, která prodlužuje životnost součástek až na dvojnásobek. Zároveň se konstruktérům podařilo výrazně zmenšit rozměry výrobků a ušetřit tak až 60 % místa potřebného pro aplikaci na PCB, což má u mnohých zařízení velký význam.

Rezistory SMD

Rezistory jsou základní elektronické prvky, které umožňují řídit tok proudu v elektrických obvodech. V katalogu rezistorů Panasonic nalezneme prvky v různých variantách pouzder: 0201, 0402, 0603, 0805, 1206, 1210, 1812, 2012 a 2512, s typickými hodnotami pro elektronické obvody. Součástky jsou přizpůsobeny pro povrchovou montáž SMD a jsou k dispozici v několika výkonových variantách, od 50 mW do 3 W. Rezistory jsou navíc v souladu s normou AEC Q200.

Rezistor thick film s výkonem 0,5 W.

Rezistory Panasonic v TME

Kondenzátory

V nabídce TME jsou také kondenzátory, tedy základní elektronické prvky určené k ukládání energie. Panasonic dodává několik typů těchto součástek, mimo jiné polymerové a hybridní kondenzátory určené pro montáž SMD a THT, elektrolytické kondenzátory se specifickou polaritou a prvky s fóliovou strukturou. Tyto kondenzátory mohou pracovat při různých hodnotách napětí, a to od 2 V DC až do 2000 V DC, navíc se vyznačují různými hodnotami kapacity od 0,1 nF do 22 mF. Stejně jako rezistory jsou i kapacitní prvky v souladu s normou AEC Q200 a jsou k dostání v různých variantách pouzder, což umožňuje zvolit kondenzátor, který bude dokonale vyhovovat navrženému řešení.

Výběr kondenzátorů značky Panasonic

 

Tlumivky

Další skupinou základních pasivních prvků nabízených společností Panasonic jsou tlumivky. Ty se používají k filtrování signálů a (v některých případech) k ukládání energie. V katalogu TME je k dispozici široká nabídka těchto prvků od tohoto japonského výrobce. Tlumivky jsou určeny pro povrchovou montáž SMD a vyznačují se indukčností v rozsahu 0,33 H až 0,1 mH, zatímco jejich provozní proud se pohybuje v rozmezí 1,7 A až 56,7 A. Drátové tlumivky Panasonic jsou v souladu s normou AEC Q200 a jejich tolerance činí +/-20%.

Drátová tlumivka s indukčností 47 µH.

Tlumivky značky Panasonic v katalogu TME

 

Použití prvků Power Supply od společnosti Panasonic

Zcela zřejmým použitím prvků Power Supply jsou napájecí systémy. Jak uvádí výrobce, rezistory, kondenzátory a tlumivky Panasonic se dokonale osvědčí v měničích napětí DC/DC, které se používají k převodu stejnosměrného napětí z jedné úrovně na jinou. Díky široké škále komponent lze tento typ zařízení navrhovat mnoha způsoby v závislosti na konkrétních požadavcích dané aplikace. Pokud máte k dispozici informace o napájecím napětí, očekávaném výstupním napětí, maximálním proudu protékajícím měničem, ale také o jeho účinnosti, můžete si z nabídky společnosti Panasonic snadno vybrat ty správné součástky. Jak již bylo zmíněno, prvky japonského výrobce umožňují výrazně zmenšit prostor potřebný pro obvod, což má velký význam u zařízení používaných v mnoha průmyslových a spotřebitelských aplikacích, kde je miniaturizace prioritou. Současně se díky vysoké kvalitě a spolehlivosti komponentů Panasonic prodlužuje životnost systémů, což následně snižuje náklady a pracovní zátěž servisních pracovníků a specialistů údržby.

Uvedené pasivní prvky jsou jen zlomkem celého sortimentu, který nabízí tento japonský gigant. V katalogu TME najdete ještě široký výběr výrobků pro automatizaci. Patří mezi ně mimo jiné různé typy snímačů (fotoelektrické, indukční, optické a další), regulační a řídicí systémy (spínače, měřiče nebo kontroléry PLC) a elektromotory. Stejně jako u pasivních prvků, si výrobce dal záležet na kvalitě a přesnosti svých řešení, což zaručuje, že tyto komponenty splňují náročné požadavky průmyslového odvětví.


NOVÉ PÁJECÍ STANICE JBC
Technologie pájecích stanic se vyvíjí spolu s miniaturizací zařízení a komponent. Moderní, profesionální vybavení servisních stanic či laboratoří, kde se elektronické obvody vyrábějí ručně, se vyznačuje funkčností daleko přesahující možnosti „klasických“ nástrojů.

HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ
Dávno pryč jsou doby, kdy poznávacím znamením hráčů byl opotřebovaný a zaprášený počítač se skříní, kterou držely pohromadě čtyři různé šroubky a kus provázku. Dnes je atributem nadšence působivé vybavení a ještě působivější stanoviště.

POWER SUPPLY OD FIRMY PANASONIC – PŘEHLED ŘEŠENÍ
Přestože v dnešním světě jsou základní elektronické součástky, jako jsou například rezistory, kondenzátory a tlumivky, často zastíněny všudypřítomnými mikroprocesory, tak právě tyto zdánlivě všední součástky tvoří základ, bez něhož by žádný pokročilý elektronický systém nemohl existovat. Právě díky těmto prvkům jsou uskutečňovány základní úkoly a funkce elektronických obvodů.

KOMPENZAČNÍ KABELY HELUKABEL PRO TERMOČLÁNKY
V nabídce TME jsou k dispozici kompenzační kabely pro termočlánky od známého a uznávaného výrobce, značky HELUKABEL. Jedná se o společnost, která dodává různé výrobky pro vytváření profesionálních připojení podle průmyslových standardů kvality a trvanlivosti – od napájení až po moderní digitální komunikaci.

PRŮMYSLOVÁ, SIGNÁLNÍ A DALŠÍ KABELÁŽ
Použití správné kabeláže určuje kvalitu konečného výsledku v každé aplikaci: od realizace připojení pro elektrické nářadí až po provádění složitých instalací v oblasti průmyslové automatizace. Společnost TKD si klade za cíl poskytovat řešení šitá na míru specifickým požadavkům z mnoha odvětví...

PRŮMYSLOVÉ TELEKOMUNIKAČNÍ KABELY FIRMY HELUKABEL
Značka HELUKABEL patří k rozeznatelným dodavatelům vysoce kvalitních kabelů pro různé účely. Základem nabídky výrobce jsou kabely pro profesionální aplikace, a tedy i – průmyslové. Jejich sortiment v katalogu TME je široký a zahrnuje nejoblíbenější přenosové standardy používané v automatizačních systémech, jakož i průmyslové IT sítě.

OSCILOSKOPY TELEDYNE LECROY ŘADY WAVESURFER 3000Z
Osciloskopy firmy Teledyne Lecroy řady WaveSurfer 3000Z jsou čtyřkanálová zařízení určená pro efektivní diagnostiku a analýzu elektronických obvodů – ve fázi jejich prototypování i servisu. Pokročilá funkcionalita jde ruku v ruce s jednoduchostí použití, které je dosaženo díky použití dotykového rozhraní MAUI.

PRVKY NABÍJECÍCH STANIC PRO ELEKTROMOBILY OD ZNAČKY PANASONIC
Infrastruktura vybudovaná pro elektrická vozidla zahrnuje především nabíjecí stanice. Vzhledem k tomu, že tato zařízení jsou přísně standardizována, vyrábí je mnoho výrobců v oblasti elektrotechniky. K tomu přispívají prestižní dodavatelé elektronických součástek, jako je například Panasonic, kteří nabízejí špičkové součástky a podsestavy šité na míru právě těmto aplikacím.

KABELY Z RODINY ECOGEN® ZNAČKY ALPHA WIRE
Po celá léta byl jedním z největších problémů automatizace a průmyslu jejich dopad na zvýšenou produkci materiálů škodlivých pro životní prostředí. Doposud byla každá modernizace elektroinstalace ve větší či menší míře spojena se vznikem obtížně likvidovatelného odpadu. Ale to už je minulost

NOVÉ UNIVERZÁLNÍ KRABIČKY ŘADY ZP OD KRADEXU
KRADEX je polský výrobce plastových krabiček, který zahájil svou činnost v roce 1985. Od samého začátku klade firma důraz na rozvoj výrobních procesů, výběr surovin a také na modernizaci technického zázemí.

MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRMY POLOLU
Do nabídky TME byly zařazeny miniaturní DC-DC měniče s konstantním výstupním napětím (k dispozici v provedení od 3,3 V do 15 V DC). Tyto výrobky pocházejí z portfolia americké značky Pololu.

MOŽNOSTI A FUNKCE NAPÁJECÍCH ZDROJŮ SPE ZNAČKY OWON
Výběr laboratorního napájecího zdroje může být obtížný úkol. Zejména pokud hledáme kompaktní zařízení se širokou funkčností, ale zároveň nepřekračující určitý rozpočet. V takovém případě se vyplatí věnovat pozornost nabídce značky OWON.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.

Firma týdne

BALLUFF


Adresář


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIAKalendář
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813