Adresář
 

BALLUFF
 

Seica
 

PEI-Genesis
 

KEYENCE
 

CML Microcircuits
 

SAMTEC
 

ams-OSRAM
 

INTEL
 

TDK Corporation
 

Giada
 

RS group
 

NOKIA
 

ANRITSU
 

HARWIN
 

Digi-Key Electronics

15.07.2024 0:09:36
bloky
maketa
HomePage
Elektronické součástky
Embedded
Automatizace průmyslu
Bezpečnost
Měřicí technika
Nářadí a pomůcky
Elektromobilita
Solární energie
Osvětlení
Zaměstnání
Veletrhy, výstavy, akce
Online akce
Zajímavé videa
Různé

Access Point WBE750
 
NETGEAR WBE750: nadupaný výkon a nepřeko
POLOLU-4980
 
MINIATURNÍ STEP-UP/STEP-DOWN MĚNIČE FIRM
MANSON SDP-2210
 
PROGRAMOVATELNÝ LABORATORNÍ NAPÁJECÍ ZDR
DPI 750E
 
RS Components přidává řadu vylepšených i
BHI260AB
 
An All-in-One Programmable Smart Sensor
SMI200
 
Nový pohled na klasiku: Kompaktní HMI s
BAHCO
 
Sada izolovaných klíčů BAHCO
s-Sense
 
Moduly s-Sense firmy R&D SOFTWARE SOLUTI
LP-RF
 
Panasonic: LP-RF – cenově dostupné laser
TH381
 
Miniaturní těsné svorky řady TH381

BELDEN A ALPHA WIRE – KABELOVÁ ŘEŠENÍ PRO NÁROČNÉ
Díky rozsáhlým zkušenostem, nejvyšší kvalitě výrobků a spokojenosti zákazníků po celém světě patří Belden a AlphaWire ke špičkovým světovým řešením v oblasti kabelů, přenosu a technologie konektivity.

Používají se pro nejnáročnější aplikace, splňují všechny požadavky zákazníků a inovativní řešení ukazují převahu nad konkurencí. Chcete-li se přesvědčit o dokonalosti těchto řešení, stojí za to vsadit na prezentované výrobky a poté si užít mnoho let bezproblémového provozu instalace. Kabely ThermoThin a SpaceMaker jsou řešení, která nejen zajistí bezproblémový provoz, ale také ušetří cenný prostor.

Kabelová řešení pro průmysl

Belden a Alpha Wire – kabelová řešení nejvyšší kvality

Mluvíme-li o inovativním přístupu k výrobě průmyslové kabeláže, okamžitě se nám vybaví jeden z předních světových výrobců – firma Belden. Velmi důležitou součástí portfolia společnosti je značka Alpha Wire, která poskytuje široký výběr vysoce odolné kabeláže.

Belden je nyní globálním gigantem ve výrobě síťového, spojovacího příslušenství a kabeláže. Tato americká společnost byla založena v roce 1902 a působí v obou Amerikách, v Evropě, Africe, na Středním východě a v Asii. Díky svému pokročilému know-how v oblasti síťové infrastruktury reaguje Belden na nejnáročnější potřeby investorů.

Alpha Wire je společnost s neméně velkými zkušenostmi, protože své výrobky dodává na americký trh již od roku 1922. Alpha Wire má široké portfolio výrobků, které se běžně používají v průmyslu, zdravotnictví, a dokonce i letectví a obraně.

Vysoká kvalita nabízených produktů je pro popsané společnosti tou nejlepší reklamou a důvěra podpořená více než stoletým působením na největších světových trzích tuto tezi potvrzuje.

Kabely SpaceMaker – inovativní technologie Belden

V souladu se současnými trendy a uspokojováním potřeb továren s příliš velkým počtem kabelů vytvořil Belden mimořádně zajímavý produkt, který nelze ignorovat. Co je na něm tak zajímavého? Jak víme, promyšlená a kompaktní elektroinstalace šetří místo i peníze \– čím je kabel delší, tím jsou náklady na instalaci a provoz vyšší. Novinka nabízená výrobcem, tedy kabel SpaceMaker, je řešením, které řeší výše uvedené problémy. Při zachování stejného výkonu a vysoké pevnosti má výrobek mnohem menší rozměry a zároveň je flexibilnější. Podle údajů výrobce je plocha SpaceMakeru pouze poloviční oproti tradičnímu řešení nabízenému konkurencí a použití vlastní technologie spojování umožnilo dosáhnout poloměru ohybu kabelu až o 74 % většího než u výrobků dosud dostupných na trhu. S ohledem na požadavky vyplývající z omezeného prostoru ve výrobním závodě umožňuje použití kabelů značky Belden nahradit rozsáhlé instalace mnohem menšími a flexibilnějšími. Rozvodná skříň či kabely přivedené ke stroji tak mohou být správně uspořádány, aniž by zabíraly cenné místo.

