Adresář
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics

23.05.2024 0:07:15
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

Access Point WBE750
 
NETGEAR WBE750: nadupaný výkon a nepřeko
POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381

Jubilejní 30. ročník mezinárodního elektrotechnického veletrhu AMPER 2024 s podtitulem SMART AND CONNECTED WORLD je připraven.
410 VYSTAVOVATELŮ Z 23 ZEMÍ PŘEDSTAVÍ TECHNOLOGIE, KTERÉ ŘÍDÍ SVĚT.

Veletrh AMPER se vzhledem k prezentaci firem na nejvyšší úrovni v České republice a na Slovensku etabloval jako nejvýznamnější událost elektrotechnických odborníků. Vystavovatelé budou prezentovat ucelená portfolia výrobků a řešení, ale též novinky a inovace z oborů elektrotechniky, energetiky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení, měřicí a řídicí techniky, elektronických součástek a modulů ve výstavních halách V a F brněnského výstaviště na ploše 20 000 m2.

AMPER 2024 V ČÍSLECH

  •  410 VYSTAVOVATELŮ z 23 ZEMÍ (150 ze zahraničí, z toho Čína 34, Slovensko 27, Německo 22, Polsko 18, Rakousko 12, Tchaj-wan 8, Turecko 5, Maďarsko 3, Švýcarsko 3, Belgie 2, Francie 2, Indie 2, Itálie 2, Velká Británie 2, Bulharsko 1, Finsko 1, Gruzie 1, Chorvatsko 1, Irsko 1, Norsko 1, Srbsko 1, Švédsko 1)
  • 81 MEDIÁLNÍCH A ODBORNÝCH PARTNERŮ
  • 6 NOMINACÍ V SOUTĚŽI O ZLATÝ AMPER
  • 11 KONFERENCÍ A SEMINÁŘŮ
  • AMPER SUMMIT za účasti předsedy vlády ČR Petra Fialy BUDOUCNOST ČESKÉHO JADERNÉHO PRŮMYSLU VE STŘEDNÍ EVROPĚ
  • ŘADA NOVINEK VYSTAVOVATELŮ – jsou uvedeny na webu AMPER.cz
  • OČEKÁVANÁ NÁVŠTĚVNOST 25 TISÍC ODBORNÍKŮ. Odborná účast je letošní prvořadou prioritou pro vystavovatele i pro pořadatele. Veletrh je určen pro elektrotechniky, techniky navazujících oborů, energetiky, obchodníky, řídící pracovníky, technology, konstruktéry, projektanty, zástupce municipalit a investory v průmyslu, dopravě i ve stavebnictví.

Protože šíře elektrotechniky a elektroniky je na veletrhu velká a rozmanitá, navíc mnoho vystavovatelů se věnuje více oborům např. významní tradiční vystavovatelé firmy PHOENIX CONTACT a WAGO nebo nový vystavovatel firma KEYENCE. Pro snazší zdokumentování jsme proto vybrali několik dominantních tematických zón.

TECHNOLOGIE PRO OBNOVITELNÉ ENERGIE

Řešení pro obnovitelné energie je klíčovým tématem rezonujícím napříč celou Evropskou unií. Na veletrhu se budou prezentovat fotovoltaické a větrné zdroje (např. firma SWPOWER) spolu s akumulací a uložením energie (např. firma AERS).

Obor energetiky (výroba, přenos, transformace a akumulace energie, rozváděčová technika, smart grids a další) na veletrhu představí celkem 112 firem převážně umístěných v hale V např. firmy KOČÍ-VALÁŠEK, BEZ TRANSFORMÁTORY, EATON, HAKEL, PFISTERER. K tématu se budou konat konference Solární Asociace – Aktuální trendy ve fotovoltaice a konference České Fotovoltaické Asociace – Malé Fotovoltaické Fórum (MFF). Partnery tématu jsou dále AF Power, PowerHUB, AKU-BAT.CZ, Energetika, Energie 21 a Unie komunitní energetiky.

KABELY, ELEKTROINSTALACE A ZABEZPEČENÍ

Vodiče, kabely, kabelové konfekce a kabelová technika společně s elektroinstalační, rozváděčovou a zabezpečovací technikou tvoří páteř pro napájení všech silnoproudých i elektronických zařízení a pro zabezpečení budov, dalších systémů a provozů. Představí se na 140 firem v hale V (např. firmy LABARA, PRYSMIAN KABELY, SILENT-CZECH, JABLOTRON, SALTEK) a mnoho dalších firem s příslušnými měřicími přístroji, ochrannými pomůckami a nářadím (např. firma WIHA POLSKA).

