Adresář
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics

23.05.2024 0:07:15
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

Access Point WBE750
 
NETGEAR WBE750: nadupaný výkon a nepřeko
POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381

Optimální řešení konektorů pro domácí zdravotní péči
Výhody plastových push-pull konektorů při dálkovém monitorování pacientů

V rychle se rozvíjejícím prostředí zdravotní péče se klade stále větší důraz na řešení domácí zdravotní péče. Jednou z klíčových součástí této zásadní změny v přístupu jsou zdravotnické konektory. Tato zařízení hrají klíčovou roli při zajišťování bezproblémové komunikace mezi různými zdravotnickými zařízeními, zajišťují bezpečnost pacientů a zvyšují celkovou účinnost systémů domácí zdravotní péče. Ryan Humphreys, senior associate product manager ve společnosti PEI-Genesis, která je specialistou na kabely a konektory, vysvětluje požadavky na konstrukci konektorů pro domácí zdravotní péči.

Domácí zdravotní péče získala v posledních letech obrovský význam, což je dáno faktory, jako je stárnutí populace, rostoucí náklady na zdravotní péči a požadavky na ochranu a samovyšetřování v souvislosti s pandemií koronaviru.

Pacienti mají nyní více možností, jak zvládat chronická onemocnění, jak získat pooperační péči, a dokonce jak provádět diagnostiku doma. Tento přechod z nemocničního do domácího prostředí však vyžaduje spolehlivý a propojený systém zdravotnických zařízení. Zdravotnické konektory slouží jako základ tohoto systému a usnadňují tok dat a energie mezi zařízeními při zachování bezpečnosti pro pacienty.

Společnost Insider Intelligence předpovídá, že globální trh se systémy pro dálkové monitorování pacientů dosáhne do roku 2027 hodnoty 1,7 miliardy dolarů. Podobně i nedávná zpráva společnosti McKinsey uvádí, že domácí péče má potenciál zpřístupnit kvalitnější péči pro spotřebitele s nižšími náklady na zdravotnické systémy. To je možné díky pokroku v technologii zdravotnických zařízení – zejména díky inovacím v konstrukci elektrických konektorů.

Požadavky na domácí konektory

Zdravotnické konektory pro domácí zdravotní péči jsou hlavními hrdiny moderních zdravotnických systémů, které umožňují bezproblémový provoz propojených zdravotnických zařízení v pohodlí domova pacientů. Tyto konektory musí být odolné, aby vydržely každodenní náročné používání, musí mít krytí IP67 proti vniknutí pevných částic a vody a musí být vybaveny stíněním proti elektromagnetickému rušení, aby zajišťovaly pokud možno spolehlivý přenos dat. Ačkoli jsou tyto vlastnosti pro konektory domácí zdravotní péče výhodné, očekávání pacientů se rozcházejí.

Zdravotnické konektory se musí také snadno čistit a dezinfikovat, aby se zabránilo šíření infekcí. Za tímto účelem jsou rozhodující hladké, neporézní materiály, jako jsou plasty a uzavřené konstrukce.

Při používání zdravotnických zařízení v domácím prostředí, jako je měření glykémie nebo monitorování krevního tlaku, může být problémem omezený prostor. Pacienti již mohou mít kvůli svému zdravotnímu stavu omezené možnosti pohybu, takže zařízení s objemnou konstrukcí a složitým zapojením nemusí být praktické.

U domácích zdravotnických zařízení se často upřednostňují plastové push-pull konektory díky jejich cenové výhodnosti a hygienickým vlastnostem ve srovnání s kovovými alternativami. Zásluhou kompaktních rozměrů jsou vhodné pro přenosná nebo nositelná zdravotnická zařízení, takže pacienty neobtěžují těžkopádné a komplikované přístroje.

Plastové konektory jsou navíc nevodivé, což snižuje riziko úrazu elektrickým proudem nebo rušení při používání zařízení. Jsou také odolnější vůči korozi a vydrží působení různých podmínek prostředí, takže jsou spolehlivé pro dlouhodobé používání.

Domácí zařízení musí být schopna snést i hrubší zacházení. Pokud pacienti nosí své zařízení v tašce nebo v kapse, může tím dojít k opotřebení elektrických součástí. Plastové konektory jsou vhodnější než kovové, protože v případě poškození konektoru lze plastové konektory snáze sehnat a jejich výměna je levnější.

Zabezpečení vnitřních součástí

K ochraně vnitřních součástí konektorů a kabelů začlenila společnost LEMO Redel do konstrukce západek svých plastových push-pull konektorů vnější uvolňovací objímky. Tato funkce zajišťuje, že spojení zůstane neporušené, i když obsluha za kabel zatáhne. V situacích vyžadujících rychlé odpojení od zařízení může obsluha pohodlně zatáhnout za vnější uvolňovací objímku a konektor rychle odpojit.

Zajištění ochrany propojení a kontaktů je kritickým aspektem návrhu konektorů pro zdravotnická zařízení. To je důležité zejména proto, že tyto konektory musejí podporovat vyšší rychlosti a hustotu v zájmu snadnějšího sběru a přenosu dat. Vzhledem k potenciálně rostoucí poptávce po vzdáleném monitorování pacientů je nanejvýš důležité zaručit bezpečnost a výkonnost výpočetních prvků konektoru.

Spolehlivost a uživatelská přívětivost jsou nezbytnými vlastnostmi konektorů zdravotnických zařízení, ať už se používají v nemocnici nebo v domácnosti. Plastové push-pull konektory společnosti LEMO Redel jsou navrženy s ohledem na snadnou obsluhu a mohou být barevně odlišeny podle zařízení, čímž se snižuje pravděpodobnost náhodných záměn. Kromě toho může být materiál jejich pouzdra sterilizován bez rizika průniku vody, čímž se minimalizuje možnost bakteriální kontaminace. Konektory také indikují připojení slyšitelným cvaknutím, které uživatele upozorní na jejich správné a úplné zapojení.

Důraz na důvěru

Podobně jako pacienti důvěřují svým lékařům, je pro výrobce originálních zdravotnických zařízení (OEM) nezbytné, aby měli důvěru ve své dodavatele, kteří pro jejich zařízení zajišťují vhodné konektory.

S pokračujícím technologickým pokrokem musejí konstruktéři zdravotnických konektorů i nadále ostražitě hledat inovativní řešení, která nejen splňují základní požadavky, ale také zvyšují celkovou kvalitu péče poskytované v prostředí domácí zdravotní péče. Významně tak přispívají k probíhající transformaci poskytování zdravotní péče a umožňují pacientům a jejich pečovatelům aktivně se podílet na péči o zdraví a pohodu z pohodlí domova.

Společnost PEI-Genesis reaguje na rostoucí poptávku po domácí zdravotní péči tím, že podporuje partnerství s výrobci a integruje flexibilitu, vysoký výkon a bezpečnost do jednoduchých ergonomických návrhů.

Chcete-li se seznámit s rozsáhlou nabídkou značek konektorů pro zdravotnická zařízení a řadou produktů, které může společnost PEI-Genesis poskytnout, navštivte stránku www.peigenesis.com .

2024022301 / 23.02.2024 / Elektronické součástky / PEI-Genesis /

Optimální řešení konektorů pro domácí zdravotní péči
Výhody plastových push-pull konektorů při dálkovém monitorování pacientů

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.

Firma týdne

BALLUFF


Adresář


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIAKalendář
sps Italia, Parma, 28.-30.5.2024
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813