Montážní kabely Belden

Pokud výše uvedená čísla nestačí, je třeba si také uvědomit, že řada SpaceMaker zahrnuje zesílená vícežilová a vícepárová řešení AWM a testy provedené výrobcem prokazují odolnost kabelů až jeden milion ohybových cyklů. Belden přitom poskytuje desetiletou záruku. SpaceMaker splňuje přísné požadavky elektrických norem pro průmyslové stroje v souladu s NFPA 79. Instalace zhotovená z kabelů této řady je přizpůsobena pro práci v nejtěžších průmyslových podmínkách.

Společnost Belden na základě zpětné vazby od zákazníků rozšířila své portfolio o řadu nových, nejžádanějších velikostí, nabízených ve stíněné nebo nestíněné verzi.

Nabídka firmy Belden v TME a klíčové vlastnosti výrobků

V katalogu TME najdete řadu řešení s logem Belden. Abychom popsali nejdůležitější vlastnosti sortimentu, je třeba začít bezpečností používání. Je to totiž klíčový parametr, který umožňuje vstup kabelových řešení na trh. Všechny výrobky mají potřebné certifikáty, které prokazují, že splňují přísné standardy kvality. Široký teplotní rozsah (od -70 °C do 200 °C) umožňuje použití kabeláže v nejnáročnějších podmínkách prostředí. Dostupný sortiment umožňuje volbu vhodného průměru žil v rozmezí 16÷28 AWG. Vzhledem k napěťovým parametrům, ve kterých bude instalace pracovat, zahrnuje nabídka značky Belden v TME řešení vhodná pro 300 V a 600 V. Materiálem použitým jako izolace kabelu je osvědčený a odolný vůči vnějším faktorům tetrafluorethylen (TFE).

Příkladem řešení, které je dostupné v katalogu TME, je montážní kabel s katalogovým číslem 83001 0021000. Kabel je vyroben ve formě postříbřeného měděného lanka a je vhodný pro provoz v celém teplotním rozsahu, tedy -70÷200 °C. Není stíněný a splňuje následující normy: MIL-W-16878/4; UL 1213 a VW-1 svědčí o vysokém standardu bezpečnosti. Řešení je vhodné pro provoz při jmenovitém napětí 600 V. V tomto případě je izolace vodiče v červeném provedení. Barva izolace umožňuje intuitivní rozlišení kabelů použitých v jednotlivých obvodech instalace.

Kabel 83001 0021000 značky Belden

Mimořádná odolnost ukrytá v nenápadné konstrukci Alpha Wire

Alpha Wire také nabízí řešení, která jsou extrémně odolná a zároveň mnohem menší než ta, která jsou k dispozici na trhu. Jedním z nich je velmi oblíbený kabel ThermoThin. ThermoThin je speciálně navržen pro ropný a zbrojní průmysl a je přizpůsoben pro provoz v extrémních teplotách v rozmezí od -150 °C do +300 °C. Podobně jako řešení společnosti Belden se Alpha Wire řídí myšlenkou miniaturizace. Díky tomu může zákazník očekávat, zmenšení průměru výrobku až o 35 % ve srovnání s klasickými PTFE řešeními. Podle technického listu ThermoThin se navíc jedná o řešení, které je odolné vůči slunci, působení vody či chemikálií. Tyto vlastnosti výrobku poskytují velké možnosti použití v mnoha agresivních průmyslových prostředích, včetně těžkého průmyslu.