Partnery tématu jsou Asociace výrobců kabelů a vodičů ČR, portál Elektrika.cz, Elektrotechnický zkušební ústav, Asociace Grémium Alarm, portál ElektroPrůmysl.cz a vzdělávací agentura LPE pořádají tyto přednášky: Bezpečnost strojních zařízení 2024, Pravidelné a výchozí revize vyhrazených technických elektrických zařízení, Zkušenosti z projektování, instalací a revizí přepěťových ochran.

ELEKTRONICKÉ KOMPONENTY

Pasivní, polovodičové, optické, mechanické součástky, tištěné spoje, čipy, vestavné a další systémy jsou dominantním oborem v hale F. Celkem se představí na 120 vystavovatelů v opravdu celosvětovém měřítku, např. firmy HARTING, FISCHER ELETRONIK, SVK ELEKTRONIK, GM ELECTRONIC.

Partnery tématu jsou DPS Elektronika od A do Z, CADware s.r.o., BEN – technická literatura a časopis Jemná mechanika a optika.

AUTOMATIZACE A ŘIDÍCÍ SYSTÉMY

Automatizace budov, v průmyslu a logistice společně se senzorovou, měřicí a řídicí technikou nacházejí stále nová a nová uplatnění. Trend digitalizace se stále více promítá do všech hromadných procesů.

Na 120 vystavovatelů vystaví své novinky a řešení v hale V např. firmy ENIKA, MURRELEKTRONIK, ORBIT MERRET nebo MEGGER. Partnery tématu jsou Automa, Zakazka.cz, Strojárstvo/Strojírenství, Automotive magazine a Elektrotechnická asociace České republiky (ElA).

VÝROBNÍ ZAŘÍZENÍ PRO ELEKTROPRŮMYSL

Výrobní zařízení pro elektrotechniku a elektroniku, technologie DPS, povrchové úpravy, speciální chemie, komponenty a diagnostika tvoří ucelenou zónu v hale F, kterou prezentuje 60 vystavovatelů, např. KOMAX CZECH REPUBLIC TRADING, IMT TECHNOLOGIE & SOLUTIONS, PBT ROŽNOV P. R., MP ELEKTRONIK TECHNOLOGIE, REALTIME TECHNOLOGIES. Partnery tématu jsou DPS Elektronika od A do Z, Czech Industry, Průmyslové spektrum a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

SVĚTELNÁ TECHNIKA

V hale V naleznete nejnovější trendy 35 firem v osvětlovací technice jako jsou LED technologie, pracovní a průmyslové osvětlení, hliníkové i ocelové stožáry, příslušenství a napájení světelných zdrojů i nejnovější kolekce vypínačů, např. firmy INLED, AMAKO, GAMAALUMINIUM, KOOPERATIVA, OTAVA. Partnery tématu jsou časopisy Světlo, Pro města a obce a Svaz českých a moravských výrobních družstev.

INFORMAČNÍ A KOMUNIKAČNÍ TECHNOLOGIE

Informační a komunikační technologie představí na 60 vystavovatelů v hale V a F např. 2N TELEKOMUNIKACE, GS SOFT BOHEMIA, SECTRON, RAYCOM. Exponáty jsou z oborů: aplikovaný software, zabezpečení a úschova dat a programů, mechanická ochrana IT, síťová technika, průmyslové servery, komponenty a instalace, radiokomunikační technika, antény, měření, řešení pro 5G sítě, bezdrátové datové přenosy, RFID technologie, čtečky, snímače, platební systémy, identifikační a kamerové systémy, zobrazovací technika a dotykové displeje, platformy IoT a cloudu, navigační přístroje, termovizní přístroje, audiovizuální systémy. Produkty směřující především pro firemní užití. Partnery tohoto tématu jsou Computerworld, ICT UNIE, Automatizace.HW.cz a IQRF Alliance.

POHONY, NAPÁJENÍ, ELEKTROMOBILITA

V hale V i hale F naleznete souhrnná řešení tohoto tématu. Celkem se představí na 50 firem a předvedou nejrůznější druhy elektromotorů včetně krokových a lineárních např. AKAM, BIBUS, RAVEO, ATAS ELEKTROMOTORY, řídící jednotky, softstartery, měniče a ovladače, elektromagnety, čerpadla, servis, testování a softwarové služby, dále napájecí zdroje např. ŽS OHLA nabídne výstavbu trakční napájecí stanice a měnírny. V rámci doprovodného programu je možné se zúčastnit konference na téma Efektivní elektromobilita v organizacích, kterou organizuje Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Partnery tématu jsou Ministerstvo dopravy, Svaz průmyslu a dopravy, Asociace pro elektromobilitu ČR a FLEET.

AMPER INOVÁTORIUM A STARTUP

Na AMPER INOVÁTORIU 2024 v Hale V budou představeny výstupy výzkumných prací a projektů 7 technických vysokých škol z České republiky i Slovenska a inovátorské projekty a technologie startupových firem (AVERTURE, SPECTODA, CUBE IT, EFEKT ENERGY, LIGHT SEEKERS a AGICEPTION) z oborů elektroenergetiky, elektroniky, digitalizace či osvětlovací techniky. Partnery tématu jsou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, Asociace výzkumných organizací a Agentura pro podporu podnikání a investic CZECHINVEST.

SMART & SAFE CITY

Koncept SMART & SAFE CITY kromě kvalitního urbanismu a řízení měst a obcí zahrnuje technologie, které jsou představovány na veletrhu AMPER 2024 ve 3 okruzích (inteligentní energetika a služby, informační a komunikační technologie, inteligentní mobilita) např. u firem BONEGA, ENIKA, IMA nebo PARTIZAN SECURITY . Partnery tohoto tématu jsou PowerHUB, Třípól a Moderní obec.

Návštěvníci 30. ročníku veletrhu AMPER mohou navázat přímo face to face nové kontakty a spolupráce, rozšířit obchodní aktivity, projednat joint venture, seznámit se s technologickým vývojem, ale též si odnést jedinečný zážitek a nasát tu pravou veletržní atmosféru. Navíc zajímavý doprovodný program v podobě konferencí a přednášek nabídne příležitost k vzdělávání a získávání nových znalostí.

TĚŠÍME SE NA VÁS V BRNĚ OD ÚTERÝ 19. BŘEZNA DO ČTVRTKA 21. BŘEZNA.

DETAILNÍ INFORMACE NALEZNETE NA WWW.AMPER.CZ

2024031101 / 11.03.2024 / Různé / editor /

sps Italia, Parma, 28.-30.5.2024
SPS Italia is the fair for the intelligent, digital and flexible industry. Founded in 2011, the Fair is the annual appointment to discuss the most important issues of tomorrow's industry, recognized as a reference point for the Italian manufacturing sector

Jubilejní 30. ročník mezinárodního elektrotechnického veletrhu AMPER 2024 s podtitulem SMART AND CONNECTED WORLD je připraven.
410 VYSTAVOVATELŮ Z 23 ZEMÍ PŘEDSTAVÍ TECHNOLOGIE, KTERÉ ŘÍDÍ SVĚT.

AMPER-2024: Zemní rozvaděče Langmatz – každému na míru
Výklopné zemní rozvaděče ve 4 základních velikostech s individuální výbavou na míru požadavkům klienta, vše certifikováno EZÚ dle českých norem. Stovky provozovaných rozvaděčů po celé ČR, lety osvědčená technologie nyní i v menší velikosti.

VELETRH AMPER 2024 - PŘÍPRAVY V PLNÉM PROUDU
V březnu 2024 se na brněnském Výstavišti uskuteční 30. ročník veletrhu AMPER. Veletrhu, který se stal tradičním symbolem inovací, spolupráce a rozvoje elektrotechnického průmyslu. Toto výročí představuje nejen důležitý milník v historii veletrhu AMPER, ale svědčí také o jeho přínosu pro odvětví elektrotechniky.

CES® 2024, 9.1.-12.1.2024, Las Vegas
CES® Is the Global Stage for Innovation

SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE

electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
Every two years, the world of electronics flocks to electronica in Munich. As a world-leading trade fair, it presents the entire range of technologies, products and solutions for electronics, and provides deep insights into the latest research and application trends at practice-oriented forums and first-class conferences.

formnext 2023, 7.11.-10.11.2023, Frankfurt/Main, DE
International exhibition and convention on the next generation of manufacturing technologies

productronica 2023, 14.-17.11.2023, Munich
The platform for world premieres and innovations

electronica India, Bangalore, 13.-15.09.2023
electronica India is South Asia's leading trade fair for electronic components, systems, applications and solutions.

FOR ARCH 2023, Praha, 19.-23.9.2023
34. mezinárodní stavební veletrh

EMO Hannover, DE, 18.-23.09.2023

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.

Firma týdne

BALLUFF


Adresář


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIAKalendář
sps Italia, Parma, 28.-30.5.2024
SENSOR+TEST 2024, 11.-13.6.2024, Nuremberg, DE
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813