Nabídka kabelů ThermoThin od Alpha Wire

Kabel ThermoThin R2632-BL001

V závislosti na potřebách zákazníka mohou být kabely vyrobeny v podobě drátu nebo poniklovaného měděného lanka. Jako izolační materiál byly použity fluoropolymery ECA či teflon PFA. Široká škála dostupných průměrů žil – od 16 do 36 AWG – umožňuje zvolit vhodné řešení pro každou aplikaci. V katalogu Alpha Wire na webových stránkách TME najdete položky vyhovující normě UL11905.

Jedním z výrobků řady Alpha Wire TermoThin je kabel 2632-BL001. Tento kabel s průměrem žily 32 AWG je vyroben v podobě poniklovaného měděného drátu. Díky teplotní odolnosti od -150 do +300 °C jej můžeme použít pro nejnáročnější aplikace. Je přizpůsoben pro práci pod napětím 600 V a je izolován odolným izolačním povlakem PFA.

Menší neznamená vždy horší

Velké průmyslové stroje vyžadují rozsáhlou elektrickou instalaci, jejíž srdce je umístěno v rozvaděči. Množství komponent odpovědných za ochranu drahých zařízení v případě přepětí, zkratu či jiné elektrické poruchy, měření nebo nouzového napájení jsou základními prvky pro správný a bezpečný provoz. Projekt elektrické skříně, který je v souladu s platnými předpisy a zároveň promyšlený a pohodlný pro uživatele, se často ukazuje jako docela velká výzva pro inženýra odpovědného za projekt. Jak totiž vměstnat velké množství kabelů do relativně malého prostoru a zároveň zachovat pořádek a ergonomii používání? Výše uvedená řešení jsou odpovědí na tyto potřeby a s jejich použitím lze i rozsáhlou elektroinstalaci provést úhledným a uživatelsky přívětivým způsobem.


KONTROLKY A SIGNALIZÁTORY ZNAČKY SIGNAL-CONSTRUCT
Tlačítka a kontrolky jsou nejzákladnějšími prvky rozhraní mnoha zařízení, od průmyslových strojů až po spotřební vybavení. Jsou k dostání v široké škále formátů, velikostí a elektrických specifikací, které najdete v našem katalogu.

BELDEN A ALPHA WIRE – KABELOVÁ ŘEŠENÍ PRO NÁROČNÉ
Díky rozsáhlým zkušenostem, nejvyšší kvalitě výrobků a spokojenosti zákazníků po celém světě patří Belden a AlphaWire ke špičkovým světovým řešením v oblasti kabelů, přenosu a technologie konektivity.

MINIATURNÍ OLED DISPLEJ OD FIRMY RAYSTAR
OLED displeje, které před dvěma desetiletími způsobily revoluci na trhu s optoelektronikou, se neustále vyvíjejí. Na jedné straně se zlepšují jejich elektrické parametry a životnost, na druhé straně pokračuje jejich miniaturizace.

SENZORY A MĚŘIČE OD FIRMY MURATA – PŘESNOST A SPOLEHLIVOST
V elektronických zařízeních hrají jednu z klíčových úloh různorodé senzory. Jsou klíčovým prvkem při monitorování, sběru dat a podpoře inteligentních systémů, které změnily způsob fungování dnešního světa.

PLATFORMA TECH MASTER EVENT
Máte projekty, které byste chtěli ukázat světu? Hledáte inovativní a kreativní platformu, která vám to umožní? Webové stránky Tech Master Event jsou trefou do černého! Jsou perfektní pro adepty světa technologií, kteří rádi experimentují a tvoří.

NOVÉ PÁJECÍ STANICE JBC
Technologie pájecích stanic se vyvíjí spolu s miniaturizací zařízení a komponent. Moderní, profesionální vybavení servisních stanic či laboratoří, kde se elektronické obvody vyrábějí ručně, se vyznačuje funkčností daleko přesahující možnosti „klasických“ nástrojů.

HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ
Dávno pryč jsou doby, kdy poznávacím znamením hráčů byl opotřebovaný a zaprášený počítač se skříní, kterou držely pohromadě čtyři různé šroubky a kus provázku. Dnes je atributem nadšence působivé vybavení a ještě působivější stanoviště.

POWER SUPPLY OD FIRMY PANASONIC – PŘEHLED ŘEŠENÍ
Přestože v dnešním světě jsou základní elektronické součástky, jako jsou například rezistory, kondenzátory a tlumivky, často zastíněny všudypřítomnými mikroprocesory, tak právě tyto zdánlivě všední součástky tvoří základ, bez něhož by žádný pokročilý elektronický systém nemohl existovat. Právě díky těmto prvkům jsou uskutečňovány základní úkoly a funkce elektronických obvodů.

KOMPENZAČNÍ KABELY HELUKABEL PRO TERMOČLÁNKY
V nabídce TME jsou k dispozici kompenzační kabely pro termočlánky od známého a uznávaného výrobce, značky HELUKABEL. Jedná se o společnost, která dodává různé výrobky pro vytváření profesionálních připojení podle průmyslových standardů kvality a trvanlivosti – od napájení až po moderní digitální komunikaci.

PRŮMYSLOVÁ, SIGNÁLNÍ A DALŠÍ KABELÁŽ
Použití správné kabeláže určuje kvalitu konečného výsledku v každé aplikaci: od realizace připojení pro elektrické nářadí až po provádění složitých instalací v oblasti průmyslové automatizace. Společnost TKD si klade za cíl poskytovat řešení šitá na míru specifickým požadavkům z mnoha odvětví...

PRŮMYSLOVÉ TELEKOMUNIKAČNÍ KABELY FIRMY HELUKABEL
Značka HELUKABEL patří k rozeznatelným dodavatelům vysoce kvalitních kabelů pro různé účely. Základem nabídky výrobce jsou kabely pro profesionální aplikace, a tedy i – průmyslové. Jejich sortiment v katalogu TME je široký a zahrnuje nejoblíbenější přenosové standardy používané v automatizačních systémech, jakož i průmyslové IT sítě.

OSCILOSKOPY TELEDYNE LECROY ŘADY WAVESURFER 3000Z
Osciloskopy firmy Teledyne Lecroy řady WaveSurfer 3000Z jsou čtyřkanálová zařízení určená pro efektivní diagnostiku a analýzu elektronických obvodů – ve fázi jejich prototypování i servisu. Pokročilá funkcionalita jde ruku v ruce s jednoduchostí použití, které je dosaženo díky použití dotykového rozhraní MAUI.

Zajímavé videa


HRY, PC PŘÍSLUŠENSTVÍ A DALŠÍ


New video for Pilot VX


electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE


Videoreportáž z veletrhu AMPER 2022


AMPER 2023 - Představujeme vystavovatele... AERS s.r.o.

Firma týdne

BALLUFF


Adresář


BALLUFF


Seica


PEI-Genesis


KEYENCE


CML Microcircuits


SAMTEC


ams-OSRAM


INTEL


TDK Corporation


Giada


RS group


NOKIA


ANRITSU


HARWIN


Digi-Key Electronics


AERS


Flex Power Modules


Danisense


BINDER


Parker Hannifin


MOXA


DANFOSS


Alliance Memory


Intelliconnect (Europe) Ltd.


KIOXIA Europe GmbH


Antenova Ltd


Friedrich Lütze GmbH


Analog Devices


ASRock Industrial


NVIDIAKalendář
electronica 2024, 12.11.-15.11.2024, Munich, DE
DistribuTECH, 11.2.-13.2.2025, Dallas, TX

Interesting video
The ISS Design Challenge ...

Interesting video
Mouser Electronics Warehouse Tour with Grant Imahara


naše portály dle jazyka:

česko/slovenská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ

anglická jazyková verze:
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.COMPONENTS.ONLINE

polská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL

ruská jazyková verze:
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU
naše portály dle zaměření:

ELEKTRONIKA.ONLINE :
WWW.ELECTRONICA.ONLINE
WWW.ELEKTRONIKA.CZ
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/pl
WWW.ELEKTRONIKA.ONLINE/ru

ELEKTRONIK-INFO:
WWW.ELECTRONIC-INFO.EU
WWW.ELEKTRONIK-INFO.CZ
WWW.ELEKTRONIK-INFO.PL
WWW.ELEKTRONIK-INFO.RU

COMPONENTS:
WWW.COMPONENTS.ONLINE
  kontakt:

MALUTKI media s.r.o.
Těrlická 475/22
735 35 Horní Suchá
tel. 00420-603531605
e-mail: info@malutki-media.comAll trademarks are the property of their respective owners.
ISSN 1801-3813